A Harfi Rüya

M

Misafir

Forum Okuru
A Harfi Rüya
rüyada midilli görmek rüyada midilli atı görmek arap sabunu asansörden düştüğünü alyans çıkarmak
ABANOZ : Abanoz ağacını veya abanozdan yapılmış bir eşyayı gören kimsenin, çok inatçı birisi ile evlenmesine ya da inatçı birisi ile iş yapmasına işarettir.

ABDEST ALMAK : Rüyada abdest üzerine abdest almak nurdur. (Bu aynı zamanda hadistir.) Bu yüzden gören kişinin gönül aydınlığına yorumlanır. Abdest almak ise o kişinin Allah (c.c.)'ın himaye ve hıfzı altında bulunması demektir. Bir kimse rüyada soğuk bir mahzende abdest aldığını görmesi çaldırdığı bir şeyini bulacağı anlamı taşır. Abdest alıp namaza durduğunu gören kimse ise üzüntü ve kederden kurtulur. Çöplükte ve deniz kenarında abdest aldığını gören bir kişinin üzüntü, acı ve kederleri gider. Sıcak su ile abdest aldığını görmek, üzüntü, keder ve hastalık demektir.

ABDEST BOZMAK :Her türlü gam, keder ve sıkıntılardan, ihtiyaçlardan kurtulacağınıza işarettir. Bir WC görmek ise, sağlık ve mutluluğa yorumlanır.

ABİDE : Bir şehrin ünlü bir abidesini görmek, uzun bir hayat sürüleceğinin işaretidir.

ACELECİLİK :Rüyada herhangi bir iş için acele etmek, pişmanlığa işarettir.

AÇLIK : Rüyada hissedilen açlık, korku ve geçim sıkıntısını işaret eder. Aynı zamanda kendisine hayırlı olmayan bir kimseyle sohbet etmeye ve zayıflığa delalettir.

ACI : Rüyada acı hissediyorsanız; bu, gereksiz yere canınızın sıkılacağı anlamına gelir

ADA: Düşlerinizde yeni adalar keşfetmek ve bu adalara çıkmak hiç ummadığınız bir anda büyük bir paraya kavuşacağınızı gösterir. Ada görmek, dostlarınızın sizi terk edeceğine; bir adada gezinti yapmak, vaktinizi iyi kullanmadığınıza yorumlanır. Eğer gezinti güzel bir havada yapılıyorsa, içinizdeki bütün kederleri atacağınıza işarettir.

ADAM : Yakışıklı bir adam görmek, mutlu bir hayatınız olacağı anlamına gelir. Çirkin veya bakımsız bir erkek, hayal kırıklığıdır. Adam dövmek, dostlarınızın sizi terk edeceğine; adam taşlamak, ticari işlerinizde zarara uğrayacağınıza; adam öldürmek ,hakkınızda dedikodu yapılacağına, keder ve üzüntüye işarettir.

ADALET : Davranışlarınıza dikkat etmezseniz, bir takım skandallara karışabilir ve rezil olabilirsiniz.

ADEM PEYGAMBER'İ GÖRMEK : Rüyasında Adem (A.S.)'ı gören kimse bir günah işlemiştir. Hz. Adem'in kendisiyle konuştuğunu gören kimse ise ilim sahibi olur.

ADLİYE BİNASI : Rüyada adliye binası gören kişinin işleri bozulacak demektir. Ancak adliyede bir hakim görmek, iyi şekilde yorumlanır.

AÇLIK : Kötü bir evlilik, ailede bir takım sorunlar demektir.

AFRİKA : Mistik deneyimler edineceğinize ve doğayla iç içe olacağınıza işarettir.

AFYON : Rüyada afyon kullanmak, rüya sahibinin çok şey kaybedeceğine işarettir.

AĞ : Rüyanızda ağ görmek, karmaşık olan işlerinizin düzeleceğini, bolluğa kavuşacağınızı gösterir. Denize ağ atmak, güzel birisine gönül vereceğinize, fakat neticesinde ıstırap çekeceğinizi belirtir. İçi balık dolu bir ağı denizden çıkarmak ise etrafınızda bir sürü kısmetin olduğuna, elinize mal ve para geçeceğine yorumlanır.

