1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.796
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Ajda Pekkan Aşkını İtiraf Etti

  Konu, 'Magazin' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  ajda pekkan, aşıkmı, bülent çavuşoğlu, ilişkisi, itiraf etti, hakkında detaylı bilgiler
  [​IMG]

  Süper Star Ajda Pekkan sonunda aşkını itiraf etmiş melekler...


  “Yakar Geçer” albümüyle yaza damgasını vuran Ajda Pekkan, tutkularını, aşklarını ve yeni koleksiyonu Ajda Pekkan Private Collection’ı Hello! dergisine anlattı. Adı geçtiğimiz haftadan beri evli işadamı Bülent Çavuşoğlu ile anılan sanatçı, “Ben hayatımda hep yanlış insanlar seçtim. Çünkü karşı tarafı hep kendime göre büyüttüm” dedi.Bugünlerde tam anlamıyla gözlerinizin içi gülüyor. Bu, enerjinizin dışa vurumundan kaynaklanıyor olabilir mi?

  - Bu neşe ve pozitifliğimi illa ki bir duruma bağlamak istemiyorum. “Gözlerinizin içi gülüyor, âşık mısınız?” derseniz, “Evet âşığım” derim. Fakat bunu bir kalıba koymak istemiyorum. Çünkü bu sefer, o duruma kendimi şartlıyor gibi oluyorum. Yıllar sonra insanların seni hâlâ bu denli sevmesi ve ilgi göstermesi ister istemez kendini mutlu hissetmeni sağlıyor.

  Aşkı anlatın desem?

  - Aşk çok güzel bir duygu. ınsan bunu yakaladığı zaman mutlaka yaşamalı ve ben bu duyguya çok açığım...

  Şimdiki aşklar, ilişkiler çok kısa sürede tüketiliyor...

  - Benim dışarıyla hiç ilgim yok. Acaba ben tuhaf mıyım! Dışarıdakiler, normal insanlar. Ben o insanların yaşadığından çok daha farklı boyutlarda ilişkiler ve durumlar yaşıyorum. O yüzden de diğer insanların yaşadığı aşklar benim çok da farkında olmadığım durumlar ve bunları pek irdelemiyorum.

  Sizin aşk tarifiniz nedir?

  - “O” anlar... Sorgusuz, koşulsuz, değiştirmeden ve olduğu gibi... Çünkü hesaplaşmalara girdiğin zaman onun adı aşk olmuyor.

  Gözü kara gitmek midir peki aşk?

  - Tam tersi, çok stratejik olmak lazım. Çünkü senin bir değerin var ve sen bilmezsen başkaları bunu hiç bilmiyor.

  SADECE SAHNEDEYKEN KENDİMLE BARIŞIĞIM

  Ajda Pekkan’ın aynada kendine bakıp güldüğü zamanlar oluyor mu?

  - Aslında hiç kendimi beğenmem. Bir tek sahnede kendimle barışık biriyim.

  Sahneye çıktığınız an neler hissediyorsunuz?

  - En başta çok heyecanlanıyorum. Her zaman dua ederek sahneye adım atarım. Sahneye çıktığım an o modu yakalayamazsam kahrolurum. O yüzden ilk kez sahneye çıkıyormuş gibi heyecanlanıyorum. Müziği duyduğum, o enerjiyi hissettiğim anda bende film kopuyor. Kendimi o atmosferin akışına bırakıyorum.

  Ruhunuzu nasıl besliyorsunuz?

  - Kendimi devamlı zinde tutarak. Birazcık boş kalsam romantikleşiyorum, duygusallaşıyorum ve arayışlarım artıyor. Yalnız, altını çizerek arayışları açıklamak gerekirse; o kadar alkış ve şöhretten sonra bir boşluğa düşüyorsunuz. O boşlukta bir hata yapmamak için devamlı kendini meşgul etmen gerekiyor. Mesela okumaya çok vaktim olmuyor ama basını yakından takip ediyorum. Başka takip edeceğim bir şey de yok açıkçası. Kitap okuyup da hayallere dalmamı gerektirecek bir durumum hiç olmadı; çünkü o hayatı zaten ben yaşıyorum...

