1. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  Açılır-kapanır bir masa nasıl seçilir?

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

  Açılır-kapanır bir masa nasıl seçilir?
  < Konu Resmi..>


  Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz ancak büyük davetler için de son derece pratik olabilecek bir yemek masasına mı ihtiyacınız var? Büyüyebilen masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar için bize kulak verin.

  Yemek masası almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 5 şey:

  Masanızın, açıldığı zaman yemek odanıza sığacağından emin olun

  Sandalyelerinizi geriye doğru çektiğinizde yeterince yer kalmasına ve masaya servis yapabilmek için etrafında yürüyüş alanı kalmasına dikkat edin.
  Tasarımına önem verin
  Masanın altına doğru katlanan, açılır-kapanır kapaklar, alanla ilgili sıkıntınız varsa son derece pratik bir çözüm olabilir. Bazı modellerde kapaklar masaya kelebek mekanizması denilen bir düzenle entegre edilmiştir. Bu sistemde kapaklar düzenli bir biçimde masanın altında saklanabilir.

  Masayı kolayca açıp kapayabiliyor musunuz?
  Masanızı satın alırken destek almadan kendi başınıza açıp kapayabiliyorsanız bu, masanın işlevsel bir tasarıma sahip olduğunu gösterir. Tereddüt etmeden satın alabilirsiniz.

  Masanın kaliteli olup olmadığını satın almadan önce test edin
  İyi bir katlanır masa rahatça açılır kapanır, aynı zamanda dayanıklı malzemeye sahiptir. Bu tip masaları sık sık kullanıyorsanız, örneğin evinizde sık misafir ağırlıyorsanız sağlam bir mekanizmaya sahip olmasına dikkat edin. Çünkü narin yapıdaki modeller çabuk aşınıp, kolayca kırılabilir.

  Sandalyelerin ölçüsünü alın
  Satın aldığınız masanın yüksekliği ile sandalyelerin yüksekliğinin uyumlu olmasına dikkat edin.Sandalye ile masanın alt kısmı arasında 18-20 cm boşluk kalmasına özen gösterin. Ayrıca her sandalye arasında 60 cm'lik bir dirsek mesafesi olacak şekilde bir düzen oluşturmaya çalışın.


   
Açılır-kapanır bir masa nasıl seçilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tıkanmış bir klozet nasıl açılır

  Tıkanmış bir klozet nasıl açılır

  klozet tıkanması klozet tıkandı tıkanırsa kanalizasyon nasıl açılır tıkanıklığı nasıl açılır Tıkanmış bir klozet nasıl açılır Acil olarak bir tesisatçı bulamadığınız durumlarda "kendin yap" işleri arasında muhtemelen dünyanın en az sevilen bu işini bitmek hayatınızı kurtarabilir. Tıkanıklığın yerini bulmak için sifonu çekin. Klozet çabuk dolarsa yakın bir yerden,...
 2. Bir Halkla İlişkiler Firması Nasıl Seçilir ?

  Bir Halkla İlişkiler Firması Nasıl Seçilir ?

  iyi bir meslek nasıl seçilir brief örneği brief nasıl yazılır örnekleri reklam örnekleri Bir Halkla İlişkiler Firması nasıl seçilir ? Halkla ilişkiler, genel olarak kabul edildiği şekliyle bir yönetim fonksiyonu (şimdilerde buna ek olarak bir de pazarlama fonksiyonu) olarak kabul görmektedir. Analiz, planlama, hareket, iletişim ve değerlendirme yetilerini barındıran bir bilgi ve beceri...
 3. açılır kapanır bir masa seçilebilir

  açılır kapanır bir masa seçilebilir

  katlanır yemek masaları açılır masa mekanizması katlanır masa mekanizması açılır kapanır mekanizmaları Açılır-kapanır bir masa nasıl seçilir? Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz ancak büyük davetler için de son derece pratik olabilecek bir yemek masasına mı ihtiyacınız var? Büyüyebilen masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar için bize kulak verin....
 4. Tıkanmış bir klozet nasıl açılır...?

  Tıkanmış bir klozet nasıl açılır...?

  tıkanan klozet nasıl açılır klozet tıkanması tıkanıklığı nasıl açılır tıkanması tıkanan tuvalet Bir düşünün klozetiniz birden tıkandı ve tesisatçı çağıracak bir durumunuz yok ne yapacaksınız peki çok iğrenç bir durum olsa gerek:D İşte bu iğrenç durumda mawi yine imdadınıza yetişiyor ve size yapmanız gereken faydalı bilgileri huzurlarınıza sunuyor:D Acil olarak bir tesisatçı bulamadığınız...
 5. Sağlık ocağı çalışma saatleri nedir kaçta açılır kaçta kapanır

  Sağlık ocağı çalışma saatleri nedir kaçta açılır kaçta kapanır

  Ya bizim buradaki sağlık ocaklarının çalışma saatlerini sevmiyorum bunlar kaçta açılıp kaçta kapanıyor kuzum. Acaba tüm şehirlerde ay nı lütfen çalışma saatlerini yazın bana uymuyorlar ise şikayet edeceğim vallahi. İstanbuldan ve ankaradadan sağlık ocağı mağduruyuz.

Sayfayı Paylaş