4 soruda güzel bir gülüş!

tuqqce

Daimi Üye
Üye
#1
4 soruda güzel bir gülüş!
Güzel gülüşün sırrına ermek için bu 4 sorunun yanıtını okumakta fayda var. Özgüven sarsılıyor Dişlerdeki ve çenedeki bozukluklar özgüveni sarsıp psikolojiyi bozabiliyor. Ancak görünmeyen diş telleri ve çene operasyonları ile güzel ve güvenli bir gülüşe kavuşmak mümkün.
Işık saçan gülüş için...

Görünmeyen diş telleri ve çene operasyonları çevreye ışık saçan bir gülüşe kavuşmamızı sağlayabilir.
Güzel dişlere ve estetik bir gülüşe sahip olmak neden önemli?

• Dişlerimiz ve çene yapımız, asıl işlevleri olan çiğneme ve konuşmanın yanı sıra estetik açıdan da önem taşıyor.

• Öyle ki dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları veya çenedeki yapısal bozukluklar özgüvenimizi sarsarak psikolojimizi olumsuz yönde etkileyebiliyor.
• Araştırmalar da, gülüşüne güvenen bir kişinin iş, sosyal ve günlük yaşamında diğer kişilere oranla çok daha başarılı ve mutlu olduğunu ortaya koyuyor.

Güzel bir gülüş dizayn etmek; kişiyi güzel ve sağlıklı görünen dişlere kavuşturmak için hangi yöntemlere başvuruluyor? • Bildiğiniz gibi, güzel bir gülüş için dişler beyaz, eksiksiz ve düzgün sıralanmış olmalı. Ayrıca dişleri saran dişeti açık pembe ve diş yüzeyi de düzgün görünmeli, işte bu görüntünün elde edilebilmesi için eksik dişler varsa boşluklar porselen vb. materyallerle restore ediliyor.
• Diş çürükleri de uygun renkte dolgu maddeleriyle ve dişin orjinal formuna sadık kalınarak dolduruluyor. Dişlerin diziliminde çapraşıklık sorunu da ortodonti tedavi, yani dişlere tel takılmasıyla giderilebiliyor.
Ortodonti yani diş telleri ile nasıl diş estetiği yapılıyor?
• Diş telleri, estetik gülüşün sağlanmasında uzmanların başvurdukları en önemli kozlardan biri.
• Dişlerin hafif ve ileri derece çapraşık olduğu durumlarda, alt ve üst diş dizisinin kapanış bozukluklarında, çenelerin yüze ve/veya birbirine göre yanlış konumlandığı durumlarda diş tellerine başvuruluyor.
• Ortodontik tedavi ile dişler, yavaş yavaş hareket ettirilerek en doğru konuma gelmeleri sağlanıyor.
Ortodonti tedavisi her yaşta uygulanabilir mi?
• Üst veya altçenenin geride olması gibi çenelerin konum bozukluklarına erken müdahale etmek gerekiyor.
• Bu dönem de 6-12 yaş arasında değişiyor. Dolayısıyla bu tip sorunları gözden kaçırmamak için, daha önce dikkati çeken özel bir durum yoksa her çocuk 6 yaşından itibaren yılda bir kez ortodontik muayeden geçmeli.
• Eğer dişlerde sadece çapraşıklık varsa, daimi dişlerin tamamlandığı 11-12 yaş alt sınır olarak kabul ediliyor ve bu yaştan itibaren herkese ortodonti uygulanabiliyor.
Çenedeki yapısal bozukluklar nasıl tedavi ediliyor?
• Kalıtıma bağlı olarak çene eklemlerinden biri veya her ikisi büyük, küçük, ileride ya da geride olabiliyor. Çenelerin gelişimi dikey yönde geri kalmışsa bu kişiye yaşlı ifade veriyor.
• Bunun aksine çene gelişimi dikey yönde artmışsa bu kez uzun surat görüntüsü oluşabiliyor. Bu sorunların bazıları büyüme dönemi bitmeden yakalanabilirse ortopedik tedavi yaklaşımlarıyla kısmen düzeltilebiliyor.
• Çenedeki bazı yapısal bozukluklarda ise mutlaka cerrahi işlem uygulamak gerekiyor.
kaynak:hürriyet sağlık
 
  3 soruya 3 güzel cevap... hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
【Fun 101 Okey】Sıkça Sorulan Sorular: Hangi Yollarla Çip Kazanabilirim? 【Fun 101 Okey】Sıkça Sorulan Sorular: Hangi Yollarla Çip Kazanabilirim?
Biliyoruz ki birçok kullanıcımız hala oyunda nasıl çip kazanabileceğini bilmiyor. Şimdi aşağıdakileri adımları izleyerek tonlarca çip kazanın!:hede: Bedava Çip Kazanmak için: 【Günlük Giriş】Oyuna günlük giriş yapmaya devam et, her geçen...
Oyunlar 0
İş'te Moda Hamdi Alkan, Deniz Tunca'nın sorularını yanıtladı İş'te Moda Hamdi Alkan, Deniz Tunca'nın sorularını yanıtladı
İş'te Moda | Hamdi Alkan, Deniz Tunca'nın sorularını yanıtladı Beyaz Tv'de yayınlanan İş'te Moda...
Tv Yarışmaları ve Programlar 0
Vajinismus hakkında sorularım var cevaplar mısınız Vajinismus hakkında sorularım var cevaplar mısınız
Burda yeniyim öncelikle. Vajinismus ile ilgili soracaklarım vardı da...
Bilmedikleriniz 4
Ertesi Gün Hapı Kullananların Merak Ettikleri Sorular Ertesi Gün Hapı Kullananların Merak Ettikleri Sorular
Ertesi Gün Hapı Kullananların Merak Ettikleri Sorular başlıklı yazımızda ella norlevo gibi ertesi gün hapı diye adlandırılan bu ilaçlar hakkında detaylı bilgi, kullananların tecrübelerini ertesi gün hapı ne zaman kullanılmalı ve yan...
Gebelik 0
3 soruya 3 güzel cevap... 3 soruya 3 güzel cevap...
genç bir delikanlı yurt dışında okuduktan sonra vatanına ateist olarak geri döner. üç sorusuna hiç kimse cevap veremediğinden dolayı canı gayet sıkıntılıdır. ebeveyni oğullarına yardım etmek niyetiyle büyük ilim sahibi olan köyün hocasına...
Dini Hikayeler ve Şiirler 5

Benzer Konular