35 yaş ömrün yarısı mı sizce de ?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
35 yaş ömrün yarısı mı sizce de ?
Bence yaş otuz beş yolun yarısı değil. Hangi yaşta olursan ol bazı şeyler için çok geç, bazı şeyler için de tam zamanıdır. Bence sekseninde dil öğrenmenin, sağlık izin verirse doksanında geziye çıkmanın bir zararı var mı? Hayır, bakın Japonlar elinde bastonla dünyayı geziyorlar. Bu sayede kendilerini daha dinç hissediyorlar. Onlara göre ölüm yaşı bile doksan değil. Ben neden otuz beşi yolun yarısı olarak kabul edeyim ki? Neden öleceğim yaşı şimdiden belirleyeyim ve ölümü bekleyeyim. Benim yapacağım çok işim var. Bu süre kısa bana.:)

Yaş otuz beş!Yolun yarısı eder.
Dante gibi ortasındayız ömrün. ( Cahit Sıtkı )

Cahit Sıtkı şiirlerinin çoğunda kendini anlatmıştır. '' Otuz beş yaş '' şiirinde karamsarlığını , korkularını ve özlemlerini dile getirmiştir.
Otuz beş yaşın ömrün yarısı olma düşüncesi ünlü İtalyan şair Dante'ye bir göndermedir. Dante bir şiiri yüzünden otuz beş yaşında sürgüne gönderilir. Sürgündeki yıllarının en önemli ürünü ise '' İlahi Komedya'' dır . İlahi Komedya şöyle başlar . ''Hayat yolunun ortasında kendimi karanlık bir ormanda buldum.''
Cahit Sıtkı'da Dante'den aldığı ilhamla 35 yaşı ömrün yarısı sayar ve şiirinde kendisi adına endişelerini dile getirir.
Ya sizce neresi ömrün ortası ? :)

Biblobebek

Yeni Üye
Üye
Bence yaş otuz beş yolun yarısı değil. Hangi yaşta olursan ol bazı şeyler için çok geç, bazı şeyler için de tam zamanıdır. Bence sekseninde dil öğrenmenin, sağlık izin verirse doksanında geziye çıkmanın bir zararı var mı? Hayır, bakın Japonlar elinde bastonla dünyayı geziyorlar. Bu sayede kendilerini daha dinç hissediyorlar. Onlara göre ölüm yaşı bile doksan değil. Ben neden otuz beşi yolun yarısı olarak kabul edeyim ki? Neden öleceğim yaşı şimdiden belirleyeyim ve ölümü bekleyeyim. Benim yapacağım çok işim var. Bu süre kısa bana.:)

Yaş otuz beş!Yolun yarısı eder.
Dante gibi ortasındayız ömrün. ( Cahit Sıtkı )

Cahit Sıtkı şiirlerinin çoğunda kendini anlatmıştır. '' Otuz beş yaş '' şiirinde karamsarlığını , korkularını ve özlemlerini dile getirmiştir.
Otuz beş yaşın ömrün yarısı olma düşüncesi ünlü İtalyan şair Dante'ye bir göndermedir. Dante bir şiiri yüzünden otuz beş yaşında sürgüne gönderilir. Sürgündeki yıllarının en önemli ürünü ise '' İlahi Komedya'' dır . İlahi Komedya şöyle başlar . ''Hayat yolunun ortasında kendimi karanlık bir ormanda buldum.''
Cahit Sıtkı'da Dante'den aldığı ilhamla 35 yaşı ömrün yarısı sayar ve şiirinde kendisi adına endişelerini dile getirir.
Ya sizce neresi ömrün ortası ? :)
Bunu söyleyen şair 46 yaşında öldü malesef ömrünün yarısını bile çoktan geçmişken.
Dünya bir gündür oda bugündür.

1 Yaş temalı doğum günü kurabiyeleri hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
6 yaşındaki kızımda takıntı problemi 6 yaşındaki kızımda takıntı problemi
Kızımda eşyalarına karşı bir takıntısı var eşyalarına biri dokunduğunda yerini biri değiştirdiğinde çok büyük tepkiler verip ağlamaya başlıyor sinirleniyor bağırıyor ne yapacağımı bilmiyorum. Örneğin elinde oyuncak bir telefon var yere düştü...
Soru-Cevap 1
1,5 Yaşındaki oğlum progestan hapımı içmiş bişey olur mu 1,5 Yaşındaki oğlum progestan hapımı içmiş bişey olur mu
Progestan kulaniorm uykuya dalmisim bu buçuk yasında oğlum içmiş bisey olurmu çok korkuyorum
Tavsiye Al 1
geç yaşta hamile olan varmı geç yaşta hamile olan varmı
merhabalar ben ilk çocuğumdan sonra uzun yıllardır hamile kalamadım aslında tedavide olmadım açıkcası oluruna bırakmıştım taki geçen aylarda günüm geçip test yapana kadar çocukda çok fazla düşünmüyordum insan ilkini büyütüp rahatlığa erince...
Bilmedikleriniz 0
41 Yaşındayım midem bulanıyor acaba Hamilemiyim 41 Yaşındayım midem bulanıyor acaba Hamilemiyim
Arkadaslar bir sorum olucak sizlere.41 yasindayim.2.cocuk istiyorum bir oglum var 14 yasinda.normalde 27.sinde hastalanirdim.bu ay karin agrilarim oldu hasta olucak gibi olmadi.1.de azicik geldi simdi 3.gun cok azcik geliyor.arada sirada.migdem...
Bilmedikleriniz 3
1 Yaş  temalı doğum günü kurabiyeleri 1 Yaş temalı doğum günü kurabiyeleri
doğum günü kurabiyeleri, bir yaş kurabiye, şeker hamurundan bir yaş kurabiye örnekleri ile sizlerleyiz. Doğum günü için yapılan hazırlıklar günümüz de çok estetik dekorasyon örnekleri ile birlikte temalı butik pasta, kurabiye ve...
Tüm Resim Konuları 0