1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Adet Söktürücüleri

  Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  adet söktürücüler adet söktürücü ne zaman kullanılır
  Bazılarımız adet olunca olmadan ilaç almamız gerekir. Neden bu bitkiler varken ilaca başvuralım ki bence hepimizin bilmesi gereken bilgiler bunlar..


  ADET SÖKTÜRÜCÜ BİTKİLER VE İLAÇLAR NELERDİR NASIL KULLANILIR


  < Konu Resmi..>

  Adet döneminiz gecikti yada çok az adet oluyorsunuz. Bu durum sizde rahatsızlık yaratıyorsa size pratik bitkisel önerilerimiz var. Adet söktürücü ilaçlar adet söktürücü bitkiler bu konuda size yardımcı olacaktır. Fakat şunu da hatırlatalım eğer sık sık adet düzensizliği sorunu yaşıyorsanız mutlaka bir doktora başvurunuz. Bitkiler geçici çözümdür.


  Adet Söktürücü ilaçlar: Adet söktürücü olarak genellikle doğum kontrol hapları tavsiye edilir. Adet söktürücüleri progesteron içeren preparatlardır. Sadece adet söktürücü olarak kullanılıyor ise adet düzensizliği için kullanılıyor ise, östrojen ve progesteron içeren preparatlar vardır. Genellikle doğum kontrol ilaçları bu grubu girmektedir.
  Fakat tek başına geçiken bir kadının adetini görmüyor ise sadece adet söktürücü olarak kullanıyor ise genellikle progesteron ilaçtır.
  Progesteronlarda kadının ikinci dönemi siktüs olarak düşünün östrojen ve progesteron dönemidir. Progesteron eksikliğine bağlı olarak yeteri kadar progesteron kitlesi sağlayamadığı için regl dönemi başlaymıyordur. Dışardan alınan progesteron ile endümetriyumu kalın olan endümetriyum birden çekilme kanaması adı verilen progesteron kesilmesi ile beraber çekilmesi kanaması ile kadının regl’i başlamış olur.
  Adet Söktürücü Bitkiler:
  Prof. Dr. Ahmet Maranki adet söktürücü bitkisel çaylar olarak maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve adaçayını öneriyor. Bu bitkilerden hangisi istenirse o bitki, çay şeklinde demlenip içilir. Bu şifalı bitkilerden yapılan adet söktürücü çaylardan günde 3-4 bardak içilmelidir. Bunu ek olarak taze üvez meyveleri tüketmek de adet söktürmeye faydalı olacaktır.
  Adet söktürücü bitkisel ilaç arayanlar için dereotu tohumu da kullanılabilir. Adet kanamasını söktürmek için 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile adet söktürücü bitki çayı hazırlanmasının ve içilmesinin de adet sökmeye yardımcı olacağını söylüyor.
  Prof. Dr. Ahmet Maranki adet düzensizliği için zerdaçal bitkisinin çay biçiminde demlenip içilmesinin veya zerdaçalın toz haline getirilerek kullanılmasının etkili olacağını belirtiyor.
  Adet sökücü olarak kereviz tüketmenizde fayda var. Civan perçemi ile hatmi çiçeğinin karışımıyla adet söktürücü bitki çayı yapıp içmeyi deneyebilirsiniz.
  Adet Söktürücü Şifalı Bitkiler ve Kullanımı:
  * Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür.
  * At kuyruğu otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
  * Aynı safa yaprak ve çiçekleri Kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
  * Civan perçemi tek başına yada sığır kuyruğu, çörek otu ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse adet söktürür, kadınlarda görülen çocuk olmama durumu adetten ise gayet faydalı bir uygulamadır. Yine menapozdan kaynaklanan kesilmelere de çok faydalıdır. Bazı kişilerde alerji etkisi yapabilir. Koklamak, tozunu yutmak ve vücuda sürtünce alerji yapabilir. Telafisi: Alerji için civan perçemini balla karıştırıp yerse fayda görür.
  * Çiriş otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir. Çörek otu balla karıştırılıp yenmeye devam edilirse adet söktürür .
  * Az çöven kökü kaynatılıp balla tatlandırılarak içilirse adet söktürür.Fazlası kusturur.
  * Havlıcan kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir .   
  simeli bunu beğendi.
 2. nurse'

