1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  'AKP kendi derin devletini yaratıyor'

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Washington Enstitüsü’nün kıdemli uzmanı Çağaptay 'İslamcıların kendi derin devletini kurduğunu' iddia etti.


  Yerel seçimlere bir hafta kala Newsweek dergisi yine, AKP’ye sert eleştirileriyle tanınan, Washington Enstitüsü’nün kıdemli uzmanı Soner Çağaptay’ın bir makalesini yayınladı. Ergenekon davasına dikkat çekildiği makalede “İslamcılar, Türkiye’nin karanlık Derin Devleti’nden kurtulmuyor ancak yerine kendilerinkini koyuyorlar” iddiasına yer verildi.

  Prestijli Newsweek dergisinin son sayısında yayınlanan “Türkiye’nin gizli güç tellalları” başlıklı makalede Ergenekon davasına vurgu yapılarak “İslamcılar, Türkiye’nin karanlık Derin Devleti’nden kurtulmuyor ancak yerine kendilerinkini koyuyorlar” savında bulunuldu.

  “SUÇLAMALAR FANTEZİ DİYE GERİ ÇEVRİLİRDİ”

  Ergenekon iddianamesinde inandırıcı olmayan bir biçimde “Laik milliyetçilerin inandırıcı olmayan bir biçimde eş zamanlı olarak İslamcı, Marşist ve Kürt yanlısı terör saldırılarını planladıkları” öne sürüldüğüne işaret edilen makalede “Herhangi başka bir Batılı toplumda bu tüm tutarsız suçlamalar, fantezi olarak geri çevrilirdi” ifadesi kullanıldı.

  Makalede Türkiye’de “eski Derin Devlet”in geçmişte birkaç defa ortaya çıktığı savunulurken, Susurluk kazasına değinilerek Türkiye’deki güçlü orta sınıfın özgürlükleri sınırlandıran bu “yozlaşmış elidi” geri itmeyi başardığı, “Derin Devlet”in AB sürecince daha da zayıflatıldığı yorumu yapıldı.

  “ERGENEKON MUHALEFETİ YILDIRMAK İÇİN KULLANIYOR”

  AKP’nin iktidara gelmesi üzerine birçok Türk demokratının “Derin Devlet’in yok edileceğini umduğunu kaydeden Çağaptay, “Ancak o zamandan beri geçen yedi yıllık sürede AKP karanlık güç tellallarından kurtulmak yerine, hükümeti devirmeyi amaçlayan gerçek bir komployu içerdiği gibi görülen Ergenekon gibi davaları Türkiye’nin laik hakimlerini, medya, ordusu ve hemen hemen tüm siyasi karşıtlarını saldırmak için kullandı” görüşünü dile getirdi.

  “Hükümetin iddialarının gülünçlüğü”ne ilişkin kuşkuları gidermek amacıyla Tuncay Güney’in kişiliğine ve iddialarına dikkat çekilen makalede şu görüşler de dile getirildi:

  “Buradaki trajedi, AKP’nin, Ergenekon’u, sadece Türkiye’nin Derin Devlet’ten kurtulmasını sağlamak için değil, ayna zamanda Mart 29’da ülke çapında yapılacak yerel seçimi öncesi meşru muhalefeti yıldırmak amacıyla da kullanıyor olmasıdır. Son seçimlerin gösterdiği gibi nüfusun yarısından fazlası hala AKP’ye karşı ancak birçok kişi şimdi hükümetin düşmanlarını izlediği işaretleri nedeniyle konuşmaktan korkuyor.”

  Polisin sadece Ergenekon soruşturmasında 1.5 milyon telefon görüşmesi ve e-mesajlarını kayda aldığı öne sürüldüğü makalede “Bu tur işaretler, AKP’nin, eski Derin Devlet’in yerine kendisine ait yeni bir Derin Devlet’i yerleştirdiğini gösteriyor” iddiasında bulunuldu. Makalede söyle devam edildi:
   
'AKP kendi derin devletini yaratıyor' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Akp kapatılmadı

  Akp kapatılmadı

  Anayasa Mahkemesi kararını açıkladı. Mahkeme 6 karşı 5 oyla AK Parti'nin kapatılmamasına karar verdi. AK Parti kapatma davasında 6 ya karşı 5 oyla kapatma istemi reddedildi. AK parti Hazine yardımlarının yarısından mahrum bırakılacak. Anayasa Mahkemesi aylardır bütün dünyanın merakla beklediği kararını 3 gün süren görüşmelerin ardından bugün açıkladı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim...
 2. bırak kim ne derse desin kendi mutluluğunu düşün!!!

  bırak kim ne derse desin kendi mutluluğunu düşün!!!

  kendini bulmak istiyorsan kendin için düşün Kimi istersen onu seç ama önce kendini seç.Kendin için yaşakendin için sevkendin için aşık ol.Kendini beğen ve kendini dinle her zaman. Ancak o zaman bulabilirsin mutluluğun formülünü. Düşün ki; çok seviyorsun dans etmeyi.Ruhunu doyuruyorsun ve haya- tın vazgeçilmezleri arasında.Öyleyse dans et.Durmakimsenin seni en- gellemesine izin verme.Sırf...
 3. uzun,kısa,deri ve keten ceketler

  uzun,kısa,deri ve keten ceketler

  keten çeketler uzun ceketler keten ceket ceket bayan bayan modelleri
 4. Evde Rujunuzu Kendiniz Yapmaya Ne DErsiniz?

  Evde Rujunuzu Kendiniz Yapmaya Ne DErsiniz?

  ruj evde ruj, nasıl yapılır, içerisinde ne olmalıdır, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. evinizde kendi rujunuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz melekler doğal kendi hazırladığınız hem sağlıklı hem mis kokulu hemde çok tatlı rujlar bunlar. :D: işte bunu nasıl yapacağızını size yazımızda sunuyoruz. Malzemeler 1 çay kaşığı bal mumu 1 tatlı kaşığı çilek, vişne, çikolata...

Sayfayı Paylaş