Aile Reisi (Star Tv)

Aile Reisi (Star Tv)
aile reisi sonay aile reisindeki eylül reisi pınar altuğ kıyafetleri pınar altuğ ayak taban ayak tabanı


Genel Hikaye:


Bahar her şey için acele ederken Nazım hiç bir şey için kılını kıpırdatmaz. Bahar hep geleceği düşünür, Nazım bugüne şükreder, “an”a inanır. Bahar kuralcıdır, Nazım kural yıkıcı… Yine de onları bir arada tutan çok güçlü bir yapıştırıcı vardır; aşk. Nazım, Bahar’a üniversite yıllarında aşık olmuştur. Bahar’ın vakitsiz hamileliği sonucunda Nazım okulu yarım bırakıp iş hayatına soyunmuş, baba mesleği tesisatçılığa başlamıştır. İkizlerin doğumundan sonra, karısının okula devam etmesini desteklemiş, hem çocukların bakımını hem de ev geçimini üstlenmiş ama bundan hiç pişman olmamıştır.

Bahar büyük bir şirkette mimarlık yaparken, Nazım evlerinin altındaki dükkânda işleri büyütmüş, tesisatçılık yanı sıra inşatların da işlerini ihaleyle almaya başlamıştır. İkizler lise çağında, gençlik sorunlarıyla boğuşurken bir yandan da seneye girecekleri üniversite sınavının stresiyle sürekli tartışmaktadırlar. Umut yeni ergen gelgitleri yaşasa da bunları ortaya dökmez. Ama koşulsuz evin en mutlusu ve akıllısı Sonay’dır. Ailenin emektar bakıcısı Fevriye’nin göz bebeği olduğu kadar, anneanne Tülin’in de prensesidir. Bahar ve Nazım, çocukları arasında ayırım yapmasalar da evin en küçüğü Sonay söz konusu olduğunda kurallar sanki biraz daha esnemektedir. Bahar’a göre Sonay onun tecrübeli zamanına denk geldiği için bu kadar zekidir. Nazım ise Sonay’a büyümüş de küçülmüş gözüyle bakar.

Aile kalabalık olunca haliyle evin içinde sürekli bir karmaşa, herkesin birbirinden öncelikli ve önemli istekleri, çocuklar arasında olduğu kadar karı koca arasında ve hatta bakıcı Fevriye ve anneanne Tülin arasında bile bir iktidar mücadelesi sürüp gitmektedir. Ama bir o kadar da eğlenceli bir hayatları vardır. Her sıkıntının sonunda mutlaka gülünecek bir şey bulunur.

Aile alışılmış Türk ailelerinden biraz daha farklıdır. Genelde çalışan, toplantıda olan, iş seyahatine çıkan Bahar’dır. Çocukların dersleriyle, hastalıklarıyla ve evin düzeniyle ise gönüllü uğraşan Nazım’dır. Her ailede olduğu gibi bizim ailemizin de kurallar silsilesi vardır. Mesela çocuklar isteklerini bir liste olarak sunmalıdırlar Bahar ve Nazım’a. Ama bu isteklerin listeye girebilmesi için kardeşlerininkinden pahalı olmaması ve gerçekten ihtiyaçlarının olması gerekmektedir. Ama alınan hiçbir şey çocukların şahsi mülkiyetine giremez. Hatta alınan bir oyuncaksa önce Nazım oynayıp, sözde güvenliğini test etmelidir. Buna benzer kuralların olduğu liste o kadar uzun ki. Kimi kurala Bahar inanmaz, kimi kurala Nazım. Tabi bunu asla çocukların yanında tartışmazlar. Ama asıl ilginç olan, onca kavga gürültü ardından, her gece evde, huzur veren bir sessizlik olur. Ve sabah kalktıklarında, sanki bir gece önce birbirlerini gırtlaklayan ikisi değilmiş gibi gülümserler. Nazım’ın hayatında çocuklarından sonra en önemli unsur işidir. Hal böyle olunca dükkânda çalışan Mesut da aileden biri gibi olmuştur yıllar içinde. Tabii bir de kim olduğu Nazım dışında herkes için bir muamma olan Mahmut’u unutmamak lazım. Betül ile Aybars da ailenin müdavimlerindendir. Betül Bahar’ın iş yerinden arkadaşıdır. Aybars ise Betül’ün bir dediğini iki etmeyen kocası. Betül sürekli Nazım ve Aybars’ı kıyaslar durur. Nazım çok kıskanç, Aybars aksine çok rahattır. Nazım sorun çıkarıp durur oysa Aybars çözüm üretir. , Nazım geri kafalıdır ama Aybars modern…
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye

Kimi zaman kavga, gürültü, kimi zaman yokluk, sıkıntı ama her zaman mutlu, hep sevgi dolu…
Star TV ekranlarında Base Yapım / Sergin Akyaz yapımcılğında,yönetmenliğini Şengül Halat Atak’ın üstlendiği, Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon'un kaleme aldığı; Pınar Altuğ Atacan ve Emre Kınay’ın başrollerini paylaştığı yaz mevsimine uygun sıcacık bir dizi başlıyor…”Aile Reisi”…