AĞAÇ : Kısmetinizin artacağını ve çocuk sahibi olup çoğalacağınızı, huzurlu ve mutlu yaşayacağınızı gösterir. Ağaç görmek, kavgaya da işarettir. Tanınmayan ağaçları görmek, endişe, şiddet ve bağırmaya delalettir. Selvi, ılgın, çam yaprakları ile deri tabaklanan meyvesiz ve kokusuz ağaçları görmek, cimriliği işaret eder. Ağaçların üzerinde yattığını gören kimsenin çok çocuğu olur. Ağaç üzerinde bulunduğunu gören kimse, çekindiği şeyden kurtulur. Rüyada ektiğiniz ağaç filizlenmeye başladıysa bir aileye damat olacaksınız demektir. Çınar, selvi ve ılgın gibi meyvesiz büyük ağaçlar, kötülük düşünen birine, kendilerinde mal ve hayır olmayan kişilere işarettir. Ağaç kabuğu, rüyayı gören kimsenin malının bereketi demektir. Dağ ve derelerin ağaçları, umulmayan bir yerden gelecek rızka işarettir. Ağaç kesmek ise, kesen kişiye ve onun ev halkına gelecek hastalığı işaret eder. Ayva ağacı, aklından faydalanılamayan akıllı bir insanı belirtir. Badem ağacı garip bir kişi olduğunuzu, söğüt ağacı ise, dostundan çekinen, düşmanıyla görüşen kişiyi işaret eder. Sedir ağacı şerefli, soylu, cömert ve faziletli bir kişiliği belirtir. Üzüm asması, şen, izzetli ve güç sahibi bir kişiliğe delalettir. Meşe ağacı, uzun ömürlü olunacağının işaretidir.

AĞLAMAK : Düşlerinizde ağladığınızı görmek, size fazlasıyla sevinç getirecektir. Yüksek sesle ağlamak, rüya sahibinin gerçekte de bu şekilde ağlamasını işaret eder.

AĞRI : Hayatınıza sizi kendi menfaatleri için kullanmaya çalışan bir kişi girebilir. Sevgiliniz sizde hayal kırıklığı yaratabilir. Grip ve başka hastalıklar olabilir. Bir de rüyada görülen ağrılar, işlenen günahtan dolayı pişman olmayı işaret eder. Sırt ağrısı, rüya sahibinin kardeşinin öleceğini işaret eder.

AĞUSTOS : Birtakım aksiliklerle karşılaşacaksınız. Aşk ve iş hayatında sorun olabilir. Rüyada Ağustos ayında evlenmek, evlilikte bazı sorunlar olacağı anlamına gelebilir.

AĞUSTOS BÖCEĞİ : Ağustos böceği görmek, gönül ferahlığına kavuşacağınıza işaret eder. Ağustos böceğinin ötüşünü duymak, hastanız varsa durumunun ağırlaşacağına işarettir. Ya da uzaktan kötü bir haber alacağınıza veya mutlu günlerin sonu geldiğine işaret eder. Müzisyenler için böyle bir rüya uğurlu olarak yorumlanır.

AHIR : Boş bir ahır mal kaybına, fakirliğe ve sıkıntıya işarettir. Dolusu ise bereketin, mutluluğun, bolluğun ve zenginliğin işaretidir. Ahırı yanarken görmek, başarılı değişiklik yaşayabileceğinizin işaretidir.

AHİRET : Rüyada kendinizi ahirette görmek, arzu ve isteklerinizin uğruna yaptığınız çabaların sonuç vermeyeceğine, belki bir kısmının gerçekleşeceğine işarettir.

AİLE : Mutlu bir aile görme sağlıklı ve varlıklı bir hayatın işaretidir. Sorunlu bir aile görülürse hayal kırıklığı anlamına gelir.

