1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  ağda nedir nasıl yapılır?

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  çam sakızı ağda nasıl yapılır ağda nasıl yapılır agda nasil yapilir sir sir nedir
  Sıkça Sorulan Sorular


  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>


  Kıl temizlemek için hangi yöntemi seçmeliyim?


  Çam reçinesine alerjiniz yoksa sir ağdayı öneririz. Ağrıya dayanıksız bir yapınız varsa koltukaltı bölgesi, bikini bölgesi ve bıyık bölgesinde tüy dökücü krem kullanmanız önerilebilir, fakat bu yöntemin jiletle alma olmamasına dikkat edin, çünkü jilet ile almanız durumunda kıllar güçlenir.
  İnsanlar neden kıllarından-tüylerinden kurtulmaya çalışır?

  Bunun en önemli amacı estetik bir görünümdür. İnsanlar eski çağlardan beri kılları temizlemeye çalışmışlar, bu şekilde güzel görünmeyi amaçlamışlardır. Kadınlarda kadınlık hormonların etkisi nedeniyle koltukaltı ve bikini bölgesi dışında çıkan kıllar seyrek ve güçsüzdür. Kıllı bir kadının hormonlarda bir bozukluk olabileceğini tahmin etmek zor değildir. Erkekler, kadınlarla ilgili içgüdüsel bazı güzellik algılarına sahiptir. Bel kalça oranının düzgün olması (bu oran 7’ye 10 civarındadır), pürüzsüz bir cilt (akne ve benzeri oluşumlar hormonal bozukluk belirtisi olabilir), kılların az olması gibi bazı belirtiler, kadının hormonal dengesinin yerinde olduğunu dolayısı ile çocuk yapabileceğini gösterir ve erkekler böyle kadınları içgüdüsel olarak çekici ve güzel bulurlar. Kılların alınması, sadece kadınlara özgü değildir, erkekler de en azından sakal tıraşı olurlar ve bazıları bir kısım vücut kılını da alır. Eski Roma hamamlarında erkeklerin kıllarını cımbızla aldırdığı iyi bilinen bir tarihi gerçektir.

  Kıllarını aldırmanın hijyenik bir yönü de vardır. Kılların yoğun olduğu bölgelerde bakteriler çoğalarak hoş olmayan kokulara sebep olurlar. Öte yandan, sir ağda gibi epidermisin ölü tabakasını kaldırarak peeling yapan yöntemler, ciltteki hücreleri canlandırır, cildi tazeler ve yaşlanmayı geciktirir.

  Erkekler sir ağda yaptırabilir mi?

  Tabii ki evet. Bu tamamen keyfinize kalmış bir konudur. Erkeklerde elmacık kemikleri üzerindeki ve kulaklardaki kılların alınması için sir ağdayı özellikle öneriyoruz. Büyük şehirlerdeki bazı erkek kuaförleri bu yöntemi kullanmaya başlamıştır. Erkeklerde diğer vücut bölgelerinde de sir ağdanın kullanılmasının bir sakıncası yoktur. Yalnız, kılların yoğun olduğu bölgelerde kıllar makasla bir santime kadar kısaltılmalı ve ağdayı yapan kişi deneyimli olmalıdır. Erkeklerde skrotum (hayalar) bölgesinde cilt hassastır, bu nedenle bu bölgeye ağda yapılmasını kesinlikle önermiyoruz.

  Sir ağdanın sağlık yönünden bir sakıncası var mı?

  Sir ağda, çam reçinesine alerjisi olan kişilerde ciltte geçici rahatsızlıklara sebep olur. Alerjik olmayan kişiler için eğitimli ellerde yapılan ağdanın sağlık açısından hiçbir sakıncası yoktur.

  Ağda yapılacak cildin sağlam olması gerekir. Güneş yanığı, deride kesik, yara, çatlak varsa, çeşitli deri hastalıkları varsa ağda yapılmaz. Dermatolojik tedavi görüyorsanız veya şeker hastalığınız varsa sir ağda kullanımı için doktorunuza danışınız. Çok yaşlı ve derisi gevşek yapıda olan kişilerde sir ağda önerilmez.

