$ul€'nin Börekleri [[ Resimli ]]

$ul€

Yeni Üye
Üye
$ul€'nin Börekleri [[ Resimli ]]
börek tarifi paçanga nasıl yapılır kolay tarifler börek yapılışı resimli hakkında merak ettiğiniz herşey burada.
Merhaba sevgili melekler;
Bugün canım acayip şekilde börek istedi. Anneme söyledim gidip hemen 2 paket yufka aldım. Ve hemen hazırlıklara başladım. Öneclikle malzemeleri hazırlamaya koyuldum.
tepsiborek-153.png

Sosu için;
2 yumurta
1 su bardağı süt
4 yemek kaşığı sıvıyağ... bunların hepsini derin bir cam kapta karıştırdım. Sonra iç malzeme için;
tepsiborek2-192.png

Yarım demek maydonuz
Lor peyniri
Kaşar peyniri
Sucuk
Domates... Hepsini doğrayıp karıştırdım... Sonra tepsi böreği için aldığım paket yufkayı açtım ve yağladğım tepsiye yerleştirdim. Üzerine hazırlamış olduğum sostan sürdüm ve bir kat daha yufka serdim ve sosu sürdüm. Bu 2 serdiğim yufkanın içine iç malzemeyi iyice serdim ve son yufkamıda alıp üzerine serdim. Son olarak sostan sürüp dilimledim ve o fırında beklemeye durdu :)

Gelelim 2. böreğimiz olan kolay böreğe;
kolayborek2-342.png

Öncelikle bir adet yufka ortadan bölünüyor ve bu bölünen parcada 3 eşit üçgen parçaya ayrılıyor (tıpkı paçanga böreği gibi). daha sonra sos ve iç malzeme koyulup sigara böreği gibi sarılıp yağlanan tepsiye diziliyor. Bütün yufkaları bu şekilde hazırladıktan sonra 2 böreğimi de fırana sürdüm ve pişmesi için bekledim...
kolayborek-32d.png

Ve evet meleklerim böreklerim pişti... Buyrun gelin bize tavşan kanı çay da demledim. Hep birlikte afiyetle yiyelim :)
kolayborekpismis-79.png

tepsiborekpismis-232.png

Resimler tamamen bana aittir ve izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
$ul€

Şule aşkolsun ya.Bu sitede hamileler var unutuyor musun? :D hem benim annem de uzakta.Hamile hamile koşup yufka da alamam ne yapıcam ben şimdi. :( Şaka bir yana kokusunu burdan alabiliyorum.Harika gözüküyor.Yiyecek olanlar çok şanslı.Ellerine sağlık:thanks:

Şule aşkolsun ya.Bu sitede hamileler var unutuyor musun? :D hem benim annem de uzakta.Hamile hamile koşup yufka da alamam ne yapıcam ben şimdi. :( Şaka bir yana kokusunu burdan alabiliyorum.Harika gözüküyor.Yiyecek olanlar çok şanslı.Ellerine sağlık:thanks:

Oyy öeleğim haklısın :uhu: unuttum çok afedersin. Bize gel hayatım birlikte yiyelim :) yada ben sana geleyim birlikte yapıp yiyelim :kiss:

Vallahi güzel olurdu zaten bu ara tuzlu şeylerden başka birşey yiyemiyorum.Börekte peynirli galiba benim en çok yediğim şey bu ara.Ben çayı koyayım sen kap börekleri gel Şulem.

Geri