1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  48 saatte dev şirket

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  İyi bir fikriniz var ve ortak mı arıyorsunuz? 48 saat içinde rüyanız gerçek olabilir mi? İki günlük bir organizasyondan çok ortaklı dev şirketin ortağı olarak çıkılabilir mi? Rotahaber.com özel haberi

  STARTUP WEEKEND Türkiye’de! Starup Weekend, GİRİŞİM GÜNLERİ adıyla Türkçe olarak organize edilecek oldukça enterasan bir girişim. GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008, bilişim, tasarım, pazarlama ve iş yönetimi alanında uzman kisileri bir haftasonu boyunca bir araya getirerek işte tam bunu hedefliyor.

  Amerika Birleşik Devletleri´nde 2007 yılında başlatılan ve internet tutkunlarının geliştirdikleri dünyanın ilk ticari girişim platformu olarak tanınan, bu güne kadar sadece ABD, Almanya ve İsrail´de yaklasik 100 kişilik katılımla organize edilen "STARTUP WEEKEND“ isimli etkinlik, 30 - 31 Ağustos 2008 tarihlerinde İstanbul´da "GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008” adıyla düzenleniyor.

  30 Ağustos Cumartesi sabahı girişim fikirlerinin sunularak başlanılacağı etkinlik, fikirlerden iki tanesinin seçilmesi ve bu projeler üzerine yoğunlaşacak iki takım kurulması ile devam ediyor. İki günlük çalışma sonucunda, internet üzerinde gelişecek ilk prototip ve fikrin tüm iş modeli ortaya çıkartılmış oluyor ve etkinliğe katılan herkesin ortağı olduğu bir şirket kuruluyor.

  Genç veya deneyimli profesyonellerin yeni isimler tanımak ve somut bir iş üzerinde yeteneklerini göstermek için rağbet gösterdikleri bir etkinlik olarak son iki sene içinde adını Amerika ve Avrupa’da duyuran etkinlik için sponsor ve mekan arayışları sürüyor.

  Girişimin tanıtım hizmetlerini üstlenen İstanbul Digital'in sahibi Sinan Ata, sistemin temel özellikleri ve mantıyla ilgili sorularımızı cevapladı

  > Bu ilginç organizasyonu Türkiye'de faaliyete geçirme fikri nasıl doğdu?

  > Fikir Trendomedia’dan Ferit Demir ve Şaban Daşgın’a ait. Ben Ferit Demir ile ilk görüştüğümde böyle bir organizasyon planladığını söylemişti. Henüz “ne güzel olur”u konuşuyorduk o zamanlar. Onlar Türk asıllı Alman vatandaşları. Yurt dışında sektörle ilgili oldukça tecrübeliler. Bize düşen organizasyonu beraber şekillendirmek ve tanıdıklar vasıtasıyla tanıtmaktı. Şirketim İstanbulDijital sektörde güvenilir bir şirket ve organizasyonun Türkiye’de tanıtımında beraber çalışmamız gerekti. Ağustosun sonunda gerçekleşecek bir organizasyon için şimdilik iyi gidiyoruz diyebiliriz. Ancak çalışmalarımız sürüyor. Tabi son değerlendirmeyi organizasyonumuz bittiğinde yapacağız.

  Organizasyonla hedeflenen nokta nedir?

  Organizasyonumuzun hedefi Türkiye’de web dünyasını, internet girişimlerini ve girişimcilerini bilinçlendirmek bunun üzerine muhabbeti sağlamaktı. Taktir edersiniz ki sektörünüzden biriyle masada oturup konuşmak farklıdır, beraber şirket kurmak, 2 gün boyunca bir proje üzerinde çalışmak çok daha farklıdır. Takım arkadaşınızın teknik yeterliliklerinin yanında iş ahlakını da öğrenmeniz mümkün. Bu tür organizasyonlarla Türkiye web sektörünün daha ileri gideceğinden eminiz.

  İş fikirlerini nasıl değerlendirceksiniz, neye göre şekillendireceksiniz?

  Bizler bir organizasyon düzenliyoruz. Türkiye’de bir ilk olduğu için sık sık düzeltme yapmam gerekebiliyor bu hususta. Organizasyon’un başladığı sabah her arkadaş 3 yahut 5’er dakikalık zaman dilimlerinde kendi iş fikrini anlatacak ve topluluğu razı etmeye çalışacak. Oldukça demokratik bir ortamda en çok oy alan proje üzerinde çalışacak katılımcı arkadaşlarımız. Dolayısıyla hitabetiniz ve projeniz ne kadar heyecan vericiyse sizin fikrinizin onlarca profesyonelin elinden geçip can bulma olasılığı o kadar artacak.

  Seçilecek fikirleri yine profesyoneller belirleyecek. Bizlerin oy hakkı dahi olmayacak projenin seçimi üzerinde. Katılımcı arkadaşlarımız, meslektaşlarımız için rahat bir oramı sağlamak için elimizden geleni yapacağız yalnızca.

