30lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

T

TİTAN

Forum Okuru
30lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı ?
cilt bakımı
30 yaşında cilt bakımıYaşınız 30a merdiven dayamış olabilir melekler :) Herkes bir gün yaşlanacak ve her yaşın ayrı bir güzelliği var, bunu unutmayın lütfen. Sağlıklı ve canlı bir cilt içinse elbette ki almanız gereken bazı tedbirler de mevcut, Eğer cilt bakımı konusunda gerekli hassasiyeti gösterirseniz, yaşınızdan hayli küçük görünebileceksiniz. Bakalım 30 yaşında cilt bakımı nasıl olur, uzmanlara kulak verelim...


cilt_bakimi-2b6.jpgYaşlanmayı geciktirmek için antioksidan içerikli ürünler kullanın. Geceleri meyve asitli kremler sürmeden uyumayın! Erken oluşan kırışıklıkların yerleşmesini engellemek için de peeling yaptırın.Hayatın dönüm noktalarından biri olan 30'lu yaşlarda; akıp giden yılların izleri de yüzlerde belirmeye başlıyor. Bu dönemde, panik yapmak yerine, doğru bakım yöntemleri ile yaşlılık izlerine "Dur!" demek mümkün. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; hem ruhsal hem de fiziksel açıdan önemli bir dönüm noktası olan 30'lu yaşlardaki cilt bakımının püf noktalarını anlattı:

SORUNLAR BAŞLIYOR
30'lu yaşlarda, yaşlanma belirtileri başlar, ciltte birtakım değişiklikler gözlenir. Cildin yağ ve nem salgısı azalır.

Bilinçsizce yoğun güneşe maruz kalmak da 30'lu yaşlarda cilt lekeleri olarak ortaya çıkar. Ergenlik döneminde solaryuma girenlerde bu sorunlar daha belirgindir.

30 yaşına "Merhaba" diyenler, öncelikle kullanmış oldukları günlük bakım ürünlerine dikkat etmeli. Cilt yapısına uygun bir temizleyiciyle cilt temizlendikten sonra mutlaka nemlendirici kullanılmalı..

CİLT YENİLENİYOR
Cildi kuru olanların, temizleme aşamasında derilerini kurutmayacak yapıda bir ürün seçmeleri de çok önemli.

Tonik tarzı ürünler, kuru ciltliler için uygun değildir. "Cildim çok yağlı" diyenler ise temizleme işleminin ardından tonik kullanabilir.

30'lu yaşlarda ciltte görülmeye başlanan sarkma, elastikiyet kaybı ve kırışıklıklar, mezolifting ile tedavi edilebilir.

Mezolifting uygulamasında, cildi yenileyen antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve cilde nem kazandıran hyarülonik asit; minik iğnelerle cilt altına enjekte edilir. Mezolifting sonrası cilt nemlenmiş, pırıl pırıl bir görünüm kazanmış ve yenilenmiş olur.


PELİNG İLE YILARIN İZİ
Peeling'in amacı, üst tabakadaki hücrelerin soyularak atılması ve alttan canlı deri gelmesini sağlamaktır. Peeling iki ya da üçer hafta arayla dört ile altı seans arasında yapılır. Peeling işlemi için kullanılacak asidin gücü, kişinin cilt yapısı ve mevcut olan soruna göre belirlenmektedir.
güneşe hayır

Peeling sonrası ciltte kızarıklık, hafif kabuklanma, kepeklenme gibi bulgular gözlenebilir. Yeni gelen deri, güneşe karşı çok hassastır. Bu aşamada güneşten korunmak çok önemlidir.

GENÇLİK GARANTİLİ REÇETE
Yaşınızdan büyük görünmemek için öncelikle beslenmenize özen gösterin.

Günde en az altı saat uyumak cildinizi rahatlatır.

Su için. Su, cildin nemlenmesi açısından faydalıdır.

Sigara, derinin oksijen temasını engelleyerek, cildin yaşlanmasını hızlandırır. Sigara içiyorsanız bırakın!

Sebze ve meyve tüketimine önem verin. Bunların içeriklerinde bulunan antioksidanların sadece sağlığımız değil cildimiz için de olumlu etkileri bulunmaktadır.

Güneşten uzak durmak, yaşlanmanın geciktirilmesi açısından çok önemlidir. Kış aylarında bile düzenli olarak güneş koruyucu kullanın.

MEYVE ASİTLİ KREM CİLDİ IŞIL IŞIL YAPAR
Meyve asitli kremler, ciltteki ölü tabakanın atılmasını kolaylaştırmakla birlikte cilde parlaklık da kazandırır. Bu ürünlerin özellikle gece kullanılması tavsiye edilir. Göz çevresindeki erken yaşlanma belirtilerini hafifletmek için de 'dermokozmetik' ürünlere başlanmalıdır.

LEKELER AZALIR
30'lu yaşlar, ölü derinin soyulmasını sağlayan peeling uygulamaları için çok uygun zamandır. Peeling; hem oluşmaya başlayan erken kırışıklıkların yerleşmesini durdurur, hem de lekelerin tedavisini sağlar. Özellikle derinlere nüfuz ettiği düşünülen lekeler üzerinde etkilidir.
 
K

kuzey_emir

Yeni Üye
Üye
merhaba ben 36 yaşındayım. anti-aging bakımına başlamak istiyorum fakat ne kullansam bilemiyorum herkes başka bir şey söylüyor. estetikle yapay gençleşmek de istemiyorum. lütfen önerilerinizi yazar mısınız?
 
T

TİTAN

Forum Okuru
Merhaba, size buradan bir tavsiyede bulunmak çok yanlış olur. Size tavsiyemiz, bir Cilt Uzmanına görünüp cildinizin gereksinimlerine göre rutin bir bakıma başlamanızdır :)
 
K

kuzey_emir

Yeni Üye
Üye
forumdaki melekler kırışıklıklar için ne kullanıyorlar onları çok merak ettim, görüşler benim için önemli. doktora gittim fakat verdiği krem hiç etki göstermedi:(
 
Üst