  Sir ağda yaptırdıktan sonra cildimde mantar hastalığı oluştu. Bunun nedeni nedir?

  Sir ağda, kimyasal yapısı itibarı ile hiçbir mikroorganizma barındırmaz. Firmamızın ürettiği kartuşlar ağdalarda kartuş başlığı da ambalajla kapatılarak cilde temas eden kısmın kullanımdan önce herhangi bir şekilde kirlenmesi önlenmektedir. Mantar hastalığı kaptıysanız, bunun nedeni ağda yapan güzellik salonunun hijyenik kurallara uymaması olabilir. Kendilerini bu konuda uyarınız, veya güzellik salonunuzu değiştiriniz.

  Bir arkadaşımın sir ağda uygulamasında derisinin yüzeyinin kalktığını duydum. Bunun nedeni nedir?

  Kullanılan sir ağda kalitesinin düşük olması veya ağda yapan kişinin deneyimsiz olması bu tip bir soruna yol açabilir. Ülkemizde merdiven altlarında izinsiz ve denetimsiz üretim yapan çok sayıda küçük sir ağda üreticisi vardır ve bazı güzellik salonları maalesef ucuz olduğu için bu ağdaları kullanabilmektedir. İyi bir sir ağda kılı ve derinin en yüzeydeki tabakasını tutar ve daha derinlere nüfuz etmez. Daha derinlere nüfuz eden ağdalar hem uygulama sırasında ağrı yapar, hem de deri yüzeyini kaldırabilir. Bu nedenle gittiğiniz salonun hangi marka ağda kullandığını, elemanlarının deneyimli olup olmadığını soruşturmanızı öneririz.

  Sir ağda yaptırıyorsam arada bir klasik ağda yaptırmamın bir sakıncası var mı?

  Şeker bazlı ağdalar, sir ağda tarafından güçsüzleştirilen kıl köklerini şekerle besleyerek tekrar güçlendirmektedir. Bu nedenle arada bir klasik ağda yapılmasını önermiyoruz.

  Regl döneminde sir ağda yaptırmamın bir sakıncası var mı?

  Regl (adet) döneminde vücutta hafif ödem olur. Bundan dolayı ağda biraz daha ağrılı olabilir. Regl döneminden üç gün sonra ağda yaptırmanızı öneririz.

  Sir ağda ne sıklıkta yapılır?

  Başlangıçta üç haftada bir gitmelisiniz. Üç-altı uygulamadan sonra bir-birbuçuk ayda bir yaptırmanız uygundur.

  Evde sir ağda yapabilir miyim?

  Evet. Kartuş ağda yapmak için ısıtma makinesi almalısınız. Isıtma makinelerinin ev kullanımı için küçük modelleri vardır. Firmamız da ev tipi makine üretimi için çalışmaktadır. Bu makineden başka ağda kağıdı ve ağda temizleme yağına ihtiyacınız olacaktır.

  Ayrıca ocakta ısıtılan daha farklı formüllü ağdalar da vardır. Bunlar tahta spatül ile uygulanır ve kağıda gerek duyulmadan çekilir.

  Evde sir ağda yapmak için malzemeyi nasıl temin edebilirim?

  Ev tipi kullanıcılar için çalışmalarımız sürmektedir. Sayfamızı ziyaret ederek konu ile ilgili çalışmalarımızı takip edebilirsiniz.

  Güzellik/kuaför salonu sahibiyim. Ürünlerinizi nasıl elde edebilirim?

  Bazı illerde bayilerimiz aracılığı ile, bazı illerde doğrudan bize başvurarak elde edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için iletişim sayfasındaki telefon, faks ve e-posta bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

  Sir ağda nerelere uygulanır?

  Saç, erkeklerde sakal, meme başı ve kirpikler dışında her yere uygulanabilir. En sık bacaklara yapılır. Bacaklar dışında koltukaltı bölgesi, kollar, yüz, bikini bölgesi ve gövdeye de uygulanır.

