Adetim 4 gün gecikti stres te yaşadım gebelik testi negatif çıktı

• Konbuyu başlatan Morvampir
  • Başlangıç tarihi
M

Morvampir

Forum Okuru
Adetim 4 gün gecikti stres te yaşadım gebelik testi negatif çıktı
Merhaba iyi günler Biz erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve içeriye boşalma gibi bir söz konusu olmadı ilişki sonrası işemek için hemen tuvalete gittim. normalde adetim 10-11 gün sürüyor ve adet arası 32 gün sürüyor. Kasık fıtığı ameliyatı olduktan sonra böyle olmaya başladım. Şuan 36. Gün ve hala adet olmadım takvimimde ise gecikmenin 4.günü olduğunu gösteriyor. Gebelik testi yaptık ve negatif çıktı. Bu ay çok fazla stres yaşadım, ve 2 hafta önce grip oldum ilaç vs kullandım. Sizce neden olabilir? (Birde 2 yıl önce kist tedavisi görüyordum diane kullanıyordum. O zaman adetim düzenli oluyordu.)

Merhaba, verdiğiniz bilgilere göre gebe olmadığınızı söyleyebiliriz. Adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz. Bir çok koşul gecikmeye neden olabilir. Daha önce ameliyat öyküsü, kullanılan ilaçlar ve stres gecikmenize neden olabilir. Bir kadın doğum uzmanına görünmeniz de fayda var. Yapılacak hormon tetkitleri + muayene gecikmenizin nedenini belirleyecektir.

Ne adet belirtilerim ne de hamilelik belirtileri ikisi de yok. Bu yüzden korkuyorum. Kasık fıtığı Ameliyatını 1,5 yıl önce olmuştum. Ama ister istemez korkuyorum. Sadece sarımsı veya şeffaf akıntım var. Normalde de çok gelmiyordu önce kahverengiyle başlıyor 2 gün sürüyor sonra normal adet kanamam 3 gün sürüyor sonra azar azar kahverengiye dönüp bitiyor. Bu 11 gün sürüyor doktora gitmekten çekiniyorum ilişkiye girdiğimi bilebilirse aileme söyler mi diye. Yaşım 20.

Ameliyat sonrası düzenli kontrollerden geçtinizmi ? Cerrahi sonrası yapışıklıklar gelişmiş olabilir. Sarı akıntı da enfeksiyon bulgusu taşıyor . Siz eczaneden tekrar gebelik testi alıp uygulayın. İki tane tedarik edinki sonuç sizi tatmin etsin. Sonuçtan sonra mutlaka doktora gidip muayene olun.

Allah sizden razı olsun beni dünyanın en mutlu insanı yaptınız. İdrarımı yaparken yanma oluyor ve idrarım sapsarı. Genel cerrahiden başkasına gözükmedim yani ameliyatımı yapan doktordan başkasına. Ama şey idrar yollarıma ve böbreklermde dahil olmak üzere göstermiştik geçen yıl. Sorun olsaydı ultrason da bilemezmiydi doktor? Birde kadın doğuma gitsem alttan bakmadan iliski yaşadığımı bilebilir mi?

Allah sizden de razı olsun. Sarı akıntı, idrarı yaparken yanma bunlar üriner sistem de enfeksiyon bulgusunu güçlendiriyor. Geçen yıl muayene olmuşsunuz bir problem saptanmamış. Fakat o zaman ki değerlendirme şimdisi için geçerli değil. Enfeksiyon , her hangi bir problem her an gelişebilir. Bakire olduğunuzu söylerseniz vajinal muayene den geçmezsiniz. Abdominal usg ile durumunuz değerlendirilebilir.

O zaman ben yarın bir test daha yapıyım ve kısa süredede kadın doğuma gidiyim. Yada adetimi bekliyim adetimde mi gidiyim? Çünkü daha önce kist tedavisi oldum dediğimde bakmıyorlar adetimi bekliyorlar. Annemle giderz büyük ihtimalle birşey söylemez değil mi doktor? Çok teşekkür ederim

Adet döneminde gitmeniz faydanıza olur. 2-3. günü gidin hormonlarınıza da bakılır muhtemelen. Merak etmeyin abdominal usg ile ilişkiye girdiğiniz anlaşılmaz.Sağlıklı günler diliyorum.

Bugün 7. Günüm ve hala adet olmadım. Daha önce burada konuşmuştuk . Adet belirtilerim var ama asabiyim, ağlıyorum, değişik duygular yaşıyorum ve süt beyaz renkli akıntım var , karnımda şişlik var. lütfen sesimi duyun ihtiyacım var size

Bugün 7. Günüm ve hala adet olmadım. Daha önce burada konuşmuştuk . Adet belirtilerim var ama asabiyim, ağlıyorum, değişik duygular yaşıyorum ve süt beyaz renkli akıntım var , karnımda şişlik var. lütfen sesimi duyun ihtiyacım var size

Merhaba, daha önce size detaylı tüm bilgiler verilmiş. Tekrar aynı cevapları yinelemek istemiyorum. Tekrar test yapacaktınız , kadın doğuma gidecektiniz gitmediniz mi?

Geri