Nazım ile Bahar, dört çocuk sahibi, birbirlerini seven evli bir çifttir. Karakterleri taban tabana zıt olunca ev hayatları da epey renkli ve hareketlidir. Bazılarına göre aynı evde yaşamaları bile mucizedir zaman zaman. Aşk için bir elmanın iki yarısı olunması beklenirken, onların biri elmaysa diğeri de armuttur.
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yapım: Base Yapım / Sergin Akyaz
Yönetmen: Şengül Halat Atak
Öykü & Senaryo: Eylem Canpolat, Sema Ergenekon.
Senaryo: Berfu Soner, Ünal Yeter, Volkan Yazıcı.
Oyuncular: Pınar Altuğ Atacan ( Bahar), Emre Kınay ( Nazım), Barış Küçükgüler( Eren), Elif Atakan ( Eylül), Tuğyan Akay Kavukçu ( Umut), Ceren Türkan ( Sonay), Sermin Hürmeriç ( Tülin), Bilge Şen ( Fevriye ), Zeynep Papuççuoğlu ( Betül), Burak Davutoğlu ( Aybars ), Uğur Aslan ( Mahmut), Ünal Yeter ( Mesut)
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
1. Bölüm Özeti

Okul sıralarında tanışıp evlenen Bahar ve Nazım’ın dört çocuğuyla paylaştıkları hayatları Bahar’ın terfi etmesine paralel Nazım’ın yıllar sonra ayrıldığı okula dönmeye karar vermesiyle hareketlenmeye başlar. Çünkü Bahar’ın terfisi, Nazım’ın okula dönüşüne engel olacak bir zamana denk gelmiştir. Nazım okula dönmeye kesin kararlı olduğundan Bahar’ın terfisini geri çevirmesi için elinden geleni yapmaya karar verir. Neticede ortada ilgilenilmesi gereken dört çocuk vardır. Doğum günü yaklaşan ikiz kardeşler “Eren” ve “Eylül” arzu ettikleri hediyeleri liste halinde hazırlarlar; ancak Nazım hediyeyi listeleme olayına karşıdır.Bahar’ın “çocukların istediklerini almalıyız” demesiyle hazırlanan liste, Bahar ve Nazım’ın eline geçer; ancak bu liste başlarına hiç ummadık şeyleri getirecektir. Hayata farklı bakan ama birbirini deli gibi seven Bahar ve Nazım arasındaki bu farklar, çocukların istedikleri hediyeler konusunda da kendini gösterir. Eğlence de onların böyle zıt kutuplarda olup hayatı kendi gözlerinden yorumlamalarıyla katmerleşir.
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
2.Bölüm:

Nazım’ın yeniden okula başlayacak olması evde ufak çaplı bir kargaşaya sebep olur. Nazım okul konusunu en azından bir süreliğine çocuklardan gizlemeyi düşünüyordur. Ancak hiçbir şey sonsuza kadar gizli kalmayacaktır.

Okula yeni gelen zengin kız ilk dakikasından Eren’in yeni gözdesi olur. Eren kızın gözüne girebilmek için ortalığa beyaz yalanlar saçar. Ancak kızın Eylül ile yakın arkadaş olması Eren’in söylediği yalanların bir bir kendi ayağına dolanmasına neden olur.

Çocukların rutin geçen akşamları Mahmut ve Mesut’un eve gelmesiyle hareketlenir. Hareketlenen gece Bahar’ın belli başlı kurallarıyla noktalanır. Ancak gecenin kârlısı aldığı taktiklerle Eren olacaktır.

Bahar’ın iş yeri bir kaynaşmaya yemeği organize eder. Ancak aynı gün aynı saatte yayınlanacak olan milli maç Nazım’ı iki arada bir derede bırakır. Bahar ise yemeğe yalnız başına katılmamaya kararlıdır. İşi kuralına göre oynar ve Nazım’a damardan giriş yapar.
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Bölüm 3


Nazım’ın sınav haftası yaklaşmaktadır ve ders çalışması gerekmektedir. Bahar, Nazım’a onu çalıştıracağına dair söz verir. Ancak elde olmayan birçok sebepten dolayı Bahar bu sözü tutamaz. Bahar’ın “okuldan bir arkadaşınla çalış” önerisi Nazım’ın Sibel ile çalışmaya başlamasına neden olur. Ancak bu Bahar için hiç beklenmedik bir arkadaştır. Nazım, kopya çekerek derslerden yüksek not alan Eren’e kızıp büyük tepkiler verir; ancak bir türlü istediği gibi hazırlanamadığı sınava kopya hazırlamaktan başka bir çıkar yol da bulamaz. Eren’e dediklerini bir bir yutan Nazım’ın göz ardı ettiği bir nokta ise Bahar’ın ona göz açtırmayacak olduğudur. Zıt kutuplarda olup yine de birbirini deli gibi seven Nazım ve Bahar’ın dört çocuğu ile birlikte hayata gülen gözlerle bakılabileceğini gösteren hikâyesi “Aile Reisi” Star’da!
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Bölüm 4