  nurse' Forum Okuru

  Sadece biberiye adet söktürür mü veya naneyle birlikte
   
 3. Funda1608

  Funda1608 Forum Okuru

  Bence kesinlikle kullanmalısınız eğer adet geciktiyse rahatsız oluyorsanız ben 1 gün kekik çayı içtim üç defa ikinci gün iki defa civan perçemi ve aynı gün işlem tmm çpk şükür
   
 4. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.852
  Beğenilen Mesajlar:
  2.458
  Ödül Puanları:
  113
  Mens gecikmenizin nedenini öğrenmeden bir takım kürleri uygulamaya kalkmayın. Gecikmeler gebelik kaynaklı,hormonal problemler yada rahim kaynaklı bir sorundan olabilir. Bilinçsiz kullanılan bitki çayları altta yatan tıbbi durumu tetikleyebilir. Sağlık problemlerinizi çözme yolunda önceliğiniz hekime gitmek olsun. Mensiniz hormonal bir problem den kaynaklı ise hayıt meyvası çayı tüketerek mensinizi söktürebilirsiniz. Bunun dışında civan perçemi tüketebilirsiniz. Her iki çayda günde sadece 1 bardak tüketilmelidir. Hayıt meyvası ile ilgili ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
  Hayıt tohumu ile hamile kalan varmı ?
  Kısırlık için hayıt otu faydaları ve kullanımı   
Adet Söktürücüleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. denizli adetleri

  denizli adetleri

  denizli adetleri denizli düğünleri denizlinin örf ve adetleri düğün örf ve Dügün günü gelin alındıkdan sonra gelin mutlaka dügün töreninden önce çınar meydanı denilen yere götürülür eger zaman müsaitse çogu Pamukkaye gider. Dügün gecesi denizlide yatsı güveysi dedikleri adet vardır yerel dügün veya nikah yapanlar bunu hala yaşatır.Yatsı ezanında damat abdesti aldırılıp arkadaşları tarafından...
 2. Adet

  Adet

  1Sayı. 2Herhangi bir sayıda olan (şey), °tane.
 3. adet düzensizligi

  adet düzensizligi

  adet kanamasının uzun sürmesi norlevo adet gecikmesi norlevo düzensizliği Kadınların adet düzensizliği sorununu çocukluk, ergenlik, doğurganlık, menopoz öncesi ve menopoz olarak ayırır ve düzensiz kanamaları bu şekilde incelemek gerekirse: Çocukluk çağında adet düzensizliği: Bayanların ilk adet görülene kadarki devresini niceleyecek olursak, ilk adet kanaması ortalama oniki yaşında görülür....
 4. Adet söktürücü bitkiler

  Adet söktürücü bitkiler

  regl söktürücü adet söktürücü bitkiler hakkındaki tüm cevaplar regl adet bitkiler adaçayı söktürürmü maydonoz söktürürmü Bazı bayanlar adet dönemlerinde adet sökemedikleri için çok sıkıntılı ve sancılı bir dönem dönem geçirir Ahmet Maranki'den adet söktürücü bitkisel kürü sizlerle paylaşmak istiyorum Prof. Dr. Ahmet Maranki adet kanaması söktürücü şifalı bitkilerden yapılacak çayı öneriyor :...
 5. ödem söktürücüye ihtiyacım var kızlar..

  ödem söktürücüye ihtiyacım var kızlar..

  Vücudumda ellerimde çok şişkinlik oluyor.Bir rahatsızlığım da yok bana ödem söktürücü bitkisel birşeyler tavsiye edebilirmisiniz lütfen..

Sayfayı Paylaş