Açlık Oyunları Alaycı Kuş film konusu

Açlık Oyunları Alaycı Kuş film konusu
açlık oyunları alaycı kuş film özeti,açlık oyunları alaycı kuş film konusu,açlık oyunları alaycı kuş film oyuncuları,açlık oyunları alaycı kuş filmi hakkında

fullhd-aclik-oyunlari-the-hunger-games.jpgKatniss Everdeen, evi 12. Bölge'nin tamamen yıkıma uğradığını öğrendiğinde neler olup bittiğini görebilmek için oraya geri döner. Karşılaştığı manzara ise tam anlamıyla dehşet vericidir. Kazananların kaldıkları evler dışında her şey harabeye dönmüş, insanlar artık yeraltında yaşamaya başlamış ve hükümetin ölümcül politikasının karşısında hayatta kalmak için mücadele etmeye başlamışlardır. Nükleer silahların dahi söz konusu olduğu bu atmosferde, Katniss gerçekten de protesto hareketinin yüzü olmaya başlar ve bu sorumluluğu bir türlü kabullenemez. Yükselen bu isyan dalgasının içerisinde yer alamamasının nedenlerinden en önemlisi de Peeta'nın hayatının tehlikede olmasıdır.
Büyük bir ilgiyle karşılanan Susan Collins imzalı Açlık Oyunları serisinin üçüncü halkası olan filmin yönetmenliğini, ikinci filmi de yönetmiş olan Francis Lawrence üstlenirken; başrollerde bir kez daha Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson ikilisi yer alıyor.
Film Oyuncuları

Jennifer Lawrence
Rol: Katniss Everdeen
Josh Hutcherson
Josh Hutcherson
Rol: Peeta Mellark
Liam Hemsworth
Liam Hemsworth
Rol: Gale Hawthorne
Woody Harrelson
Woody Harrelson
Rol: Haymitch Abernathy
Elizabeth Banks
Elizabeth Banks
Rol: Effie Trinket
Julianne Moore
Julianne Moore
Rol: President Alma Coin
Philip Seymour Hoffman
Philip Seymour Hoffman
Rol: Plutarch Heavensbee
Jeffrey Wright
Jeffrey Wright
Rol: Beetee
 
Üst