  Sir ağda seansı ne kadar sürer?

  Ağda yapılacak bölgenin genişliğine, kılların yapısına ve uygulayana göre 5 dakika ile 40 dakika arasında değişir.

  Batık nedir? Sir ağdanın buna bir faydası olur mu?

  Büyüyen kılın derinin üst tabakasını aşamayıp deri içinde büyümesi nedeni ile oluşan bir cilt problemidir. Batık olan bölge kızarır ve ele pütür şeklinde gelir. Sir ağda, derinin üst tabakasındaki ölü hücreleri temizleyerek ve kılları zayıflatarak batık oluşma ihtimalini azaltır.

  Ağdadan sonra duş yapmalı mıyım?

  Buna gerek yoktur. Ağdanın içinde cildinize zarar verecek, kirlilik yaratacak veya rahatsızlık yapacak bir madde yoktur (klasik ağda şeker içerdiği için uygulamadan sonra yapış yapışlık hissi vererek rahatsız etmektedir). Ayrıca ağdadan sonra uygulanan Biorender cilt temizleme yağının bebe yağına benzer bir formülü vardır ve cildinize iyi gelir. Ağdadan sonra iki saat boyunca duş yapmamanızı öneriyoruz.

  Bazı kaynaklarda mum ile temizleme yönteminden söz edildiğini duydum. Bu nedir?

  Bu bir çeviri hatasıdır. İngilizce “wax” mum, balmumu, ağda anlamında kullanılmaktadır. Sıcak mum ile sir ağda, soğuk mum ile klasik ağda kastedilmektedir.

  “Sir” ne demektir?

  İtalyanca “cere” kelimesinden gelir. Balmumu-mum anlamına gelir.   
 2. azem

  azem Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  120
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Daglarda
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?
  Agda gibi rahatlık varmı ya :typing:
   
 3. kuzum

  kuzum Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  47
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ankara
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?
  Ağda tam anlamıyla tüyleri almıyor. Sir ağdayı evde yapamam kanımca bulaştırırım heryere. En pratiği makineler gibi gerçi onlarda kıl dönmesi yapıyor. eeeee uzatmak en iyisi kanımca:eyebrows:
   
 4. azem

  azem Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  120
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Daglarda
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?

  pis karı seni:eyebrows:
   
 5. tatlicadiarzu

  tatlicadiarzu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  76
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?
  Epileydim var bacak koltuk altı onla alıyorum yıllardır o bölgeye ağda düşünüyom düşünüyom ama utancımdan gidemiyom:rolleyes:
  ağdayla işim olmuyor yani:hi:
   
 6. azem

  azem Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  120
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Daglarda
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?

  nası temisliyon kıızım orayı ,:eyebrows:
  ne var lem utanack sende
   
 7. bahar_çiçek

  bahar_çiçek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  18
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?

  çoçukken çok severek yediğim bir tatlı:pound:
   
 8. kuzum

  kuzum Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  47
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ankara
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?

  Nasıl yani yaaa, buralarda bir kusma smileyi vardı ama bulamıyorum şimdi, değişip duruyor veletler.
   
 9. bahar_çiçek

  bahar_çiçek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  18
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?


  kıs çoçukken çok sefiyodum ...sıfır kutu eve ağda alınır kapak itinayla açılır serttir ama idare ederpuhaaaaaaaaaa şimdi değişik tadlar peşindeyim:rofl:
   
 10. bahar_çiçek

  bahar_çiçek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  18
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?

  şaka bir yana annemin evde yaptığı ağdadan yerdim...şeker ve limonla yapardı birazda bana veriridi ben çok severdim... hep o şekerlemeden yapsın diye beklerdim...ben agda nasıl yapılır kısmında degil agda nasıl yenir kısmındaydım geçmiş gün...:suspicious:şimdi kimse yapmıyo bana ühühühhühüüü
   
  Son düzenleme: 29 Ağustos 2007
 11. canan

  canan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  52
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?

  agda rahatlık ya amayapınca nasıl hafıflıto ınsan dımı yanlız sonrasında uzamasını beklemek kabus uzamadan alınmadıgından beklekı uzasın eee onemlı bısı cıktı o ara denız havuz ne bılım kısa gıyınmek gerektıren bısı napcazzzzzzzzzz.....
   
