Ağzınızdan sakızı eksik etmeyin!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Ağzınızdan sakızı eksik etmeyin!
Her yaştan kişilerin tutkunu olduğu sakız çiğnemenin birçok faydası olduğunu biliyormuydunuz?
Birazdan sizler ile paylaşacağım sakız çiğnemenin faydaları ile ilgili bilgilerden sonra eminim ki birçok kişi ağzından sakızı eksik etmeyecektir;)

Piyasa da bulunan farklı sakız markaları şekerli ve şekersiz seçenekleri ile satılıyor. Özellikle çocuklar şekerli sakız çiğnemeyi bildiğiniz gibi çok seviyor. Benim şahsi fikrim mümkün olduğunca şekersiz olanları tercih ederseniz diş sağlıklarını da düşünmüş olursunuz.
Benim 5 yaşında ki kızım inanılmaz bir sakız hastası ama Allahtan şekersiz olan markalardan birini tercih ediyor.
sakız çiğnemenin faydaları.JPG


Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri olan "sakız çiğnemek zayıflatır mı" sorusunun cevabını bu linkten bulabilirsiniz.

Sakız çiğnemek birçoğumuz için bir alışkanlık olsa da sakız çiğnemenin yararlarını pek bilmeyiz. Sakız çiğnemek aslında bilmeden yaptığımız yararlı bir eylemdir. Sakız çiğnemenin yararlarını özetlemek gerekirse; Öncelikle hafızayı güçlendirici etkisinden bahsedelim.Sakızın bu faydası uzmanlar tarafından da onaylanmıştır. Sakız çiğneyen kişi hafıza oyunlarında ve hafıza testlerinde daha başarılı olmaktadır. Çene hareketleri hafızamızın güçlenmesine yardımcı olmaktadır. İkinci faydası ise sakız çiğnemenin beyin sağlığı ile ilgilidir. Sakız çiğneme sayesinde kan beyine daha hızlı gitmekte ve beyine daha fazla oksijen ulaştırmaktadır. Sakız çiğnemenin bir başka etkisi ise kişinin stresini azaltmasıdır. Sakız çiğneyen kişinin motivasyonu ve dikkat gücü artmaktadır.Ayrıca sakız kişiyi gerginlikten uzaklaştırmakta ve sinirlerini yatıştırmaktadır. Bir başka faydası ise sakız çiğnemenin kilo vermeyi kolaylaştırmasıdır. Sakız çiğneyen kişi hem kalori yakmakta hem de kişinin ağzında sakız olduğundan iştahı kesilmekte ve yemek yemediği içinde kilo almamaktadır.
Sakız çiğnemek ayrıca sindirimi kolaylaştırır ve bağırsak hareketlerini olduğundan daha hızlı bir seviyeye getirir. Sakız çiğnedikçe ağzımızda tükürük oluştuğu için ağzımızın ve boğazımızın kurumasına engel olmaktadır. Sakız çiğnemenin şüphesiz en büyük etkisi ise ağız ve diş sağlığınadır. Sakız sayesinde ağzımızda kötü koku olmaz ve dişlerimizin arasına giren yemek kırıntılarını temizler ve dişlerimizin çürümesini engeller.

2016 PAREO MODELLERİNİ İNCELEMEK İÇİN=======TIKLAYINIZ

MAKSİ ETEK MODELLERİ VE KOMBİNLERİ İÇİN====>TIKLAYINIZ
 
Üst