7 Günde Onu Kıskacına Al!

M

Misafir

Forum Okuru
7 Günde Onu Kıskacına Al!
OYUN PLANIN
* Hoşlandığın çocuk hakkında ulaşabildiğin kadar bilgi topla.
* Karşı konulmaz bir değişiklik yap.
* Kendini olumlu motive et.
* Keşfe çık.
* Onu ara ve buluşma teklifi et.
SİLAHLARIN
* Arkadaşların: Her türlü detay için sana ajanlık yapılacak.
* Büyüleyici bir görüntü: Başını döndürmek için gerekli.
* Cesaret: Sloganın "kazanmak" olmalı.
* Kendine güven: İçinden gelen sesi dinleneme yardımcı olacak.
1. GÜN
Öncelikle ilk silahın olan arkadaşlarını arayarak işe başla. Görevinde başarılı olmak için bulmaya ihtiyacın olan şeylerin bir listesini yap ve onlara aranızda bölüştür:
1. Nerede oturuyor
2. Nerede takılıyor
3. Nelerden hoşlanıyor
4. Arkadaşları kim
5. Hayalindeki kız nasıl biri
* Ondan hoşlandığını başlangıçta ona belli etmek zorunda değilsin ama bunun yerine arkadaşların onunla samimiyet kurabilir. Böylece sen de tanışma fırsatı yakalarsın. Eğer onunla direkt olarak hiçbiriniz tanışmıyorsanız, onun çevresindekiler kanalıyla bir bağlantı kurabilirsin.
* Arkadaşın, yakışıklıyla yapılacak bir konuşmada mutlaka senden bahsetmeli. Mesela, Eminem hayranı olduğunu öğrenirse 'Ooo, benim arkadaşım (buraya senin adını koysun) .... da Eminem'i çok sever, hastasıdır' diyebilir.

2. GÜN
Görünüşünde çarpıcı bir değişiklik yapmaya ne dersin? Bunun için sana 3 altın kural öneriyoruz:
* Değişiklik yap.
Kılığını değiştirirken, kendini değiştirme! Farklı ve çarpıcı görüneceğim diye aslında olmadığın biri gibi olursan sonra olacakları bir düşün... Böyle bir sorunla karşılaşmamak için dikkat çekici küçük detaylar yakala. Mesela, makyajının tonlarını değiştir. Çok abartılı ve koyu renkler kullanıyorsan, doğal tonlarda malzemeler kullan.
* Çekici görün.
Bacaklarını uzun gösterecek, paçaları bol olmayan, solmuş ve taşlanmış bir jean pantolon giyebilirsin. Göbeğini hafifçe açıkta bırakacak bir üst ile hoş görüneceğini de unutma. Ancak, gereğinden fazla silah kullanmaman gerekli, sadece göğüslerini kapatan aşırı açık bir üst giyerek itici görünebilirsin!
* Onun tarzını öğren.
Bu onun tarzını öğrenip o nasıl seviyorsa öyle görün anlamına gelmiyor ama diyelim ki, o metal ve hardcore müzikten hoşlanıyor ve o tarza uygun takılıyor. Sen de onun karşısına kafanda güllü tokalar ve üzerinde işli bluzlarla çıkarsan tam bir hayal kırıklığı yaşayabilirsin.

BAKIM ZAMANI
Parlak Dudaklar
Koyu renk ve özellikle kırmızı rujlardan kaçınmalısın. Bunun yerine parlatıcı ve pastel tonlarda ruj kullanmayı dene.
Doğal Koku
Kendi vücudunun yaydığı doğal kokuna güven! Ağır ve baharatlı kokulardan uzak dur. Banyodan sonra cildini nemlendirmek ve hafif bir koku elde etmek için krem kullanabilirsin.
Hoş Bakışlar
Çarpıcı bakış atabilmek için göz makyajına önem vermelisin. Doğal görünen gözler için kirpiklerine renksiz rimel sürebilirsin. Daha iddialı bir göz makyajı için sim kullan.
Yumuşak Eller
Erkeklerin en çok önem verdiği noktalardan biri olan ellerine bakım yapmalısın. Tırnaklarına oje, ellerine krem sürmeyi ihmal etme!

3. GÜN
Bugün taktik zamanı. Kendine güven ve harekete geç:
* Pozitif düşün!
Uzmanlar, duyduğun zaman kendini iyi hissedeceğin sözleri kendi kendine tekrarlamanı öneriyorlar. Örneğin, "Yeterince güzel değilim" dersen, öyle olmasa bile reddedilme duygusu hissedebilirsin. Bunun yerine kendini, motive edici cümlelerle övmeyi dene. "Ben SÜPERİİİİMM" demeye ne dersin?
* Durumunu seç.
Seni görevinde başarıya götüreceğine inandığın bir durum belirle. Örneğin, "Ben çok komiğim ve benimle takılan arkadaşlarım gülmekten kırılır." Ardından bunu ispatlayacak bir şeyler yap; caddenin ortasında etrafındakileri şaşırtacak çılgınca bir hareket etkileyici olabilir!

