1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  AİHM'e 'on-line' başvuru imkânı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  AİHM, internet üzerinden şikayet başvurusu yapılabilmesi için yeni bir çalışma başlattı. Deneme amacıyla başlatılan ''on-line'' başvurular, İsviçre ve Hollanda'dan gelen şikayetler için ilk kez uygulamaya konulacak. Uygulamanın başarılı olması halinde, bu tür başvuru diğer ülkelerden de kabul edilebilecek.

  AİHM'ye geçen yıl kayda geçen başvurularla birlikte, karar için bekleyen dava sayısı 97.300 civarında. AİHM'de bugüne kadar işleme konmuş, karar bekleyen başvurularda Rusya ilk sırada yer alırken, bu ülkeyi Türkiye, Romanya ve Ukrayna izliyor.

  AİHM'de karar için bekleyen davaların yüzde 28'ini Rusya, yüzde 11,4'ünü Türkiye, yüzde 9,1'ini Romanya ve yüzde 8,5'ini Ukrayna'dan gelen başvurular oluşturuyor.

  AİHM, Avrupa Konseyine üye 47 ülkede yaşayan yaklaşık 800 milyon kişi için, insan hakları ihlallerinin engellenmesi konusunda en önemli uluslararası kuruluşların başında geliyor.
   
AİHM'e 'on-line' başvuru imkânı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. On

  On

  Rüyada on sayısı mevki, nüfus, yetkidir. Kişinin işlerinin kolaylaşacağına işaret eder.
 2. Başvuru

  Başvuru

  Madde 52 - Grev ve lokavtın yasak olduğu işler ve yerlerdeki uyuşmazlıklarda taraflardan her biri 32 nci madde uyarınca Yüksek Hakem Kuruluna başvurabileceği gibi grev ve lokavtın ertelendiği hallerde erteleme süresinin sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı da Yüksek Hakem Kuruluna başvurur.
 3. ona..

  ona..

  [ı]hayatından çıkarırsan bir gün beni hasretle bekleyeceğim hayatına umutla girmeyi....[/ı] [ı] ülküelif...[/ı] [ı]gözlerini gözlerimden bir dakika bile ayırmaki,[/ı] [ı]gözlerim senin gözlerinin,[/ı] [ı]başka gözlere bakacağından [/ı] [ı]korkmasın...[/ı] [ı] ülküelif..[/ı]
 4. 400 polis komiseri AİHM'e başvurdu

  400 polis komiseri AİHM'e başvurdu

  İşkence davaları ile gündeme gelen AİHM’e bu sefer haklarını arama derdine düşen 400 polis komiseri başvurdu. Daha çok işkence mağdurlarının hakkını almak için müracaat ettiği Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kapısını bu defa 400 polis komiseri çaldı. Radikal gazetesinden Tarık Işık'ın haberine göre Anayasa Mahkemesi’nin 750 komiserin emniyet müdürü olma yolunu kapatan kanun...
 5. Tüp Bebek Tedavisinde Uluslararası On-line Hasta Takibi

  Tüp Bebek Tedavisinde Uluslararası On-line Hasta Takibi

  Teletıp özellikle geniş coğrafyası bulunan Avusturya, Kanada gibi ülkelerde tıbbın hemen her alanında geçerliliğini gün geçtikçe arttırmaktadır. Bahçeci Sağlık Grubu Fulya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Arıkan, “Avrupa ve Amerika’da tüp bebek tedavileri-IVF- ülkemize oranla çok daha pahalı. Hastaların kontrol için merkeze gelme veya haftalarca merkezin olduğu yerde...

Sayfayı Paylaş