AKAR ÇEŞME VE AKARSU : Rüyada akan bir çeşme ve akarsu ve benzerlerini görmek ömrün uzunluğuna, tasasız bir hayata işarettir.

AKASYA : Yüksek makamdaki kişilerle dostluklar kurulacağına işarettir.

AKBABA : Akbaba pusuda bekleyen düşmana işarettir. Ama bu akbaba yaralı ya da ölü değilse düşmanlar başarılı olamayacaklardır.

AKCİĞER :Hasta bir akciğer gördüyseniz, ciddi bir hastalığa yakalanabilirsiniz,dikkat edin! Sağlıklı bir akciğer ise uzun bir ömre işarettir.

AKIL HASTANESİ : Akıl hastanesi görmek, hastalığa ve iyi olmayan, talihsiz ilişkilere işarettir. Çok büyük zihinsel ve bedensel çaba sarfetmeniz gerekecektir.

AKİK TAŞI : Rüyada akik taşı görmek zenginliğin işaretidir. Akik taşını kaybettiğini gören kişi sevdiği, zengin ve muteber bir dostundan ayrılır. Ayrıca akik görmek fakirliğin gitmesine de işarettir. Akik yüzük takan kimsenin bereketli işlere gireceği, o işlerin büyük nimet,maddi refah getireceğine yorulur. Akik, nesil, din ve düzelmeye de işarettir.

AKRABA :Rüyanızda bir akrabanızı görmek, yakında kötü bir haber alacağınız anlamına gelir.

AKREP :Akrep görmek bir düşmanınızın olduğunu, akrep sokması bu düşmanın size zarar vereceğini, akrebi öldürmek ise düşmanınızı etkisiz hale getireceğinizi anlatır. Akrebin sizi sokması, rüya görenin eline geçecek ve devamı olmayan bir mala işarettir. Ayrıca akrep sokması bir yakınınızı kaybedeceğiniz ya da kötü bir haberini alacağınız anlamında da yorumlanır.

AKTÖR ve AKTRİS :Mutluluğun habercisidir. Aşıksanız mutlu bir beraberliğiniz olacak. Eğer görmüş olduğunuz aktör ve aktris artık yaşamıyorlarsa sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

ALABALIK : Zenginlik ve mutluluğa işarettir. Olta ile yakalamak keyif ve erk getirir, kaçırmak ise kısa süreli bir mutluluk demektir.

ALABORA :Rüyada içinde bulunduğu sandalın veya geminin alabora olduğunu gören kimsenin, iş hayatında sarsıntı geçirebileceğine yorumlanır.

ALARM : İçinizde birtakım korkuların varolduğuna işarettir. Seyahatlere ve özel hayata dikkat.

ALAY : Rüyada bir tören alayının geçtiğini görmek, mevki sahibi bir kişiden iyilik görerek çok sevineceğiniz anlamı taşır. O tören alayın içinde bulunduğunuzu görmek, iş hayatınızda birtakım zararlara uğramanıza işarettir.

ALIN : İşinizi değiştirecek, başka bir alanda şimdikinden daha başarılı olacaksınız.

ALIŞ-VERİŞ : Alış-veriş yaptığınızı görmek, paranızı israf etmeden harcadığınız anlamına gelir.

ALKIŞ : Alkışlanmak, çok yükseleceğiniz anlamına gelir. Kibir ise onu yok eder.

ALKOL : Alkol ve alkollü içecekler görmek, keder ve üzüntüye,hayır umulan işlerden hayır gelmemesine, huzursuz ve sıkıntılı bir ömür geçirmeye işarettir.

ALLAH-U TEALA : Allah (C.C.) bir rüyada görülürse, bu en büyük hayırlara işarettir. Bu rüya, sahibinin müjdelenmesi, ahreti için de dinin selametidir. Bunun tersine görülen rüya, sahibinin kötü akıbetini işaret eder. Cenab-ı Hakk'ı mahlukatından herhangi birine benzer şekilde gören insanın rüyası yalancı bir rüyadır. Rüyada Allah'ın kendisiyle konuştuğunu gören insan çokça Kur'an okur ve günahlardan kaçınır. Allah'ın kendisine gazap ettiğini gören kimse anne-babasına karşı asi olur, onlar da ona gazap ederler.

