Akdeniz anamesi taşıyıcısıyım neler yapmam lazım

ceylan-ceylan

Yeni Üye
Üye
Akdeniz anamesi taşıyıcısıyım neler yapmam lazım
Akdeniz anemisi taşıyıcısı olan kadınlar burada mı : merhaba hnmlar benim sizlere danışmak üzere bir sorum olacak.ben akdeniz anemisi taşıtıyıcısıyım ve bebeğimde akdeniz anemisi taşıyıcısı oldu malesef.şuan 15 aylık oldu.

ben dğumdan sonra doğum snrası depresyona yakalandım malesefki.dr gitmem gerekiyor tedavi amaçlı ilaçlar vericek bana ama emzirdiğim için gidemiyorum.memeden kesmek istiyorum bebeğimi ama vicdanım el vermiyor.emmeye çok düşkün hala geceleri 2 saatte bir kalkıp emer öle uyur tekrar.bir yandanda akdeniz anemisi olduğu için memeden kesemiyorum. sizlere sorum acaba akdeniz anemisi taşıyıcısı olan bir bebek için anne sütünün önemi 1 yaşından sonrada devam ediyormu. yoksa anne sütüne devam etmenin herhangi bir artısı yokmu.

vicdanım ve mantığım arasında sıkışıp kaldım.ne yapacağımı bilemiorum ama bende günden güne iyice halsiz yrgun bitkin oldum.ya memeden kesip tedavi olup kendimi toparlıcağım yada biraz daha dişimi sıkıp mayısa kadar yada hazirana kadar bekleyip 1 buçuk yaşına kadar emmiş olmasını sağlayacağım.

bu arada yemeside kadar güzelde değil yumurta hiç yemez mesela eti daha yeni yeni yiyiyr.ne yapmalıyım sizce neolur bana bir akıl verin.annelik çok zormuş yaa mantık duruyo vicdan ve duygusallık tıkır tıkır işliyo şimdiden teşekkürler lütfen okuyupda geçmeyin şu arkadaşınıza bir yol gösteri lütfen şimdiden allah razı olsun sizlerden sağolun ...

Selamlar hayatım öncelikle geçmiş olsun. Akdeniz anemisi olan bir taşıyıcı annesiniz ve bebeğiniz olmuş. Biliyorum çok fazla sorunuz var ama bu sorularınızın cevap yeri tam olarak burası değil. Yanlış bimr bilgi sizi ve bebeğinizi tehlikeye atar. Ben memeden kesmeden uzman bir doktor ile yola devam etmenizin son derece önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu arada akdeniz anemisi olup bebeği olan anneler var ise size bilgi verecektir diye düşünüyorum.

Geri