 12. tatlicadiarzu

  tatlicadiarzu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  76
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?

  jilet kullanıyom ayıptır söylemesi:eyebrows:
   
 13. amargi

  amargi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  39
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?


  Al bendende okadar... Bende küçükken ağda yapmıyomusunuz diye annemin başında nöbet tutardım :) kuzucum annelerimizin yaptığı ağda namı diyar sokakta satılan renkli macun.. ah ne güzel şeyyy di.. gecenlerde mahalleye macuncu dadandı... içim gitit utandım okadar çocuğun içinde almaya... eşim 'istersen alim!!!' diye bide dalga geçti.. iyimi macun sevdasına çocuk muamelesi gördük bide:bathbaby:
   
 14. amargi

  amargi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  39
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ağda nedir nasıl yapılır?

  kıs canın çıkmaya.. kullandığın her jilet sana daha güçlü kıl tüy olarak geri dönecek.. haberin varmı deli :D
   
 15. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  Caresız

  ben jılet kullanıyorum kllanmak ıstemıyorum ama diğerini yapmaya cesaretım yok ne yapacagım akıl verın lütfen.
   
ağda nedir nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğru Ağda Nasıl Yapılır ?...

  Doğru Ağda Nasıl Yapılır ?...

  İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen geleneksel yöntemlerden biri ağdadır. Özellikle ağda yapmaya yeni başlayanlar için rehber niteliğinde bilgiler ve püf noktaları... Hazırlık Aşaması Ağdaya yapmaya başlamadan önce cildiniz temiz ve kozmetik ürünlerden arındırılmış olmasına dikkat edin. Ağdadan en iyi sonucu almak için ağda yapacağınız bölgenin kuru olmasına özen gösterin....
 2. Nasıl Ağda Yapılır

  Nasıl Ağda Yapılır

  Nasıl Ağda Yapılır bilen vardır kesin vardır banada yazsın bende yapacam
 3. Ağda Nasıl Yapılır ?

  Ağda Nasıl Yapılır ?

  Ağda Nasıl Yapılır Ağda yapımı ağdanın yapılışı Tüylerden kurtulmanın en etkili ve eski yöntemi olan ağda nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir, püf noktaları nelerdir bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz melekler :) İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen geleneksel yöntemlerden biri ağdadır. Özellikle ağda yapmaya yeni başlayanlar için rehber niteliğinde bilgiler ve püf...
 4. Evde Ağda Nasıl Yapılır?

  Evde Ağda Nasıl Yapılır?

  ağda yapımı, ağda nasıl hazırlanır, evde ağda hazırlanması Sevgili melekler, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en eski ve sağlıklı yolu, ağdadır. Günümüzdeki olanaklar düşünülürse en ilkel ancak bir o kadar da sağlıklı ve ekonomik olan evde ağda hazırlanmasını bilmeyenler için işte evde ağda nasıl yapılır, tarifi... Malzemeler: Yarım su bardağı su Yarım su bardağı limon suyu 2 su...
 5. Yumurta akı maskesiyle bebek gibi ciltler

  Yumurta akı maskesiyle bebek gibi ciltler

  Protein deposu olan, cildi besleyen, temizleyen ve sıkılaştıran yumurta akı yüzyıllardır cilt bakımında kullanılıyor. Uygulaması son derece kolay olan yumurta akı maskesi düzenli olarak haftada bir kullanıldığında cildin yağ üretimini dengeler ve gözeneklerin tıkanmasını önler. Bu sayede yağlı ciltlerin 1 numaralı sorunu olan sivilcelere ve siyah noktalara karşı koruma sağlar. Yumurta akında...

Sayfayı Paylaş