ALTIN : Altın görmek kısa süreli bir sıkıntı, hafif bir hastalık veya ufak bir üzüntü geçireceğinize işaret eder. İş hayatında ise takdir ve başarı sizi beklemektedir. Rüyada altın bilezik takmak, rüya sahibinin eline miras geçeceği anlamındadır.

ALTIN VE GÜMÜŞ EŞYA :Altından yapılmış kap gibi bir şey görmek, devamlı kedere ve sıkıntıya işarettir. Altın kap, fena ve ahlaksız bir kadına; gümüş bir kap ise, iyi ve terbiyeli bir kadına işaret eder. Gerek altından,gerek gümüşten yapılmış eşyalar aynı şekilde tabir olunur.

ALÜMİNYUM : Bu, kaderinize boyun eğmiş bir insan olduğunuzun işaretidir. Metal kirli ise birtakım problemlerle karşılaşabilirsiniz.

ALYANS : Alyans taktığını veya satın aldığını gören kimse, bekarsa bir süre daha evlenemeyeceğine, evli ise eşi ile arasının açılacağına işarettir.

AMBALAJ :Herhangi bir şeyi ambalajladığını gören kimse uzun bir seyahate çıkabilir veya evine uzaktan bir misafir gelebilir.

AMBAR : Rüyada bir buğday ambarını ağzına kadar dolu olarak görmek, rızk, bereket ve bolluğa işaret eder. Boş ambar ise sıkıntı ile tabir edilir.

AMBULANS : Yakalanacağınız bir hastalıktan çabuk kurtulacaksınız. Ambulanstaki sizseniz, ağır bir hastalık anlamına gelir. Siren çalan bir ambulans ise, kötü talih ve şanssızlığa işaret eder.

AMELİYAT : Herhangi bir yerinizden ameliyat olduğunuzu görmek, bir büyüğünüzden yarar ve kazanç göreceksiniz demektir.

AMERİKA : Çok başarılı olup, birdenbire yükseleceksiniz. Bu yüzden kıskançlıklar ve düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz.

ANAHTAR : Hayatınızda beklemediğiniz değişiklikler olacak. Anahtar bulmak, mutlu bir aile hayatı ve güzel iş teklifi anlamına gelir. Kaybettiğinizi gördüyseniz gereksiz deneyimler ve maceralar yaşayacaksınız. Bir kadın rüyada kendisine anahtar bırakıldığını görürse, o kadın birisiyle nikahlanır. Elinde birçok anahtar bulunduğunu gören, rütbe ve şeref sahibi olur. Anahtar, hac ile de tabir edilir.

ANAHTAR DELİĞİ : Anahtar deliği, kıskançlığın ve kavganın simgesi olarak yorumlanır.

ANANAS : Ananas topluyor veya yiyorsanız, yakında büyük bir başarı elde edeceksiniz demektir.

ANNE : Sevdiğiniz bir kişiyle bir araya geleceksiniz. Ayrıca bir kişi rüyasında annesini görüyorsa ve eğer annesi sağ ise, annesinin kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine; eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evladından hayır ve dua beklediğine işarettir. Rüyada annenin güler yüzlü görülmesi, onun duasını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işarettir.

ANSİKLOPEDİ : Akademik kariyer sahibi olacaksınız, ve bütün hayatınız rahat ve varlıklı geçecek.

ANTİKA EŞYALAR : Sevdiklerinizle beraber, uzun ve mutlu bir yaşam süreceğinize yorumlanır.

APANDİST : Kişi apandist ameliyatı olduğunu görürse,bu, isabetli bir evlilik yapılacak demektir.

APARTMAN : Ailede birtakım tartışmalara hazırlıklı olun. Eğer güzel döşenmiş apartman dairesi ise, zenginlik ve refaha işarettir.

