1. selinn

  selinn Forum Okuru

  Adamdaki uyanıklığa bak:))

  Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında selinn tarafından paylaşıldı.

  Adamdaki uyanıklığa bak:))
  Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötüye gidiyormuş. Şirket iflâsın eşiğindeyken bir adam gelmiş, "Satışları bir ayda 3 katına çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum. Yok, çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım!" demiş.
  Malboro'nun sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymış, "Bir haftaya kalmaz batacağız, kaybedecek neyimiz var ki?" diyerek kabul etmişler teklifi. Adamın tek isteği binlerce boş Malboro kutusuymuş. Zaten depoda milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen. Sonra bizimki bütün, paketleri tek tek ezmiş ayağıyla, gece 12'den sonra da hepsini uçaktan bütün Amerika'nın üstüne atmış. Sabah millet uyanınca bir bakmış ki, her tarafta boş Marlboro kutuları... "Yahu, bu sigara bu kadar çok içildiğine göre vardır bir hikmeti!" diyerek sigara bayilerine akın etmişler. Şirket bir ayda 3 değil, 5 katı satış yapmış. Tabiî bizim adam da şirketin yansına ortak olmuş. O Philip Morris'in kendisiymiş.
  Alıntı
   
 2. ezo77

  ezo77 Banned

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  83
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir KARŞIYAKALI ama URLADA yaşıyo:(((gelin geldi
  Ce: Adamdaki uyanıklığa bak:))
  aaa bilmiyodum selinn teşekkürler paylaşım için..:clapping:
   
Adamdaki uyanıklığa bak:)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. uyanıklık hali

  uyanıklık hali

  Hak Teâlâ bir hadis-i kudsî'sinde Davud (as)'a hitaben şöyle buyurdu: "Ey Davud! Uyanık ol... Din kardeşine karşı yumuşak davran. Sana, benim isteğim doğrultusunda itaat etmeyene ve seninle muvafık olmayana dost ol ma. Çünkü o senin düşmanındır." Buradaki yakazadan (uyanıklıktan) murad, gaflet uykusundan kurtulmaktır. Ve cehaletten berî olmaktır. Salike evvela lâzım olan şey;...
 2. Su merdivendeki Adama bir bakin:)

  Su merdivendeki Adama bir bakin:)

  yürüyen merdivenmi yatakmı?
 3. uyanıklık

  uyanıklık

  Bir kimsenin rüyada kendisini uyanik görmesi o kimsenin mesgul oldugu islerinde dogru yolu gözetmesine, islerine devam etmesine, çirkin gördügü seylerden dönmesine ve ömrünün uzunluguna isarettir. Rüyada uyuyan bir adami uyandirdigini görse, o kimsenin o adami hak ve dogru yola sevketmesine isarettir.
 4. Meditasyon-Sakin Uyanıklık

  Meditasyon-Sakin Uyanıklık

  meditasyon çeşitleri afirmasyon örnekleri zihin temizleme imajinasyon teknikleri meditasyon örnekleri ‘’Sakin Uyanıklık’’ (S.U) tekniği meditasyon teknikleri arasında Veda’larda anlatılan orijinal tekniğe en yakın olan sade, kolay ve bilimsel araştırmalarla yararları kanıtlanmış bir zihin dinlendirme tekniğidir. Zihinsel fonksiyonlarımızın aracı olan merkezi sinir sistemi, yorgunluk ve...
 5. Birde burdan bakın adana-ya

  Birde burdan bakın adana-ya

  Nefret eder gidersiniz, üç gün sonra özledim der geri dönersiniz, böyledir adana sevdası...

Sayfayı Paylaş