1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Ajda Pekkan'dan Alaturka Albüm !

  Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ajda pekkan haberleri ajda pekkan albümü


  Sevgili melekler, süperstra Ajda Pekkan, alaturka bir alümle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sonbaharda çıkarmaya hazırlandığı albümü, vereceği konserler ve daha fazlasını haberin devamında bulabilirsiniz. İşte Ajda Pekkan haberleri, haberin detayları.. :)

  [​IMG]


  Ajda Pekkan müzik kariyerine sayısız hit sığdırdı. Her albümünde dinleyicilerini şaşırtmayı bildi. Şimdi Ozan Çolakoğlu albümündeki “Ben Yanmışım”la yine her yeri inletiyor. Bir yandan da 13 Temmuz’da vereceği konsere hazırlanıyor. Ünlü sanatçıyla, röportajın bugünkü bölümünde yeni müzik projelerini ve hit şarkı seçmenin sırlarını konuştuk.

  Ajda Pekkan’ın hayatının büyük bölümü müzik. Evinde spor yaparken bile sürekli müzik dinliyor. Çeşitli markalardan müzik kulaklıkları satın almaksa en büyük zevklerinden biri. Farklı farklı birçok kulaklığı var. O kulaklıklardan basların nasıl duyulduğunu bile heyecanla anlatıyor. Arkadaşlarına bazı markaları özellikle öneriyor.

  KURUÇEŞME’YE ÖZEL YENİ ALTYAPILAR

  Bu akşam Sait Halim Paşa Yalısı’ndaki konserine gideceğiz. Ama öncesinde ilk durağımız Korukent’teki Taşkın Sabah stüdyosu. Ajda Pekkan 13 Temmuz’da Kuruçeşme Arena’da vereceği konserin çalışmalarına çoktan başlamış bile.

  Önce konser için şarkıların yenilenen altyapılarını pür dikkat dinliyor. Latin ve caz hayranı. Şarkılarında dünya sound’larını kullanmak istiyor. “Her zaman insanları şaşırtmayı ve güzel şeyleri vermeyi seviyorum” diyor.

  EN STRESLİ OLDUĞU YER STÜDYO

  Ajda Pekkan’ı tanıdıkça ne kadar yumuşak bir kalbi olduğunu görüyorsunuz. Aslında o, bu durumdan şikayetçi, “Keşke biraz daha sert olabilseydim çünkü bu kadar yumuşak huylu olunca sanatçı olarak otoriten kayboluyor” diyor.

  Zaten bu dört gün içinde Süperstar’ın en stresli hallerini stüdyoda görüyorum. Olabilecek en ufak bir hatayı bile hesaplamaya çalışıyor ve ekibiyle uzun uzun konuşuyor.

  GEREKİRSE YURTDIŞINDAN DANSÇI GETİRİYOR

  Sahneye nasıl çıkacak? Hangi şarkıyla başlayacak, hangi şarkıyla bitirecek? Dansçılar ne giyecek? Hepsini ekibiyle ve sağ kolu Etel ile planlamaya çalışıyor.

  “Sahnede sesi en iyi şekilde dinleyicinin duyması için ne gerekiyorsa alın” talimatını veriyor. Dansçıları içinse “Gerekirse Latin kızları ülkelerinden buraya getirin. Ben her şeyi cebimden karşılarım” diyor. Bir de sürpriz var; Ajda Pekkan bu konsere özel bir İngilizce şarkı hazırlıyor.

  ÖPÜCÜK YOLLUYOR ERİYİP BİTİYORUM

  Yarım saat için gittiğimiz stüdyodan üç saat sonra çıkabiliyoruz. Evde kısa süre dinleniyor ve ardından gece vereceği konserin hazırlıklarına başlıyor. Son derece iddialı kostümünü giymesi için kulisten çıkıyorum.