ARABA : Rüyada bir at arabasıyla seyahat yapmak, ömrünüzün sonuna kadar bir otomobil sahibi olamayacağınız anlamına gelir.

ARAP : Rüyada arap birisini görmek, gam ve kedere işarettir.

ARI : Arı ; bereket, başarı ve mutluluğun simgesidir. Şayet rüyada sizi arı sokarsa ,bu, kazancınızı kıskanan birilerinin olduğunu gösterir. İş adamı olan biri için başarı var demektir.

ARKADAŞ : Arkadaşınızı mutlu gördüyseniz, bu, sizin de mutlu olacağınız anlamına gelir. Eğer hasta ve üzgün gördüyseniz, ondan kötü bir haber alacaksınız demektir.

ARMAĞAN : Rüyada birisine armağan vermek : Bir dostunuza büyük bir iyilik yapacağınızı anlatır. Armağan almak : Bir yakınınızdan büyük bir iyilik göreceğinizi işaret eder.

ARMUT : Mevsimi dışında armut yediğinizi gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanacaksınız demektir. Bu hastalık mide fesadı olabilir. Ağaçta birden fazla armut gördüyseniz bu da başarıya işarettir. Olmuş armut yemek, zenginlik ve refah olarak yorumlanır.

ARPA : Rüyada arpa gören kişi, az bir uğraşıyla elde edilecek helal bir kazanca sahip olacak demektir. Arpa aldığını görenin, alim bir çocuğu olur. Ancak o çocuğun ömrü kısa olur. Arpa ekmeği yemek kar, kazanç ve malınızın artacağı anlamına gelir.

ASANSÖR : Asansöre binmek başarının işaretidir. Asansörden inmek ise başarısızlığın, üzüntünün, parasızlığın ve şanssızlığın işaretidir. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin kendisine maddi yönden yük olan bir kimsenin külfetinden kurtulacağı anlamına da gelir.

ASILMAK : Rüyada asılmak, kişinin yüceliği ve erişeceği yüksek bir memuriyeti gösterir.

ASİSTAN : Kendinizi asistan olarak görmeniz, hayatınızda başarılı olmak için iyi adımlar atmak üzere olduğunuzu ve kısa zamanda sonuca ulaşacağınızı gösterir.

ASİT : Asitli bir içecek içiyorsanız, birtakım korkular yaşayacaksınız. Asiti görmek ise kötülük anlamına gelir.

ASKER : Rüyada asker görmek kendinizi işinizde ve evinizde çok daha güçlü duruma getirmek anlamına gelir. Bir şehire veya bir sokağa ya da bir mahalleye asker geldiğini gördüyseniz, bu, o yerlere yağmur yağacak anlamına gelir.

ASLAN : Kendine güvenen, güçlü bir insan olduğunuz için her zaman başarılı olacaksınız. Eğer bir aslan size saldırıyorsa, düşmanlarınız tarafından yenilecek ve onların emri altında gireceksiniz. Rüyada dişi aslan görmek kötü düşünceli, zalim ve çocuğuna kahredici bir kadına işarettir. Aslanı evinde gören kimse hayra, güce ve uzun ömre erişir. Genç aslanlar görmek yeni teşebbüslerin olacağına işaret eder. Genç bir kadın, genç aslanlar görüyor ise, yeni ve çok çekici bir sevgiliye işarettir. Aslanla dövüştüğünü gören kişi, düşmanıyla dalaşacak demektir.

ASMA : Üzerinde üzüm bulunan bir asma görmek, hayatınızın huzur ve sakinlik içinde geçeceğine ve işlerinizin normal akışında gideceğine işarettir.

AŞÇI : Sabır ve metanet gösterdiğiniz takdirde hayatta başarılı olacağınız anlamına gelir.

ASTROLOJİ : Hayatınız başarılar ve bir çok hoşluklarla dolu olacak.

ASYA : Asya kıtasında bulunmak, hayatınızda birtakım değişiklikler olacağına, ama maddi açıdan pek fazla gelişme olmayacağına işarettir.

