Etiketler:
 1. ÇİÇEĞİM

  ÇİÇEĞİM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  302
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Af ve bağışlama

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında ÇİÇEĞİM tarafından paylaşıldı.

  AF VE BAĞIŞLAMA Affetmek , bir başka insana veya kendinize karşı içinizde duyduğunuz öfkenin yerine sevgiyi koymaktır. Affetmek, öfkenin nefretin , acının , suçlamanın, kurban olma duygusunun, kendini haklı çıkarma çabasının üzerinizde yarattığı ağırlığı alır.

  Doğru düşünen kişi bilinçsiz huzur, rahatlık ve iyi beslenmeyi yaşamında yerleştirir, diğer doğru alışkanlıklar da kendinde terbiye olur.

  Doğru af ve bağışlama yüzeysel ve tesadüfi bir eylem değildir. Belki zihin ve ruhun derinliklerinde bir arıtma ve tasfiye etme bir yaklaşımdır. Gerçek af ve bağışlama zaman ve dayanma gücü ister ve bu kesinlikle şuur altı düzeylerini temizler.

  Her tür kin ve öfke zihni tırmalar ve bedenin hasta olmasına sebep olur. Samimi bir şekilde af ve bağışlama yapmazsanız tam şifa gerçekleşmez.


  Nefret ve öfke , eleştiri, serzeniş, hışım ve hesaplaşma isteği ve başkalarının eziyetini görme isteği , hepsi canı solgunlaştırır ve insanın sağlığını çalar. Bunun için size yapılan bütün eziyetleri af etmek size yararlı olacaktır. Bir kişiden veya bir pozisyondan nefret ettiğinizde çelikten daha güçlü bir halka ile o kişiye veya o pozisyona bağlanırsınız. Af ve bağışlama, kurtulmak için tek yoldur .
  AF VE BAĞIŞLAMANIN METODLARI
  Af ve bağışlamanın en basit alıştırma yolu, her gün sakin bir köşede, gözleriniz kapalı oturup şu cümlelerin tekrarlanmasıdır:

  •Benim eziyetime sebep olan her şeyi af edip bağışlıyorum
  •Beni üzüntüye sokan her şeyi af edip bağışlıyorum
  •Benim öfke ve nefretime sebep olan her şeyi af edip bağışlıyorum
  •İçeride ve dışarıda olan her şeyi af edip bağışlıyorum
  •Geçmişi , geleceği ve şu anı af ediyor ve bağışlıyorum

  AF VE BAĞIŞLAMANIN KAİDELERİ
  Eski bir atasözü şöyle der: "Başkalarını af edip bağışlamayan kişi , kendisinin de bir gün geçmesi gereken köprüyü kırıyor ."
  Size verilmesi gereken bir bağış geciktiğinde , af zamanı gelmiş demektir. Gerçek af ve bağışlamanın size verilmesi , bağışlarda olan gecikme ve engelleri ortadan kaldırır. Charles Fillmore , af ve bağışlamanın her derdin kesin dermanı olduğunu düşünür ve söyler. Af ve bağışlama her tür hastalığın zihinsel dermanıdır. Her gece uyumadan önce yarım saat oturun ve sevmediğiniz ve beğenmediğiniz herkesi zihinsel olarak bağışlayıp affedin. Hatta eğer bir hayvandan korkuyorsanız veya bir böcekten hoşlanmıyorsanız , zihninizde onlardan özür dileyiniz , sevgi ve şefkatinizi onlara gönderiniz.
  Eğer birisini adaletsizlikle suçladıysanız, eğer birisi ile dostluk dışında bir diyalogunuz olmuşsa , eğer başkasının ardından kötü sözler söylemiş veya eleştirmişseniz , sükut ve rahatlık içinde zihninizde onlardan sizi affetmelerini isteyiniz. Eğer bir dost veya akrabanız ile bir probleminiz varsa problemi ortadan kaldırmak için elinizden geleni yapınız . Her şeyde ve herkes de hakikati görünüz

  HAKİKAT NEDİR?

