1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  acıdan bir tarih yazdım kendime

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Her acıdan bir tarih yazdım kendime. Yeniden doğuşlarında bir milletin ya da yeniden uyanışlarında, yorgun kelimelerim sardı ruhumun bilinmeyen derinliklerini. En hüzünlü senfoniler oluşturabilirdi yüreğim ya da dolu dizgin koşturup giden bir doru atının peşine takılabilirdi.

  Sonsuzluk kelimeleri olabilirdi anlattığı hikayenin, yuvarlanabilirdi boşluğunda tükettiği sevgilerin. Sonsuzluğun karanlığında yeni bir “ben” bulabilirdi ya da sürüklenip içine girebilirdi en koyu gecenin.

  Her şeyini bir anda kaybedebilirdi; ama her şeyini yeniden bulmuş gibi de davranabilirdi. Kayboluşların içindeki dirilişlerin durağında, tanımadığı bir adama aşık olabilirdi.

  Oysa, ben, her acıdan bir tarih yazdım kendime.

  Her acıdan, yeni acılar türettim kelimelerimin yettiğince. Gözümün gördüğünce maviye mavi dedim, karaya kara; gözlerini tanımadan, karanlığında boğulmadan önce.

  Ölüm gibi bir alınyazısıydı demeyeceğim hiçbir yaşam için. Hiçbir yaşam için yormayacağım kalemimi.

  Su gibi geçmeyecekti çünkü yaşam. Bunun için de nasıl akıp gittiğini bilemiyorum gibi zayıf sözcükler de kullanmayacaktım.

  Şaşırsam da yaşadığım her bir anın güzelliğine ya da çirkinliğine, ben istersem solacaktı çiçekler, ben istersem huzur bulacaktı kederler.

  Yorgun ruhumu hangi koyda dinlenmeye almalıydım?

  Hangi ülkenin ufkunda kendime bir kızıllık bulmalıydım? Bilmiyordum.

  Bu yüzden, her acıdan bir tarih yazdım kendime.


   
acıdan bir tarih yazdım kendime konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bir iyilik yapın kendinize:)

  Bir iyilik yapın kendinize:)

  BUGÜN BİR İYİLİK yapın kendinize... Bir selam verin sevdiklerinize. Yağmur damlalarıyla halleşin yahut... Eski günlerdeki gibi masal diyarında yolculuğa çıkın şöyle bir. Hatırlayın hayalin ne kadar uçsuz bucaksız olduğunu. Çünkü hayal, hayatın rengidir, tadıdır, tuzudur. En fakiri zengin eder hayaller. Çünkü cebi dolu, hayal dünyası boş insanlar vardır her yerde. Kâinatta zerreyi...
 2. kendini bir cicege benzet

  kendini bir cicege benzet

  Meleklerim ; canlarim... biz cok özeliz, bir cicek kadar nariniz... Ben kendimi orkideye benzetiyorum, sevgiyle besleniyor, kötü enerjiye tahammül edemiyorum... Ya siz...?:tik:
 3. Serdar Ortaç "Acılarımız Bir" Şarkısının Sözleri

  Serdar Ortaç "Acılarımız Bir" Şarkısının Sözleri

  serdar ortaç acılarımız bir, acılarımız bir şarkısının sözleri, serdar ortaç 2014 Sevgili melekler, Serdar Ortaç'ın merakla beklenen 20.yıl albümü "Bana Göre Aşk" piyasaya çıktı. 14 parçadan oluşan Serdar Ortaç'ın yeni albümünde yer alan şarkılardan "Acılarımız Bir" şarkısının sözleri şöyle... Bir yağmur olsam göklerde Bir deniz olsam Ele güne sorup anlaşsak Ve ben...

Sayfayı Paylaş