AŞIK : Rüyada aşık olduğunuzu görmek, büyük memnuniyet ve sevince işaret olduğu gibi egoistlik olarak da yorumlanabilir.

AŞK : Aşık oluyorsanız, bu çok mutlu olacağınız anlamına gelir. Aynı zamanda memnuniyetin ve başarının işaretidir.

AT : Tüm dileklerinizin olacağına ve çok rahatlayıp, yükseleceğinize işaret eder. Attan düştüğünü gören kimse para ve mal kaybına uğrar. Erkek at iktidar ve güç anlamındadır. Dişi at ise, şerefli bir kadındır. Genç ve iyi cins bir at görmek, kudret ve kuvvetinizin artacağına; ihtiyar, koyu kırmızı veya kül rengi bir at görmek ise işlerin bozulmasına işarettir. Doru at görmek, iyi kârlı bir iş olarak yorumlanır. Beyaz bir ata binmek, sağlam arkadaşlıklar ve bol kazanç demektir. Siyah bir at, şansınızın olduğuna ancak bir aldatmayla da karşılaşabileceğinize işaret eder. Doru at servetinizin artışını, kaçan bir at ise arkadaş yüzünden bazı zararlara gireceğinizi işaret eder. Bir dere, nehir ya da bir akarsudan atla geçmek, talih ve başarıların açık olacağına işarettir. Yaralı ve sakatlanmış at veya atlar , üzüntülü arkadaşlarınız olduğuna yorumlanır. Ölü bir at ise hayal kırıklığı anlamına gelir. Bir attan çifte yediğinizi görürseniz, sevdiğiniz insan tarafından reddedileceksiniz demektir. Rüyanızda bir aygır görürseniz, kazanca ve iyi günlere; bir kısrak görürseniz başarılı işler ve mutluluğa; bir tay görürseniz, yapacağınız yeni girişimlerinizde başarıya; bir midilli görürseniz de yine fikirlerinizin takdir edilip ödüllendirileceğine işarettir.

AT BAŞLIĞI : Giriştiğiniz işlerde endişe duyacaksınız ama endişelendiğiniz işlerin hepsini başaracaksınız.

AT BİNMEK : Böyle bir rüya şanssızlık demektir, hastalıklar bu rüyanın ardından ortaya çıkar.

AT TIMAR ETMEK : Hedeflerinize varmadan önce zor engeller aşacaksınız, fakat rüyanızda atı iyi bir şekilde ve zevk alarak tımar ediyorsanız ne olursa olsun başarılı olacaksınız.

AT NALLAMAK : At nallamak, büyük bir talih açıklığına; katır nallama, kısmetin açılarak kısa zamanda evlenileceğine; eşek nallamak ise, inatçılığınızın cezasını çekeceğinize işaret eder.

AT TÜCCARI : Riske girdiğiniz işlerden çok büyük kazançlar sağlayacaksınız. Eğer sattığınız attan daha iyi bir at satın aldığınızı gördüyseniz, bu şansınızın açık olacağınıza işarettir.

AT YARIŞI : Rüyada kendi atınızla bir yarışa girmek, sabır ve metanet gösterdiğiniz takdirde hayatta başarılı olacağınıza işarettir. Bir at yarışını seyretmek ise, bir mal veya para kaybına uğrayacağınıza yorumlanır. At yarışları, hızlı ve macera dolu bir hayata da işarettir.

ATEŞ : Parlak ve büyük ateş görmek, rüya görenin kısa bir sürede zenginlik, güç ve mevki sahibi olacağına işarettir. Rüyada kış günü ateşle ısındığını görmek, o kişinin cennete gideceği anlamına gelir. Rüyada evini ateşle yaktığını gören kimsenin evi harap olur. Bir dağ başında ateş yaktığını gören kimse, Allah (C.C.)'a manevi olarak yaklaşır.

ATLAS : Atlasa bakmak, başladığınız işi titizlikle sonlandıracağınız anlamına gelir.