  Şu an yaşadığınız hayat, hayal ettiğiniz gibi mi?

  - Çocukken hayalleriniz olur. Benim de şarkı söylemek hep hayalimdi zaten... Bu işte en iyisi olmak istedim.

  KADIN OLDUĞUM KADAR SEVEBİLİRİM

  Bu kadar ilgiden sıkıldığınız oluyor mu? şöhretin getirdiği bazı negatif durumlar yaşıyor musunuz?

  - şöhretin insanlar üstündeki baskısını, şizofrenik durumunu ben kendi içimde çözmüş biriyim. Bu konuda istenen yardımlara ise sadece tevazu olarak karşılık verebilirim. Kendi yaşamımın içindeki dürüstlüğüm kadar yardım edebilirim, kadın olduğum kadar sevebilirim, şöhret olduğum kadar da onu ayrıştırabilirim.

  Bütün yaşanmışlıklardan sonra susmak iyi bir şey mi?

  - Her zaman... Çünkü susmak sana her durumda daha çok puan kazandırıyor.

  Peki ya içinizde kalanlar?

  - İşte o yüzden şarkı söylüyorum, işte o yüzden spor yapıyorum, işte o yüzden bu kadar dışa vurumum var. Ama aslında bir o kadar da hayatımı içbükey olarak yaşıyorum. Kendimi “secret” olarak ilan ettim. Çünkü öyle olmayı seviyorum.

  İçinizde biriktirdiklerinizi bir gün kitap olarak okuma şansımız olacak mı dersiniz?

  - Çok istiyorum aslında... şu zamana kadar verdiğim röportajlarda hep kısa kısa cümleler olarak kendimi ifade edebildim. Puzzle gibi... Hayatında sana ait bir felsefenin olması lazım. Bu da üç satırla olacak bir şey değil...

  ERKEKLER EŞEK ARISI GİBİDİR

  Sizin hayat felsefeniz nedir?

  - Bu dünyada var olmak... Hayata güzel bakmak, insan gibi durabilmek, sadece şöhret boyutunda yaşamak değil, evrenin bir parçası olarak kişilere faydalı olabilmek... Bütün bu anlattıklarım bir araya geldiğinde benim felsefem şifre gibi kendini çözecektir. Bir gün dolaylı olarak eğitmenlik yapabilmek, hatta bizzat seminerlere katılabilmek istiyorum. Anlatmak istiyorum, paylaşmak ve o sorulara cevap vermek istiyorum.

  Olaylara kaderci mi yaklaşırsınız, yoksa planlar yapar mısınız?

  - Ne kadar plan yapsan da bir yerden sonra tıkanıyorsun. O zaman olaylara daha kaderci yaklaşman gerekiyor. Bazen yanlış hesaplar yapabiliyorum. Mesela kaç kere yanlış insanlar seçtim sevgide... Ben hayatımda hep yanlış insanlar seçtim. Çünkü karşı tarafı hep kendime göre büyüttüm. şimdiyse mutlu olmak, olduğum gibi olmak ve beni böyle kabul edecek birini istiyorum.

  Genelde ilişkilerde sahiplenen de kendi içinde noktayı koyan da yine kadın oluyor...

  - Erkekler eşek arısı gibidir. O kadar karışık ki ilişki dediğin durum; yaşamadan, gözyaşı dökmeden, kendi aptallığını ilan etmeden anlaşılmıyor.

  Hayatınızda öğrendiğiniz en önemli ders ne oldu?

  - Hayatta yaşadığım her şeye şükredebilmek.

  BABAM İYİ BİR RESSAM OLACAĞIMI DÜŞÜNÜRDÜ

  Yakın zamanda bir marka için kendi adınızı da taşıyan bir koleksiyon hazırladınız. Bu ilgi nasıl ortaya çıktı?

