1. gurbet kuşu

  gurbet kuşu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  936
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  3. köprüye hayır eylemi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında gurbet kuşu tarafından paylaşıldı.

  CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul'un bir ihanetle karşı karşıya olduğunu öne sürdü. Hacıosman Bayırı'nda toplanan grup, ''Köprü kirlilik, gürültü, yıkım demektir'', ''Köprü altında yaşamak istemiyoruz'', ''Egzoz gazında yaşamak istemiyoruz'' yazılı pankartlar taşıyarak, ''Köprü değil, insanca yaşam'', ''Ormanına, suyuna, mahallene sahip çık'', ''Köprü değil, barınma hakkı'' şeklinde sloganlar atarak yürüyüşe geçti.
  Polisin kontrolü altında yaklaşık 2 kilometre yürüyerek Tarabya sahiline ulaşan grup, zaman zaman trafiğin aksamasına neden oldu.
  -''3. KÖPRÜ İLE KENTE VE ÇEVREYE KARŞI SUÇ İŞLENECEK''-
  Burada grup adına bir basın açıklaması yapan Prof. Dr. Zerrin Bayrakdar, 1950'li yıllardan başlayarak karayolcu politikalara teslim olan Türkiye'de 40 yıldan bu yana İstanbul Boğazı'na yapılacak köprülerin tartışıldığını savundu.
  İstanbul Boğazı'nda 1973 ve 1989 yıllarında 2 köprü yapıldığını hatırlatan Prof. Dr. Bayrakdar, 2 köprünün boğazdan geçen taşıt sayısını 30 kat artırdığını, ancak yolcu sayısını 4 kat bile artıramadığını öne sürdü. Bayrakdar, yeni köprüyle de araç trafiğinde artış yaşanacağını, ancak yolcu sayısında önemli bir artışın olmayacağını iddia etti.
  3. köprüyle ilgili olarak sürekli değişen güzergahların kamuoyu gündemine taşınmasının toplumda düşünce karmaşası yarattığını, bunun arsa spekülatörlerine yaradığını ileri süren Bayrakdar, köprünün güzergahıyla ilgili olarak basında Tarabya-Beykoz arasından geçeceğini haberlerinin çıktığını kaydetti.
  3. köprünün yapımı halinde çevre ve bağlantı yolları ile büyük bir ormanlık alan ve bir o kadar da tarım alanının yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını ifade eden Bayrakdar, ayrıca 3. köprünün su havzalarının yok olmasına neden olacağını öne sürdü.
  Köprünün yapımı halinde İstanbul halkına, kente ve çevreye karşı suç işleneceğini iddia eden Bayrakdar, İstanbul için raylı sistem ağırlıklı, deniz yolunu etkin biçimde kullanan ve otobüslerle desteklenen bir toplu taşıma sisteminin oluşturulması gerektiğini belirtti.

  -''KENTE DÖNÜK BİR YOĞUNLUK OLUŞTURULUYOR''- CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal da İstanbul'un bir ihanetle karşı karşıya olduğunu savunarak, bunun tarihi ve kültürel mirasa ihanet olduğunu savundu.
  Tarihi yarımadada 2 metrede Osmanlı, 4 metrede Bizans, 6 metrede Roma ve 9 metrede taş devri kalıntılarının ortaya çıktığını anlatan Soysal, ''İstanbul'da plan tadilleriyle kente dönük bir yoğunluk oluşturuluyor. Ne yazık ki bu yoğunluğun getirdiği bedel İstanbul halkına ulaşım ve trafik sorunu olarak yansıyor'' dedi.
  3. köprüyle ilgili bir tartışma yaşandığını anımsatan CHP'li Soysal, ''Bu tartışma, köprünün adı ne olsun diyedir. Burada ilan ediyorum. 3. köprünün adı İstanbul'a ihanet köprüsüdür'' diye konuştu.
  Grup, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.
   
3. köprüye hayır eylemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 3.köprü Tarabya ile Beykoz arasına yapılacak

  3.köprü Tarabya ile Beykoz arasına yapılacak

  3. köprünün güzergahı resmileşmedi ama büyük oranda netleşti. Karayolları teknik ekipleri, o yeri belirledi. Karayolları teknik ekipleri, üçüncü köprü için en uygun güzergah olarak Tarabya ile Beykoz arasını belirledi.. Sabah gazetesi'nden Olcay Aydilek, Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nün İstanbul'a yapılacak üçüncü boğaz köprüsüne ilişkin sır gibi saklanan güzergâh...
 2. 3.Köprüden geçiş ücretleri

  3.Köprüden geçiş ücretleri

  3.Köprüden geçiş ücretleri ne kadar? Merhaba arkadaşlar 3.Köprüden geçiş ücretleri ne kadar acaba bilgisi olan var mı?
 3. Sizce İstanbul'a 3. Köprü Yapılmalı mı?

  Sizce İstanbul'a 3. Köprü Yapılmalı mı?

  Merhaba Sevgili Melek'ler bu sayfamızda İstanbul'a 3. Köprü Yapılmalı mı yapılmamalı mı diye tartışıyor ve ankette yer alan şıklardan bize uyana oy veriyoruz:) Evet Melek'ler, Sizce İstanbul'a 3. Köprü Yapılmalı mı?
 4. 3. Köprü Geçiş Fiyatları Belli Oldu

  3. Köprü Geçiş Fiyatları Belli Oldu

  Bu konu; 3. Köprü Geçiş Fiyatları Belli Oldu haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, halen 3.köprünün yapım çalışmaları devam ederken Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım köprü geçiş fiyatları hakkında bilgi verdi. Yani köprü tamamlanmadan köprü geçiş ücretleri belli oldu. İşte haberin detayları... Binali Yıldırım yapımı süren 3'üncü köprüden geçiş ücretinin 3 dolar...
 5. 3. Cü Boğaziçi Köprüsünün İsmi Belli Oldu!

  3. Cü Boğaziçi Köprüsünün İsmi Belli Oldu!

  üçüncü boğaziçi köprüsünün adı nedir üçüncü boğaz içi köprüsünün animasyonu üçüncü boğaziçi köprüsü hakkında İstanbul da bulunan iki önemli köprüden sonra üçüncü Boğaziçi köprüsünün temelleri İstanbul'un fetih yıldönümü olan 29 Mayıs 2013 tarihin de atıldı. 3.cü Boğaziçi köprüsünün ismi ise "Yavuz Sultan Selim" oldu. Köprü ile ilgili detay bilgilerden sonr köprünün bittikten...

Sayfayı Paylaş