ATMACA : Atmaca kuşu zalim, cahil bir devlet adamına işarettir. Rüyasında atmacanın yavrusunu bulan kişinin bir oğlu dünyaya gelir. Atmacayı canlı yakalamak ise zafere işarettir.

ATÖLYE : Atölye görmek, yeni bir işe ve o işten alınacak mükafatlara işarettir.

AV : Rüyada avınızı yakalayamazsanız, imkansızı elde etmek için çok mücadele vereceğiniz anlamına gelir. Avınızı yakalıyorsanız, başarıyı ve mutluluğu elde edeceksiniz demektir.

AV HAYVANI GÖRMEK : Yakın zamanda bir kır gezisi veya pikniğe çıkacağınız anlamı taşır. Rüyada geyik, dağ keçisi, tavşan ve yabani eşek gören kimse mal ve ganimet sahibi olur.

AVLANMAK : Rüyada avlanmak, ganimete işaret eder. Arkadaşlarınızla ya da yalnız olarak güzel bir havada avlanmak, o günün hayatınızın en güzel günlerinden biri olacağına işarettir. Avda yaralanma acı bir haber alacağınıza, vahşi bir hayvan avlamak ise işlerinize büyük bir hırs ve enerji ile sarılıp, aynı zamanda düşmanlarınızı alt edeceğinize işarettir. Rüyada avlanmak, gaflete ve işte dikkatsiz olmayı da işaret eder. Denizde balık avlamak çalışmaya ve helal kazanca işarettir.

AV KÖPEĞİ : Rüyada av köpeği görmek, teşebbüs ettiğiniz bir işin pek yakında gerçekleşeceği ve arzularınızın yerine geleceğine işarettir. Av köpeklerinin avdan döndüğünü görmek ise, o kişinin korkuları uzaklaşır ancak işsiz ve güçsüz kalacağı da söylenebilir. Av köpeğini yanına alarak ava çıkmak da çok hayırlı ve bereketli bir rüya olarak yorumlanır.

AVANS : Rüyada avans para çekmek, maddi sıkıntı anlamına gelir.

AVİZE : Rüyada avize görüp yakmak, iş hayatında yükselmeye, para sıkıntısından kurtulmaya işarettir. Avizenin lambalarını söndürmek ise, rüya sahibinin işlerinin durgunlaşması anlamına gelir.

AVOKADO : Rüyada avokado yemek, misafirinizin geleceği anlamındadır.

AVRUPA : Başka bir ülkeye seyahat edeceğiniz ve oradayken maddi durumunuzu düzelteceğiniz anlamındadır.

AVUÇ İÇİ : Rüyada avuç içi görmek; rüya sahibinin kuvvetine, avucun açıklığı geçiminin bolluğuna ; kapalılığı ise geçiminin zorluğuna işarettir.

AVUKAT : Davranışlarınıza dikkat edin. Düşünmeden yapacağınız hareketler büyük zararlara yol açacak. Avukatla karşılaştığını görmek, gayet konuşkan ve becerikli dostlarınız olduğunu işaret eder. Dava için bir avukat tuttuğunuzu görmek ise karlı ve kazançlı bir iş tutmanız anlamına gelir.

AVUSTRALYA : Hayatınızda güzel, olumlu yönde değişiklikler olacak.

AY : Çok kısa sürede huzur ve mutlulukla dolacağınızı gösterir. Aya bakıp kendi suratını ayın üzerinde gören kimse için ölüm kapıda demektir.

AYAK : Düşte ayak veya ayaklar görmek, yalnız veya kalabalık olarak yolculuğa çıkılacağını anlatmaktadır. Ayrıca ayak görmek, kişinin servetinin devamlı olmasına da işarettir. Rüyada ayağının güzel olduğunu görmek, o kişinin din ve dünyasının güzel olduğunu anlatır.

AYAK BİLEZİĞİ : Rüyada görülen ayak bilezikleri (halhal), erkek çocuğa yorumlanır.

