Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  7 adımda MSN güvenlik

  Konu, 'Chat & Messenger' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  İnternet denince güvenlik kavramını gözardı etmemiz elbette mümkün değil. Güvenliğe gereken dikkati göstermeyen MSN hesabı olan kullanıcılar maalesef bu hesaplarını bir şekilde çaldırabiliyor. Siz de güvenliğinize azami dikkat ederek bu tür olaylara mahal bırakmamalısınız. Bunun için size önereceğimiz birkaç yol var: 1. Öncelikle şifreniz mutlaka farklı karakterlerden oluşmalı. Yani hem sayı hem harf hem de özel simgeler (@ gibi) beraber kullanılmalı. Bu şifrenizin güvenliğini oldukça yükseltir. Karakter sayısını da mümkünse 6'nın aşağısına düşürmeyin. Karakter sayınız ne kadar çok olursa o kadar iyi.
  2. İkinci bir e-posta adresi (alternatif adres) belirleyin. Hesabınızın çalınma ihtimaline karşı konulan bu yöntemle ikinci bir adres belirleyerek yeni şifrenizi bu adresinize isteyebilirsiniz. Bunu yapmanızda sonsuz fayda var böyle bir durumla karşılaşıldığında imdadınıza yetişecektir.
  3. Gizli soru kısmı ise bir diğer önemli nokta. Mümkünse gizli sorunuz ve cevabınızın birbiriyle ilişkisi olmasın. Sizi tanıyanların cevaplayabilecekleri soruları ve cevapları seçmemeniz yerinde olur.
  4. İnternet kafe gibi yerlerde zaruri olmadıkça hesabınıza girmeyin. Çünkü sistemde kaydınız tutuluyor olabilir ve şifrenizi çaldırmanız işten bile değil.
  5. Sisteminizi düzenli olarak casus yazılımlara ve benzer zararlılara karşı taratın. Keylogger gibi bir yazılımla izleniyorsanız şifrenizi istenmeyen kişiler öğrenebilir.
  6. Şifrenizi hiçbir yere yazmayın mümkünse unutmanızın çok zor olduğu bir şifre seçin.
  7. Bilmediğiniz sitelere asla şifrenizi girmeyin. Bazı siteler sizi engelleyenlerin kim olduğunu gösterme iddiasıyla şifre istemektedir. Bu konuda dikkatli olmalısınız.
  Siz kendi önleminizi alırsanız sizden kaynaklanan bir güvenlik açığı kalmamış olur. Unutmayın kimsenin tahmin edemeyeceği kadar zor bir şifre belirlemeniz güvenliğiniz için yeterli değildir.


   
7 adımda MSN güvenlik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Temel Güvenlik Önlemleri

  Temel Güvenlik Önlemleri

  Yanlış 1:Parolalar bilgisayarı korurlar Sizin bilgisayarınızı ele geçirmek isteyenler ilk olarak parolayı kırmak zorundadırlar.Parola sayesinde PC’nizi izinsiz girişlere karşı koruyabilirsiniz.Parola koruması için iki yöntem mevcut.İsterseniz BIOS’u ve dolayısıyla sistem ayarlarını da güvenlik altına alabilirsiniz.İkinci durumda,doğru parola girilmeden sistem başlatılamaz.Korsanlar,parola...
 2. Bosch’dan sesli güvenlik paneli

  Bosch’dan sesli güvenlik paneli

  Bosch, piyasaya yeni sürmüş olduğu Easy Series Güvenlik Paneli ile ev ve işyerlerinizin güvenliğine yeni bir soluk getiriyor. Kolay ve güvenli kullanım sağlayan Easy Series; kullanıcı ile sesli kılavuz sistemi aracılığıyla iletişim kuruyor. Ürün, basit ve hızlı kurulumunun yanı sıra, estetik tasarımı ile de göz dolduruyor. Güvenlik ve iletişim sistemlerinde dünyanın en büyük ve yenilikçi...
 3. güvenlik

  güvenlik

  yolda veya ilçede güvenlik sorunu var mı?terör olayları görülüyor mu?halkın öğretmenlere bakış açısı nasıl?
 4. 7 Adımda Dumanlı Göz Makyajı Tarifi

  7 Adımda Dumanlı Göz Makyajı Tarifi

  Bu sayfa; 7 Adımda Dumanlı Göz Makyajı Tarifi konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle bir dönem televizyonda oynayan Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter karakterinin sık sık yaptığı dumanlı göz makyajı hayli beğenilmiş ve moda olmuştu. Gayet doğal ve çarpıcı görünen dumanlı göz makyajını yapmak sandığınız kadar zor değil. Tam 7 adımda uygulayabileceğiniz dumanlı göz makyajını...

Sayfayı Paylaş