5 ilde 20 kişiye Ergenekon gözaltısı

KızılÖtesi

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
5 ilde 20 kişiye Ergenekon gözaltısı
Ergenekon soruşturmasında Konya, İstanbul, Kocaeli, Mersin ve Elazığ'da düzenlenen operasyonlarda 20 kişi gözaltına alındı. Ayrıntılar şöyle:

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, sabah saatlerinde Ergenekon soruşturması kapsamında 5 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda Konya'da 12, İstanbul'da 3, Kocaeli'de 3, Elazığ ve Mersin'de ise birer kişi gözaltına alındı.

Diğer illerde gözaltına alınan şüphelilerin Konya'ya getirildiği ve Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenildi.

İP'DEN GÖZALTILARI DOĞRULADI

İşçi Partisi (İP) Merkez Karar Kurulu üyesi Prof. Dr. Uçkun Geray ile parti yöneticilerinden Yusuf Buldu ve Nuran Gökdemir'in gözaltına alındığı bildirildi.

İP'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Prof. Dr. Uçkun Geray ile Yusuf Buldu ve Nuran Gökdemir'in, ''Ergenekon'' operasyonu kapsamında evleri arandıktan sonra gözaltına alındığı ileri sürüldü.

Geray ve Gökdemir'in İstanbul'da, Buldu'nun ise Silifke'de gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Arama ve gözaltı kararlarının 21 Temmuz 2008 günü Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verildiği, kararın 'Ergenekon soruşturmasında ele geçirilen dokümanlardan elde edilen bilgiler' çerçevesinde alındığı öğrenildi. Bu kapsamda Milli Çözüm Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Akgül ile dergi yazarlarından bir kısmının da gözaltına alındıkları iddia edildi.''

haber7.com
 
Üst