  Mutlak cevher ve mutlak can !
  Aşk ve sevgiden dolu en güçlü düşüncelerinizi onlara bağışlayınız.
  Her gece dünyanın her köşesinde bir düşmanınız olduğu endişesini taşıyorsanız yastığa başınızı koymayınız. Af ve bağışlamada kapsamlı tekidi ibarelerden biri şöyledir: "Her şeyi, herkesi ve affa ihtiyacı olan geçmiş ve bu günkü tecrübelerimi bağışlıyorum. Yaradan sevgidir , bende bağışlanmışımdır. Yaratanın lütfü yalnız vücuduma hakimdir. Şimdi sevgi kanunu , yaşamımı düzenliyor ve dengeliyor. Sevgi kanunu algıladığımdan sükunet içindeyim.

  Bazen vurgulayıcı ibareler, tek başına yeterli değildir. Harekete geçmek gerekir. Başkalarını affetmek veya başkalarının sizi affetmelerinde en ihtişamlı yol onlardan vazgeçmektir. Başkalarının sizi affetmesi için en iyi vurgulayıcı ibare şudur:"Şimdi her şey ve herkes benim geçmişimi , bu günümü , beni olumlu bağışlamışlardır."

  Emin olun af ve bağışlama en güçlü iştir. Her tür hastalığa şifa verir. Zayıf insanı güçlendirir, korkak insanı cesaretlendirir, cahili bilge yapar, hüzünlü insanı sevince boğar


   
 2. *şiker*

  *şiker* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  3.922
  Beğenilen Mesajlar:
  149
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Af ve bağışlama
  affetmekle herşey bitmiyor..aslında hatalar affedilmemeli çünkü yine tekrarlanılıyor her ne kadar söz verilsede...paylaşım için saol çiceğiiim
   
Af ve bağışlama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bağışlama Terapisi

  Bağışlama Terapisi

  Bağışlama Terapisi İnsan küçücük, dünyadan habersiz olarak biçare halde doğar. Ama oysa bütün kainatı içine alabilecek ve zemine halife olabilecek istidatta yaratılmıştır. Dünyaya gözünü açmasından itibaren, o çocuk kendi aklının görmediği ama istidat gözünün çok iyi gördüğü kemaline doğru inkişafa başlar. Hem de ne başlangıç… her kemale karşı duyulan iştiyakin, insana layık olan haliyle...
 2. Af dilemek

  Af dilemek

  Affetmek büyüklüge isarettir. Rüyada bir kimsenin yaptigi bir hatadan dolayi af diledigini ve onu affettigini görmek, herkese karsi iyi kalpli oldugunuza isarettir. Sizin islediginiz bir çok suçtan dolayi affedildiginizi görmeniz, hatali sekilde davrandiginiza ve bu hatayi mutlaka düzeltmeniz gerektigine delalet eder.
 3. Af

  Af

  Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH'IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır. Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH'IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan...
 4. Af Genişliyor

  Af Genişliyor

  Atılan öğrencilere müjde, af genişliyor TBMM komisyonu üyeleri aynı fikirde: Öğrenci affının kapsam süresi 2000'den geriye çekilmeli. Öğrenci Affı yasa tasarısı taslağı Bakanlar Kurulu tarafından Ekim ayında tartışılmak üzere Meclis'e gönderilirken, taslağın ilk olarak görüşüleceği TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri, affın genişletilmesinden yana olduklarını...
 5. Çek Kanunu ve Taahhüt Af Yasası Hakkında Bilgiler

  Çek Kanunu ve Taahhüt Af Yasası Hakkında Bilgiler

  2011 çek affı çek yasası affı 2011 karşılıksız çeklere af ÇEK KANUNU Kanun No. 5941 Kabul Tarihi: 14/12/2009 Amaç ve kapsam MADDE 1- (1) Bu Kanunun amacı, çek defterlerinin içeriklerine, çek düzenlenmesine, kullanımına, çek hamillerinin korunmalarına ve kayıt dışı ekonominin denetim altına alınması önlemlerine katkıda bulunmaya ilişkin esaslar ile çekin karşılıksız çıkması ve belirlenen...

Sayfayı Paylaş