4. GÜN
Artık hedefine doğru ilerlerken yolu yarılamış sayılırsın. Bugünkü görevin yarın onun nerede olacağını öğrenmek. Çünkü, o hayatında ne gibi değişiklikler olacağını bilmese de, onu şaşırtmana az kaldı:
* Hay Allah, tesadüfe bak!
Yakın arkadaşlarınla birlikte onun takıldığı yere gitmek için bir plan yap. Karşılaştığınızda önce şaşırmış gibi yap, ardından da onlarla oturmak için uygun bir muhabbet konusu yarat. Konu uzadıkça onların yanına oturmak için sebebiniz olacak. Bu mümkün olmazsa onun yakınındaki masaya da oturabilirsiniz.
* Aynı otobüse bin.
Okul çıkışında onunla aynı otobüse bin ve yanına git. Okulda bir öğretmeninle aranızda geçen bir konu veya dün gece seyrettiğin bir dizi hakkında konuşabilirsin.
* Yakınlarında takıl.
Mümkünse sana rastlayabileceği her yerde karşısına çık. Birbirinizi daha fazla görmeniz işine yarar.

5. GÜN
Bu sefer onu gördüğünde etkileyici olmak için elinden geleni yapmalısın:
* Onu gördüğün zaman direkt olarak gözlerinin içine bak ve gülümse.
* Uzmanlar beden dilinin çok önemli olduğunu söylüyor. Vücudunu başın tavana değecekmişçesine dik tutmaya çalış. Bu seni daha fazla kendine güvenen ve güçlü biri gibi gösterecek.
* Elinde ilginç bir şey taşı. Minik bir kedi, tarot kartları veya dvd film olabilir. Bu yöntem aranızda konuşma başlatmak için her zaman işe yarar.
* Onun vücut dilini taklit etmelisin, tabi işi fazla abartmadan! Gayet doğal bir şekilde o boynunu kaşıdığında sen de elini boynuna götür. İçeceğinden bir yudum aldığında sen de kendininkinden iç. Farkında olmadan bu mesajları alacaktır.

6. gün
Sıkı dur, bugün yapman gereken görev çok çılgınca çünkü onu aramanın tam zamanı! Onu şaşırtıp aklına takılı kalmalısın ancak onunla görüşmek istediğini söylememelisin. İşte sana birkaç öneri:
* Onu aramadan önce doğru zamanı belirlemelisin. Böylece seni terslemeyeceğine emin olursun.
* Ne söyleyeceğini bil. Konuşma anında komik duruma düşmemek için telefon açmadan evvel söyleyeceklerini ve konuşmanın içeriğini kafanda oluştur.
* Konuşmanı ayna karşısında önceden alıştırma yapman seni rahatlatabilir. Onun sözlerine karşı vereceğin tepkilere hazırlıklı olursun. Seni kızdıracak bir şey söylerse derin bir nefes almadan sakın konuşmaya başlama.

7. GÜN
Yaşasın, artık görevini başarıyla tamamlamak üzeresin! Buluşma zamanı geldiğinde hata yapmamalısın, aman dikkat!
* Öncelikle sakin olmaya çalış. Onun da senin kadar şaşkın olduğunu düşün.
* Buluşmanızda arkadaşlarınız da varsa, ona diğerlerinden fazla yakınlık göster; sinemada yanında otur, bovlingte onun takımında oyna...
* Beraberken rahat ol ve olduğundan farklı görünmeye çalışma. Doğal olursan her zaman kazanırsın.
* Buluşmaya gitmeden önce sarımsak, soğan gibi kokulu yiyecekler yememelisin. Beraber bir şeyler yerseniz, yemekten sonra naneli sakız çiğneyerek nefesini tazele.

EĞER VERİLEN ÖNERİLERİ DİKKATLE YAPTIYSAN GÖREVİNİ TAMAMLADIN DEMEKTİR. TEBRİKLER!
 

Benzer İçerikler

melegim
Cevaplar
6
Görüntüleme
33K
Sevesevil
S
BabyPink
Cevaplar
20
Görüntüleme
55K
Melis ank
Melis ank
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
11K
gökçe
gökçe
TİTAN
Cevaplar
2
Görüntüleme
28K
EşiNe AşiK
EşiNe AşiK
K
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
kördügüm
K
Üst