1. selinn

  selinn Forum Okuru

  Adamına göre romatizm

  Konu, 'Kadınca' kısmında selinn tarafından paylaşıldı.

  Eğer partneriniz için özel bir gece ya da birlikte yapacağınız bir hafta sonu kaçamağı planlıyorsanız, projelerinizi hayata geçirmeden önce mutlaka bu yazıya göz atın. Sizin romantizm anlayışınız ile onunki arasında dağlar kadar fark olduğunu çok geç olmadan anlamalısınız!


  Erkeklerin romantizmden anlamadığını düşünüyorsanız, yanlış yoldasınız. Amerika’daki genç erkeklerin yüzde 64’ü hayatlarında daha fazla romantizm olmasını istiyor. Tek sorun kadın ile erkeklerin romantizm anlayışlarının birbirinden hayli farklı olması… İşte size birkaç basit örnek.

  Romantik kadının isteği: Beraber duş almak

  Romantik erkeğin isteği: Duştan kaçmak ve bütün günü yatakta geçirmek

  Filmlerden bir sahne; çift birlikte duştadır, aşk ve romantizm doruk noktasındadır… Bu sahne çoğumuzu duygulandırsa da gerçeklere pek de yakın değil; çünkü biraz zorlama… Gelin bu sahneyi hayatımıza uyarladığımızı düşünelim. İki kişinin aynı anda küçük duş kabinine sığmaması, ihtimal dahilindedir. Hadi sığdınız diyelim; o tıkış tıkış alanda birinin gözüne sabun kaçması veya diğerinin su yutması an meselesidir! Bunların da olmadığını farz edin; tam partnerinize sarılacakken onun ya da sizin ayağınızın kayıp düşmeyeceğini kim garanti edebilir? Peki, bu şartlar altında özlemini duyduğunuz o sıcaklığı neden yatakta yaratmayasınız? Kirli ve yaramaz olmak, ıslak ve kırıkları olan biri olmaktan bin kat iyidir!

  Romantik kadının isteği: Uzun süren kocaman bir sarılma

  Romantik erkeğin isteği: Maksatlı, uzun süren bir sarılma

  Kadınlar dakikalarca kendilerine sarılan erkeklere karşı her zaman sempati duymuşlardır. Ne yapıldığı ve karşısındakinin ne istediği konusunda genellikle hiçbir fikir sahibi olmazlar. Oysa erkekler sadece “merhaba”, “seni özledim” ve “güle güle” sarılışlarına alışıktır. Hiçbir sebep yokken, yani durup dururken üç dakikadan uzun süren sarılmalar, onlar için durumu karmaşıklaştırır. Düşünceleri ise şu yönde gelişir: Ayrılıyor muyuz? Yoksa bu bir ön sevişme mi? Bu durumda erkeklere buradan mesajı açık seçik vermeliyiz: Sizin kollarınızda kendini mutlu ve huzurlu hissediyor. Sevginizden başka hiçbir şey düşünmüyor. Siz de hiçbir şey düşünmeyip sadece sarılın.

  Romantik kadının isteği: Yatakta yatmak ve kahvaltı etmek

  Romantik erkeğin isteği: Sıcak suyu, barı olan bir otelin yatağında kahvaltı etmek

  Siz bütün hafta sonunuzu, küçük bir yatak, televizyonsuz ve sıcak susuz bir odada olmasına rağmen onunla baş başa geçirmek istiyorsunuz. Olabilir… Erkekler de sözde televizyondan, bardan uzak bir yere gitmek isteyebilir, ama planladıkları tatillerde genellikle hepsi bulunur. Yatak gıcırdıyor mu ya da kahvaltıya gitmezsek aç kalır mıyız sorularını akıllarından tamamen çıkarmak, erkekler için birincil kuraldır. Hafta sonu kaçamağı için seçeceğiniz yerin bu tarz sorunlardan uzak olmasına dikkat edin.

  Romantik kadının isteği: Lüks bir restoranda mum ışığında yemek yemek

  Romantik erkeğin isteği: Pizza ve bira ile ayak üzeri bir atıştırma

  Sizin istediğiniz gibi bir yemekte, erkekler kesinlikle sizin istediğiniz mükkemmel erkek gibi davranmak zorunda olduklarını düşünürler. Tamam, istediğiniz tam da odur, ama karşınızdakinin bunun bilincinde olması kendisini kötü hissetmesine yol açar. Partnerinizin pizza yiyip bira içerken hissettiği rahatlığı, restoranda yakalaması imkansızdır. Bazen onun isteklerinin de romantik olma çabası güttüğünü düşünürseniz, ilişkiniz daha uzun yıllar devam edebilir.
  alıntı
   
 2. minerwa

  minerwa Forum Okuru

  Ce: Adamına göre romatizm
  şu romantizm beni nedense hep pas geçmiş..:) eşim bana göre daha romantiktir ama nedense ben bu konuda biraz eksiğim..yani romantizm anlayışım farklı benim biraz :)
   
Adamına göre romatizm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. büskivi adamlar

  büskivi adamlar

  Kullanılacak Malzemeler 450 gr un 2 çay kaşığı karbonat 1/4 çay kaşığı tuz 2 çay kaşığı öğütülmüş zencefil, tarçın veya karanfil 100 gr margarin 225 gr toz şeker 1/2 su bardağı portakal suyu 1 yumurta (çırpılmış olarak) 100 gr pudra şekeri Kırmızı, yeşil ve sarı besin boyası Hazırlanma Şekli Bu eğlendirici görünüşlü bisküvi adamlar için hamur yapmayı, ailenizin en genç üyeleri bile...
 2. Issız Adamlar mıydı

  Issız Adamlar mıydı

  Türkiyede yankı yapan Issız Adam filimi erkekler ile ilgili değişik iddialar ortaya atılmasına sebep oldu...... 'ERKEKLER DAHA ÖNCE DE ISSIZDI!' ISSIZ ADAM FİLMİNİN OYUNCUSU CEMAL HÜNAL’IN SEVGİLİSİ LALE CANGAL VATAN’A KONUŞTU... Cangal “Erkekler bu filmden sonra sevgililerini ’Ben ıssız adamım’diyerek terk etmeye başlamışlar. Ne diyorsunuz” sorusuna “Erkekler zaten Issızdılar. Issız Adam...
 3. Bilim Adamları ve icatları

  Bilim Adamları ve icatları

  bilim adamları ve icatları kadın bilim adamları ve buluşları buluşları icadı 10 tane adamı 10 adamı icatları yüzünden hayatlarından oldukalarını hiç düşünmüimüydünüz işte bakın bu soruya cevaben Bilim Adamlarımız ve icatları..... Marie Curie Marie Curie, radyoaktivite teorisi ve radyoaktif izotopların yalıtımıyla birlikte içlerinde radyum ve polonyum bulunan bilinmeyen birçok elementi...
 4. bilim adamları

  bilim adamları

  bir bilim adamının ingilizce hayatı

Sayfayı Paylaş