  - Ben çocukluğumdan beri resim yapmayı çok severdim. Hatta babam iyi bir ressam olacağımı düşünürdü. Özellikle karakalem çalışmalarım vardı. Brigitte Bardot çizimlerim hâlâ duruyor. ılkokuldayken kompozisyon çalışmalarında sınıftaki arkadaşlarıma yardım ederdim. Nasıl yapardım bilmiyorum ama hem kıyafet keser hem de suluboya ile onları boyardım. Eğer geliştirebilseydim, çok güzel karakalem çalışmalarım olurdu. Ama hayat buna müsaade etmedi. 17 yaşından itibaren çalışmak durumunda kaldım. şimdiyse bu hayalimi hazırladığım koleksiyonla ortaya çıkarıyorum.

  Bir de Raisa ve Vannessa Sason ile Ajda Pekkan Private koleksiyonunu hazırladınız.

  - Benim hep hayalini kurduğum bir çalışmaydı.

  Peki ikizlerle aranız nasıl?

  - Çok iyi anlaşıyoruz. Kendi kreasyonumu oluşturdum. şu an konserlerden dolayı fazla ilgilenemesem de yıl sonuna doğru çalışmalara başlayacağız.

   
Ajda Pekkan Aşkını İtiraf Etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ajda Pekkan - Sihirli Aşk

  Ajda Pekkan - Sihirli Aşk

  Mevsimler geçti, değişti insan da Aşka yer kalmadı yaşamda çocuklar gibi doğmalı aslında Sevenler olmalı yarın da Kalpler hatırlar sen unutsan da Bir sihirdir o çok zaman Büyü olur sarar dört yandan Ateş gibi yakar bazen Bir umut sanki yaşatan Bazen sessizce hayat gelir geçer Bazen fırtınalar kasırgalar eser Yıllardan beri böyle sürer gider Mutluşun bir kere sevmişsen eğer...
 2. Ajda Pekkan - Oyun Etti Gözlerim

  Ajda Pekkan - Oyun Etti Gözlerim

  bir yağmur damlasında döndü gözlerim yavaşça cam ıslanırken doldu gözlerim her yer buğulandı gökyüzü karardı yine hüzünlere yenik düştüm bir yağmur damlasına daldı gözlerim kuru toprak ıslanırken seçti gözlerim ve sen duruyordun sanki geliyordun o an seni dilerken oyun etti gözlerim açımdan sustu yağmur gözyaşlarımda aldı da hüzünler yandı gözlerim dursan da ne farkeder gönlüm sel...
 3. Ajda Pekkan - İlk Aşkım

  Ajda Pekkan - İlk Aşkım

  ilk aşkım unutmam seni hiç ilk aşkım bende kalan tek sevinç Yıllarca düşündüm ağladım ilk aşkım Eylüldü tanıştık seninle Her Eylül titrerim sevinçle Yürürdük yapraklar üstünde neşeyle elele Söyleyin kim ilk aşkı unutmuş zamanla Dinlemez ilk aşk zaman dönersen baharda Herkeste vardır ilk aşk yaradır Sen şimdi kimlesin kimbilir sen nerdesin ilk aşkım duydun mu sesimi...
 4. Ajda Pekkan - Aşk Oyunu

  Ajda Pekkan - Aşk Oyunu

  senle gezerken seni severken Ne mesuttum bilsen Deniz ve güller aşkımı süsler Sen bir geri gelsen O eski şarkımızı Beraber yine şenle Söylesek gel sevgilim Gözlerimde sen sözlerimde sen Ne yalnızım bilsen O solan gülde her yeni günde Seni bulabilsem Geçmeden günlerim gel Sevincim neşemle sen Gülelim eğlenelim Gönül oyunu bir kumardır bu Bbir kazanabilsem Bir yıldız...
 5. Ajda Pekkan - Aşk Budur

  Ajda Pekkan - Aşk Budur

  Bazen bir bakışta başın döner Böyle başlar sevgiler En güzeli sanki buymuş gibi Birden seni sarhoş eder Gözler konuşunca kalbin durur İşte aşk budur Aklı başından gider kaybolur İşte aşk budur Samanlık seyransa sevenler mutluysa Aşk budur Sen ondan kaçsan da arar bulur Aşk budur Daldan dala gezer konar gönül En sonunda üslanır Kim demiş çirkindir günahkİ¢rdır Sevildikçe...

Sayfayı Paylaş