1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  7 adımda MSN güvenlik

  Konu, 'Chat & Messenger' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  İnternet denince güvenlik kavramını gözardı etmemiz elbette mümkün değil. Güvenliğe gereken dikkati göstermeyen MSN hesabı olan kullanıcılar maalesef bu hesaplarını bir şekilde çaldırabiliyor. Siz de güvenliğinize azami dikkat ederek bu tür olaylara mahal bırakmamalısınız. Bunun için size önereceğimiz birkaç yol var: 1. Öncelikle şifreniz mutlaka farklı karakterlerden oluşmalı. Yani hem sayı hem harf hem de özel simgeler (@ gibi) beraber kullanılmalı. Bu şifrenizin güvenliğini oldukça yükseltir. Karakter sayısını da mümkünse 6'nın aşağısına düşürmeyin. Karakter sayınız ne kadar çok olursa o kadar iyi. 2. İkinci bir e-posta adresi (alternatif adres) belirleyin. Hesabınızın çalınma ihtimaline karşı konulan bu yöntemle ikinci bir adres belirleyerek yeni şifrenizi bu adresinize isteyebilirsiniz. Bunu yapmanızda sonsuz fayda var böyle bir durumla karşılaşıldığında imdadınıza yetişecektir.
  3. Gizli soru kısmı ise bir diğer önemli nokta. Mümkünse gizli sorunuz ve cevabınızın birbiriyle ilişkisi olmasın. Sizi tanıyanların cevaplayabilecekleri soruları ve cevapları seçmemeniz yerinde olur.
  4. İnternet kafe gibi yerlerde zaruri olmadıkça hesabınıza girmeyin. Çünkü sistemde kaydınız tutuluyor olabilir ve şifrenizi çaldırmanız işten bile değil.
  5. Sisteminizi düzenli olarak casus yazılımlara ve benzer zararlılara karşı taratın. Keylogger gibi bir yazılımla izleniyorsanız şifrenizi istenmeyen kişiler öğrenebilir.
  6. Şifrenizi hiçbir yere yazmayın mümkünse unutmanızın çok zor olduğu bir şifre seçin.
  7. Bilmediğiniz sitelere asla şifrenizi girmeyin. Bazı siteler sizi engelleyenlerin kim olduğunu gösterme iddiasıyla şifre istemektedir. Bu konuda dikkatli olmalısınız.
  Siz kendi önleminizi alırsanız sizden kaynaklanan bir güvenlik açığı kalmamış olur. Unutmayın kimsenin tahmin edemeyeceği kadar zor bir şifre belirlemeniz güvenliğiniz için yeterli değildir.

   
7 adımda MSN güvenlik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ad

  Ad

  Kendi ismiyle çağırıldığını görmek insanlar arasında iyi bilinmeye, kötü nam yapmış bir isimle anılmak kusurlu hal ve davranışlara, iyi insanların ismiyle çağrılmak ya da böyle bir adla kendi isminin değiştiğini görmek iyi bilinmeye ve hayırla anılmaya ddelalet eder.Rüyada duyulan adlar çok önemlidir ve bu adların anlamlarına göre yorumlanır.Rüyada adinin baska bir isimle degistigini gören,...
 2. Bebek Güvenliği

  Bebek Güvenliği

  bebek bulaşık deterjanı bulaşık deterjanı içmek hamileyken deterjanla zehirlenmenin bebeğe etkileri nelerdir hamilelikte çamaşır suyu zehirlenmesi Bebeğinizin Güvenliği İçin Almanız Gereken Önlemler EVDE: 0-5 yaş arası çocuklarda görülen ölüm ve yaralanmaların başlıca nedenlerinden birinin ev kazaları olduğunu biliyor muydunuz? Evinizin içinde ve çevresinde alacağınız önlemlerle bu tür...
 3. güvenlik

  güvenlik

  yolda veya ilçede güvenlik sorunu var mı?terör olayları görülüyor mu?halkın öğretmenlere bakış açısı nasıl?
 4. 7 Adımda Dumanlı Göz Makyajı Tarifi

  7 Adımda Dumanlı Göz Makyajı Tarifi

  Bu sayfa; 7 Adımda Dumanlı Göz Makyajı Tarifi konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle bir dönem televizyonda oynayan Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter karakterinin sık sık yaptığı dumanlı göz makyajı hayli beğenilmiş ve moda olmuştu. Gayet doğal ve çarpıcı görünen dumanlı göz makyajını yapmak sandığınız kadar zor değil. Tam 7 adımda uygulayabileceğiniz dumanlı göz makyajını...

Sayfayı Paylaş