  Bu sırada geri sayım başlıyor ve Ajda Pekkan sahnede... En güzel şarkılarını bir ağızdan dinleyicilerle söylüyor. Sahneden bana göz kırpıp, öpücük yolladığındaysa eriyip bitiyorum! Hâlâ kalbim güm güm çarparken o sahneden iniyor ve konser sonrası arabada sorularımı soruyorum.

  İÇİMDE BİR DEVİNİM YAŞIYORUM

  * Kısa bir durgunluk döneminden sonra altı yıl içinde müzik dünyasında şarkılarınızla yeniden büyük bir patlama yaptınız... Ne değişti?

  - Ben de bilemiyorum. Her şey bir anda oldu. Birdenbire bir güç, bir şeyler yapmam için beni dürttü.

  * Serdar Ortaç’tan şarkılar aldınız. Hemen ardından “Ajda Pekkan bir Serdar Ortaç şarkısını nasıl söyler” eleştirileri geldi. Bunlara cevabınız nedir?

  - İşte hep böyle oluyor. Ama sonra kötü bir şey yapmadığımı gördüklerinde herkesin fikri değişiyor. “Resim” harika bir şarkıydı ve Serdar kendi dalında çok başarılı bir sanatçı.

  * Her yaz hit yakalamanın sırrı, püf noktası ne?

  - Bu tesadüf olamaz. Allah’ın bir lütfu diyelim. Şarkıları dinledikten sonra bu parçayı nereye götürebilirim diye üzerinde çalışıyorum. Tabii tek başıma değil, şarkıyı yapan kişiyle empati kuruyoruz.

  * “Ajda çok disko mu oldu?” diyenlere cevabınız nedir peki?

  - Keyif benim, şarkıyı söyleyen benim! Hür doğdum hür yaşarım (gülüyorum). Şarkılarımda hür olmak bana keyif veriyor.

  * “Yakar Geçerim” şarkınızda bir mor çatı hikayesi varken, yeni şarkınız “Ben Yanmışım”da biten bir aşk hikayesi var. Her şarkıda farklı kadınlık hallerini yaşamak nasıl bir ruh hali getiriyor?

  - Önemli olan dinleyicilere duyguyu geçirmek. Sonra o duygunun bana geçmesi için tabii içimde bir devinim yaşıyorum.

  ALATURKA ALBÜM GELİYOR

  * Bir yerde Süperstar, evde bambaşka bir kadın ve farklı şarkılarla hikayeler... Bütün bunlarla başa çıkmak için yardım alıyor musunuz?

  - Yok ya. Çok şekersin. Bütün bunların psikiyatrı benim. Bir psikoloğa gitsem, hikayeme nereden başlayıp nerede bitireceğim? Ayrıca gayet iyiyim. Belli değil mi iyi olduğum! (gülüyor)

  * Yeni albüm projeniz var mı?

  - Yeni pop albüm nisandan önce olamaz. Sonbaharda alaturka albüm geliyor. Muazzez Abacı ile üç-dört şarkıda birlikte olacağız. Ayrıca Orhan Gencebay albümünde “Severek Ayrılalım”ı okuyorum.

  * Sizin için en özel şarkınız hangisi?

  - Hayatlar inişli çıkışlı. O an ne hissediyorsam hangi duygu beni etkiliyorsa o şarkıda heyecanlanıyorum.

  O İMKANLAR SAĞLANSA BEN DE MADONNA'NIN YAPTIKLARINI YAPARIM

  * Müzik dünyasında çok haksızlığa uğradığınızı düşündünüz mü?

  - Tabii, tek başına bir kadın, yıllarca böyle zor bir sektörde...

  * Madonna sonrası Ajda mı Madonna mı karşılaştırmaları yapıldı...