  Biz yaptığınız basın açıklamasından şunu anlıyoruz; seçilen ticari fikrin şirket haline dönüştürülebilmesi için hafta sonu boyunca gerekli bütün hazırlıkların yapılmasının ardından aynı gün etkinlik sonunda tüm katılımcıların ortaklığıyla şirket haline dönüştürülek ve etkinliğe katılanlar çok ortaklı bir limited şirketin ortağı olarak etkinlikten ayrılacak. Doğru mu? Bu girişimcilere nasıl bir fayda sağlayacak?

  Aslına bakarsanız sonradan kurulacak şirketten hisse sahibi olmak “kişisel düşüncem” o kadar da önemli değil. Sektörünüzün en başarılı adamlarıyla tanışmak, onlarla aynı proje üzerinde çalışma fırsatı bulmak bundan çok daha önemlidir. Kurulacak şirkette tüm katılımcılarımızın payı olacak. Şirketin ticari hayatına devamı durumunda fikre inanan, tam zamanlı efor harcayabilecek arkadaşlarımızın paydaları yükseltilecek ve sağlıklı bir şirket olarak yoluna devam etmesi sağlanacak. Ancak özetlersem sektörel muhabbet esastır bizim için.

  Peki bu etkinliğe katılanların en kötü ihtimalle kazancı ne olacak?

  2 gün boyunca birlikte bir şeyler yapmış olmayı tecrübe edeceğiz. 48 Saatte nasıl şirket kurabileceğimizi gösterip Türkiye web sektöründen yakın arkadaşlar edineceğiz.

  Girişimciler bu etkinliğe nasıl başvurabilecek? Katılım şartları neler?

  Web sektöründe faaliyet gösteren tüm arkadaşlarımız Topluluk Sitemiz : Anasayfa - GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008 üzerinden ön kayıtlarını gerçekleştirebilirler. 2 Aşamalı kayıt sistemi uygulanacak. Ön kayıtlar üzerinden kişilerin referansları baz alınarak seçmeler yapılacak ve katılımcılar Girişim Günleri’nin gerçekleşeceği mekana çağırılacaklar. Detaylı katılım şartları GİRİŞİM GÜNLERİ İstanbul 2008, STARTUPWEEKEND Istanbul 2008 adresinden alınabilir.

  haber7
   
48 saatte dev şirket konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Deve

  Deve

  Yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, Deveye binmek bekar kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka; devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki birçok deve sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura, Deve ile uuğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Evin önüne deve çökmesi, evde hasta varsa vefatına; Dişi devenin etiş kadın tarafından gelecek dünyalığa,...
 2. Dev

  Dev

  Rüyada dev görmek, siz ve rakipleriniz arasında büyük bir mücadele olacağının habercisidir. Rakiplerinizle mücadele vermek zorunda kalacaksınız. Eğer dev sizden kaçıyorsa, zenginliğin ve başarının işaretidir.Kişinin dev ile savaşması, düşmanlarını yenmesi ve başarılı olması anlamına gelir. Devin omuzuna çıkmak ise çok büyük başarı olarak yorumlanır.Rüyada masallarda anlatilan bir devi görmek,...
 3. Şirket

  Şirket

  Ortaklık sevince, din" esaslara uyularak yapılan alışverişe yahut dünyalık menfaate, Zengin biriyle ortak olmak zengin olmaya yahut mirasa ermeye, Ortaklık, insaf ve adalete, Ortaklık sevgide ve sözde samimi olmaya delalet eder.Kötü giden işleriniz, dostlarınızın yardımı ve desteği ile düzelecek demektir. Kötü giden işleriniz, dostlarınızın yardımı ve desteği ile düzelecek demektir....
 4. Şirketler Hukuku

  Şirketler Hukuku

  Türk Hukukunda şirket tipleri kanunla tespit edilmiştir. Ticaret Kanunu’nda düzenlenmiş olan ticaret şirketleri Ticaret Kanunu'nun ikinci kitabında yer almışlardır. Ticaret Kanunu'nda düzenlenmiş şirket tiplerinden birine uymayan bir şirket söz konusu ise bu şirket Borçlar Kanununun 520. madde 2. fıkrası uyarınca adi şirket sayılır. Ticaret Kanunu'nda düzenlenmiş olan ticaret...
 5. Devler liginde 12 Türk şirketi

  Devler liginde 12 Türk şirketi

  Petrol şirketleri bankacılık sektörünü geride bıraktı. Türk şirketleri dünyanın olmasa da Avrupa'nın ilk 500'üne girdik. Financial Times'ın (FT) her çeyrekte açıkladığı dünyanın en büyük 500 (FT 500) şirketi arasında Türkler yer alamazken 'Avrupa 500'de 12 Türk şirketi kendine yer buldu. Ocak-Mart dönemi FT 500 listesine göre dünyanın en büyük 500 şirketi sıralamasında ABD'li petrol devi...

Sayfayı Paylaş