AYAKKABI : Sürekli eleştirmek ve şikayetçi olmak size düşman kazandıracaktır. Yeni ayakkabı almak, hayatınızın düzene gireceği anlamına gelir. Zarif ve şık bir ayakkabı giymek, güzel ve mutlu bir hayata işaret eder. Dar bir ayakkabı giymek ,emel ve arzularınızın şimdilik gerçekleşmeyeceği anlamına gelir. Yırtık ve eski ayakkabı giymek ise, zahmetli bir hayata yorulur. Ayakkabı çıkarmak da genelde ayrılığa işarettir.

AY ÇİÇEĞİ : Ayçiçeği görmek, zamanı gelince önemli bir kişi olacağınıza işarettir.

AYET : Rüyada ayetler okumak, son derece güzel ve hayırlı olarak yorumlanır. Gerek dünyada, gerekse ahirette o kişinin işlerinin yolunda ve düzeninde gideceğine işarettir. Aynı zamanda ömrünüz boyunca ruh ve kalp huzuru içinde, hastalıksız olarak yaşayacağınızı da işaret eder.

AYI : Kadın için ; düşman sahibi olacağına ve birtakım aksiliklerin oluşacağına işarettir. Ayı öldürmek ise sorunlardan kurtulmaktır. Genel olarak bu rüya zorluklarla ve sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Büyük bir rekabet olayına girecek ve sorunların üstesinden gelmek için uğraşacaksınız.

AYNA : Ayna görmek uğurlu sayılır. Aynada kendini görmek insanları daha iyi tanıyıp, harika dostlar bulacağınıza işarettir. Ayna yuvanıza huzuru ve aydınlığı getirecektir. Hapiste bulunan biri rüyada kendi yüzünü aynada görürse, hapisten kurtulur. Hasta olan bir kimsenin rüyada aynaya bakması, onun öleceğine işarettir. Ayrıca ayna hayal ve gurur olarak da tabir edilir. Bazı tabirciler, ayna kadındır da demişlerdir.

AYRAN : Rüyada ayran içmek ; gönül ferahlığına kavuşacağınıza; birisine ayran ikram etmek, kıymetli bir dost edineceğinize; yayıkta ayran çalkalamak, bekarsanız kısa zamanda evleneceğinize,evliyseniz güzel ve hayırlı bir çocuğunuz olacağınıza işarettir.

AYVA : Ayva yediğini gören bir kimse çok sevdiği birinin ölüm haberini duyabilir. Ayva satın aldığını gören bir kimsenin ise, çok güzel bir kız çocuğu olacağına yorumlanır. Aynı zamanda rüyada görülen ayva, hastalığa da yorumlanır. Hasta olan bir kimse rüyada ayva yediğini görürse, şifa bulacaktır. Bazı tabirciler ise rüyada ayva görmeyi hayra yormazlar.

AYVA AĞACI : Meyveleri olgunlaşmış bir ayva ağacı görmek, zeki, çalışkan ve iyi kalpli bir kişi ile iyi bir dostluk kuracağınız anlamını taşır.

AYRILIK : Sevdiğiniz bir kişiden ayrıldığını görmek; bir takım sorunlarla karşılaşacağınız anlamını taşır. Düşmanlarınızla yollarınızın ayrıldığını görmek ise, aşk ve iş hayatınızın düzene gireceği anlamındadır.

AZARLANMA : Rüyada azarlanmak; kişinin anne-baba, amca veya hocası gibi büyüklerinden göreceği maddi ve manevi destek olarak yorumlanır.

AZRAİL : Rüyada Azrail (A.S.)'ı güler yüzlü görmek, şehit olmaya işarettir. Öfkeli bir halde görmek ise, tövbe etmeksizin ölmeye işarettir. Rüyada Azrail (A.S.) ile güreştiğini veya ona galip geldiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur. Tersi bir rüya ise ölüm demektir. Azrail (A.S.)'nin canınızı almaya geldiğini görmek de ömrünüzün uzun olacağına işarettir.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
7K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Misafir
M
M
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
Misafir Melek
M
Üst