Ahmet Maranki'den Adaçayı Kullanımı İle İlgili Bilgiler

TİTAN

Forum Okuru
Ahmet Maranki'den Adaçayı Kullanımı İle İlgili Bilgiler
Ahmet Maranki adaçayı faydaları
Ahmet Maranki adaçayı kullanımı
Ahmet Maranki adaçayıBitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki'den günlük hayatta çok sık kullanılan adaçayı ile ilgili bilgiler aktarıyoruz sizlere melekler :)


adacayi-169.jpgDoktor Ahmet Maranki adaçayının yararlarını faydalarını ve bir çok hastalığa çare olabileceğini açıkladı. Mikroplar ve virüslere karşı vücudun savunma sistemini güçlendirir. Karaciğer iltihapları ve karaciğer rahatsızlığı olan kimselerin bu çayı, sürekli kullanması tavsiye edilmektedir.
Ayrıca uykusuzluk çekenler, yada her hangi bir nedenden dolayı uyumak da zorluk çekenler adaçayı ile uykularını düzenleyebilir. Bedeni kuvvetlendirir, ruhu rahatlatır. Adaçayının kuvvet verici bir etkisi olduğu da bilinmektedir.

Öksürük gibi rahatsızlıkları olanlar da bu çayı tüketmelidirler. Öksürük şurubu yerine adaçayı tercihen kullanılabilir. Ayrıca menopoz sıkıntılarını, gidermeye yardımcı olur. Adaçayının bir çok faydası ve yararı bulunmaktadır. Yüksek tansiyonu düşürür, ve terlemelerin önüne geçer. Çayının yanı sıra, adaçayının yağının da şifalı bitkilerle tedavi da çok önemli yeri vardır. Adaçayı yağını genel de bronşit ve astım sıkıntısı olanların kullanılması tavsiye edilmektedir. Kullanım şekli ise, günde iki veya üç damla, bir kahve fincanı suya damlatılarak tüketilebilir.

Adaçayını ayrıca siyah çay gibi içerek tüketmek de çok faydalıdır. Adaçayının hazırlanma şekli ise şu şekildedir. Bir tatlı kaşığına yakın adaçayı yaprağı, bir su bardağı kaynar suya yapraklarımızı attıktan sonra, kaynatmaya başlıyoruz. İki veya üç dakika sonra kaynar sudan alıyoruz, ve demlenmeye bırakıyoruz. Unutmamanız gereken bir husus bu bitkiyi 3 dakikadan fazla kaynatırsanız, çok yararlı ve faydalı olan bu bitki zararlı bir bitki haline dönüşebilir. Ve sıcaklık ne kadar artarsa kaynama süresi de bitkinin özelliği kaybolur. Bunun bilincinde olarak sürenizi iki ve üç dakika arasında ayarlamaya çalışınız.

Not: Adaçayını hamileler, emzikli anneler tüketmemelidir. Erkeklerde ise adaçayı, günde en fazla aşırı olarak iki çay bardağı içilmelidir, fazlası zararlıdır. Aksi halde kan basıncını yükselterek sağlık sorunlarına kadar gidebilir.
 
Üst