Nazım ve Bahar çiftinin hayatları Eren’in “yalan söyleme” alışkanlığı olduğunun ortaya çıkmasıyla hareketlenir! Nazım Eren’e ceza olarak yaz boyu dükkânda çalışma cezasını uygun bulur; ancak Bahar’ın işe yarayacağına inandığı başka bir yöntemi vardır! Bahar ve Nazım kendi yöntemlerinin daha etkili olacağı konusunda iddialaşırlar! İddiaya göre Bahar’ın yöntemi işe yararsa aileyi muhteşem bir yaz tatili bekliyordur! Nazım’ın yöntemi işe yararsa tatil konusu bir daha ağza alınmayacaktır! Nazım Bahar’ın tatili ne kadar çok istediğine her geçen gün şahit olur ve bu konuda Bahar’a bir sürpriz hazırlar! Mahmut’un bir tanıdığı vasıtasıyla unutulmaz bir tatil planı yapan Nazım adamların birer dolandırıcı olabileceğini hiç aklının ucuna getirmemiştir! Zıt kutuplarda olup yine de birbirini deli gibi seven Nazım ve Bahar’ın dört çocuğu ile birlikte hayata gülen gözlerle bakılabileceğini gösteren hikâyesi “Aile Reisi” dördüncü bölümüyle Star Tv ekranlarında..
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Bölüm 5


Nazım dolandırılan parasını kurtarmış ve yeni bir tatil organizasyonu gerçekleştirmiştir. Bir hafta sonra tatile çıkılacaktır. Ancak Nazım’a memleketten gelen bir telefon bütün işleri bir anda değiştirir. Nazım’ı çocukluktan beri yetiştirip büyüten Kısmet hala, İstanbul’a önemli bir sağlık sorunu için gelecek ve Nazımlar da kalacaktır. Hem de Nazımların tatile çıkacakları hafta. Bahar’ın ve çocukların tatil planları karşısında bir türlü açılamayan Nazım kimseyi kırmadan çözüme ulaşmak için bir çıkar yol düşünür. Bu noktada Mahmut’un verdiği akılla kendisini hayatının rolünü oynarken bulur. Nazım ayağını burkmuş numarası yapar. Bir yandan da Bahar’ın “tatilde bikini giyeceğim” demesi üzerine ona kilo aldırma faaliyetlerine girer. Ancak çok geçmeden her şey Nazım’ın eline yüzüne bulaşacaktır!
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Bölüm 6


Kısmet halanın İstanbul’a gelişinin tam üçüncü haftasıdır. Evde herkesin düzeni bozulmuş, Bahar ve Nazım salonda yatar olmuştur. Bir de Kısmet halanın bitmek bilmez laf sokmaları vardır ki tadından yenmez. Durum böyle olunca sinirleri gergin olan Bahar ve Nazım “araba” konusunda hiç olmadık bir anda karşı karşıya gelirler. Kırılan taraf Nazım olur ve Nazım kendine araba almak için kolları sıvar. Nazım, arabayı nasıl alabileceğini düşünürken kendisini boyacılık yaparken bulur. İşlerde tam bu sırada karışır. Bahar’ın iş yerindeki Yıldız’ın aldatılma hikâyesi ile eve geç gelmeye başlayan Nazım’ın geç gelme sebebi olarak anlattıkları bir bir örtüşür. Bir de halanın o sivri dili eklenince Bahar Nazım’dan başka bir kadın konusunda şüphelenmeye başlar. Üstüne üstlük Mahmut’un sevgilisini Nazım’ın sevgilisi sanınca işler iyice karışır.
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Bölüm 7


Nazım, yeni aldığı iş sebebiyle bir akşamlık eve geç gelecektir. Aynı gün Bahar’ın da seminere katılacak olması “akşam evde çocuklarla kim ilgilenecek?” sorusunu doğurur. Ancak çok geçmeden aranan cevap Bahar tarafından bulunur.“Tek başlarına kalacaklar!” Nazım buna karşı çıkacak olur; ancak Bahar, Eren ve Eylül’ün kardeşlerinin bu sorumluluğunu üstlenmeleri gerektiği konusunda ısrarcı davranır. Nazım bunu kabul eder gibi görünse de çocukları gözetecek çıkar yollar elbet düşünür. Nazım, Bahar ile yıl dönümünü kutlamak için özel bir organizasyon tertip eder. Bir otelde özel kutlama planları yaparken; Eren, İstanbul gecelerine akma planları yapar. İşler de çocukların evde yalnız kalıp birbirlerinden farklı planlar yapmaya başlamalarıyla karışır. Onların birbirlerine olan sorumluluk duyguları ise evde yaşanan ufak bir kazayla gelişir.
 
Üst