  - Güzel karşılaştırmalar oldu aslında. Madonna olayı, bir fenomen olayı. O büyük bir proje, zaman ve mekanlar gerekiyor. Dünya turnesine çıkma imkanları var. İki mekanla kısıtlı kalırsanız bu yatırımı yapamıyorsunuz. Türkiye’de insan kendi imkanlarıyla bir şeyler gerçekleştiriyor.

  * O imkanlar size sağlansa...

  - Tabii yaparım. Bu meslekte kaldığım sürece kendime yenilik katmak istiyorum. Sadece şarkı söylemek yetmiyor! İnsanlar sahnede illüzyon ve şölen görmek istiyorlar, bunda da haklılar.
   
Ajda Pekkan'dan Alaturka Albüm ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ajda Pekkan'dan Büyük Gaf!

  Ajda Pekkan'dan Büyük Gaf!

  ajda pekkan, büyük gaf, ne dedi, star akademi gafı, 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Ajda Pekkan jüri üyesi olduğu Star Akademi yarışmasında büyük bir gafa imzasını attı! Star Akademi yarışmasının jüri üyesi Ajda Pekkan, Teoman'ın ünlü şarkısı 'Senden Önce Senden Sonra'yı söyleyen yarışmacıya sordu: "Bu senin besten mi?" Müzikle içli dışlı bir...
 2. Ajda Pekkan'ın Son Albümü ''Ajda Farkın Bu'' Albümünün Fotoğrafları Parmak Isırtıyor!

  Ajda Pekkan'ın Son Albümü ''Ajda Farkın Bu'' Albümünün Fotoğrafları Parmak Isırtıyor!

  ajda pekkan ın son albümü ajda farkın bu pekkan son albümü albüm albüm şarkıları ajda pekkan, son albümü, ajda farkın bu, resimleri, adı, temmuz 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Pop müziğin gülü yorumcularından 65lik Ajda Pekkan ''Ajda Farkın Bu'' adlı son albümünde ki resimleriyle parmak ısırttı!Her ne kadar fotoşop denilen sihirli değnek kullanıldığı su...
 3. Ajda Pekkan'ın Açıklamaları!

  Ajda Pekkan'ın Açıklamaları!

  ajda pekkan, tarkan, ajda pekkan ropörtajı, yakar geçerim, düet, ilgili bilgiler burada Tarkan'la düet yaptığı 'Yakar Geçerim' isimli parçayla 2011 yazına damgasını vuran Ajda Pekkan,özel açıklamalar yapmış melekler ve bakın özellikler tarkanla ilgili neler söylemiş; Yıllardır pop müzik dünyasının zirvesinde yer almak nasıl bir duygu? Çok büyülü bir duygu. Hem huzur verici hem...
 4. Ajda Pekkan'dan Bir Gaf Daha!

  Ajda Pekkan'dan Bir Gaf Daha!

  ajda pekkan, bir gaf daha, eurovision birincilerini tanımadı, konser, 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Pes diyorum artık! DAHA ÖNCE Kİ GAFIndan daha beter bir gafla Ajda Pekkan karşınızda! Bayan Pekkan önceki akşam Karadeniz Ereğli’deki Sevgi Dostluk ve Barış Festivali’nde konser verdi. Pekkan’dan önce sahneye çıkan bu yılın Eurovision birincileri...
 5. Kışın Ajda Pekkan'dan Giyinin

  Kışın Ajda Pekkan'dan Giyinin

  ajda pekkan ajda pekkan giyim süper star ajda pekkan arada sırada ajda pekkan 2011 hakkında bilgiler burada arkadaşlar Yaşına rağmen güzelleiği ve fiziği ile genç kızlara taş çıkaran Ajda pekkan Kış İçinde Yeni koleksiyonunu Görücüye Çıkardı meleklerim :) Hatılarsanız Geçtiğimiz yaz Ajda Pekkan Giyimle Hayranlarına Güzel bir süpriz yapmıştı.Ajda Pekkan For Twist Sonbahar Kış Koleksiyonu, 15...

Sayfayı Paylaş