1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.796
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  ABD: İran uçağını düşürdük

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  ABD, geçen ay Irak üzerinde insansız bir İran uçağını düşürdüğünü bildirdi. [​IMG]
  Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, 25 Şubat 2009'da başkent Bağdat'ın yaklaşık 100 kilometre kuzeydoğusunda, koalisyon güçlerindeki Amerikan savaş uçaklarının İran'a ait bir insansız uçağı düşürdüğü belirtildi.

  Açıklamada, İran uçağının 1 saat 10 dakika süren takipten sonra Irak hava sahası içinde düşürüdüğü kaydedildi. ABD savaş uçaklarının geçen ay Irak üzerinde düşürdükleri insansız İran uçağınının Ebabil 3 tipi olduğu bildirildi.

  ABD ordusundan yapılan açıklamada, 1 saat 10 dakika süren izlemeden sonra ABD savaş uçaklarınca düşürülen Ebabil 3'ün Irak semalarında gezmesinin "kazayla olmadığı" kaydedildi.

  İSTİHBARAT MI TOPLADI?

  Iraklı bir yetkili de İran uçağının sınır kasabası Mandali yakınlarında düşürüldüğünü söyledi.

  Menzili en fazla 150 kilometre olduğu tahmin edilen Ebabil 3'ün, 4 bin 270 metre yüksekliğe çıkabildiği ve birincil görevinin keşif yapma ve istihbarat toplama olduğu belirtiliyor. Amerikalı yetkililer, Tahran yönetimini, Irak'taki ABD askeri varlığı ve Washington destekli Irak hükümetine muhalif olan aşırı uçtaki Şii gruplara silah, para ve eğitim sağlamakla suçluyorlar.

  İran ise Irak'taki militan gruplarla bağlantısı olduğu iddialarını reddederek, Irak'taki istikrarsızlığın, ABD'nin bu ülkeyi işgalinin bir sonucu olduğunu ileri sürüyor. Tahran yönetimi ayrıca, komşuları Irak'taki 140 bin ABD askerinin İran'ın ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğunu savunuyor.

   
ABD: İran uçağını düşürdük konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İrade

  İrade

  İrade İrade eyleminde belli bir biçimde hareket etmek ve bir eylemi başlatmak için bilinçli ve kasıtlı bir karar söz konusudur. Karar verme, değişik eylemler arasında seçim yapma ve bu eylemlerin yöneldiği hedefleri bilme anlamına gelir. Bu nitelikteki önemli kararlarda, benlikteki hâkim değerler rol oynar. Böylece iradeli eylem ile impülsif eylem çelişir; bunların ikisi de konatif (bkz.)...
 2. İran Resimleri

  İran Resimleri

  iran resimleri iranlı kadın resimleri iran kadınları kadın fotoğrafları iranlı kadınların fotoları
 3. Timsah uçağı düşürdü!

  Timsah uçağı düşürdü!

  Çok şaşırdım şaka gibi neler oluyor hayattaa :) Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde 2 ay önce meydana gelen kazaya, uçuş sırasında ortaya çıkan timsahın neden olduğu açıklandı. Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde küçük bir uçak Ağustos ayında Kinşasa’dan Bandudu havaalanına inmeye hazırlanırken bir evin üzerine düştü. Şans eseri kaza sırasında evde kimse yoktu. Ancak uçaktaki 21 kişiden...
 4. İrade Sizsiniz!

  İrade Sizsiniz!

  irade, iradesiz, sigara, diyet, ingilizce konularini incelemektesiniz Sevgili Melekler, Çoğumuzda bir kararsızlık hali var. Diyete başlayıp, yarım bırakıyoruz; Sigarayı bırakıp birkaç gün sonra yeniden pakete sarılıyoruz. İngilizce öğrenmek için başladığımız kursa gitmiyoruz. İradesiziz açıkçası. Sonra yine başa dönüyoruz: "Bayramdan sonra diyet yapacağım, Ramazan'da sigarayı...

Sayfayı Paylaş