1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  AKP'li belediyede 'sahte imza' skandalı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  AKP’li Altındağ Belediyesi’nde, belediyede çalışan bazı memurların, başka kurumlara ataması yapılırken, “sahte imza” kullanıldığı ortaya çıktı. Ankara 2’nci İdare Mahkemesi atamalarda “sahte imza” kullanıldığını karara bağladı ve bu tür işlemlerin iptaline karar verdi. Konuyu bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşıyan CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, sahte imza ile memurları belediyeden uzaklaştıranlar hakkında yasal işlem yapılmasını istedi.
  AKP’de, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 367 çoğunluğun sağlanması için CHP’li eski Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım’a “rüşvet” teklif ettiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan Remzi Gür’ün ardından, bir yargı şoku da Altındağ Belediyesi’nde yaşandı. Ankara 2’nci İdare Mahkemesi, belediyede çalışan bazı memurların tayinlerinde “sahte imza” kullanıldığı iddialarını karara bağladı.

  Mahkeme, belediyede memur olarak çalışan ancak isteği olmadan başka bir kuruma ataması yapılan N.S.’nin açtığı davada kararını açıkladı. Mahkeme kararında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda, kurumlar arası atamada “memurların isteği” şartı bulunduğuna işaret edilirken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da davacı adına atılan imzaların sahte olduğunu tespit ettiğine dikkat çekildi. Mahkeme, atama işleminin iptaline karar verdi.

  MECLİS’E TAŞINDI

  Mahkeme kararının ardından söz konusu iddialar Meclis gündemine taşındı. CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi. Önergesinde söz konusu atamaların İçişleri Bakanlığına ve bağlı kurumlarına yapıldığını ifade eden Mengü, Bakanlığın usulsüzlüklere göz yumduğunu ileri sürdü.

  Sahte imzalı dilekçelerle memurların başka kurumlara atamalarının Belediye Başkanının bilgisi dahilinde olup olmadığının açıklanmasını isteyen Mengü, Bakan Atalay’a şu soruları yöneltti:

  “-Bakanlığınızca Altındağ Belediyesi’nde dilekçelere sahte imza atanlar hakkında yasal bir işlem yapılmış mıdır?

  -Sahte imza ile memurları belediyeden uzaklaştırmayı alışkanlık haline getirdiği iddia edilen ve sahte imza ile memurları belediyeden uzaklaştırdığı mahkeme kararı ile tespit edilenler hakkında yasal işlem yapacak mısınız?

  -Başka belediyelerde buna benzer usulsüz işlemlerin yapıldığı konusunda bir soruşturma yapılmış mıdır?

  -Sahte imza ile başka kuruma naklen atandığı tespit edildiği için tekrar Altındağ Belediyesi’ne dönen memur ve bundan sonra mahkeme kararlarıyla dönecek olan memurlara yapılacak siyasi baskılara karşı bir önlem alacak mısınız?

  -Bu yapılanların Hükümetinizin yeni bir kadrolaşma politikası olduğu konusundaki düşünceniz nedir?”

  kaynak:hürriyet.com


   
AKP'li belediyede 'sahte imza' skandalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Skandal

  Skandal

  Bir skandala karıştığınızı gördüyseniz arkadaş seçiminde çok dikkatli davranmanız gerektiğinin işaretidir.
 2. AKP'li başkan kazada öldü

  AKP'li başkan kazada öldü

  Eskişehir Bozan Beldesi Belediye Başkanı Osman Güngör, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Eskişehir’in Alpu İlçesi'ne bağlı Bozan Beldesi'nin AKP’li Belediye Başkanı Osman Güngör, resmi plakalı otomobille geçirdiği trafik kazasında öldü. Alpu ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi’nde gece saat 02.30 sıralarında meydana gelen kazada, Bozan Belediye Başkanı 53...
 3. Belediyede şofördü, başkan oldu

  Belediyede şofördü, başkan oldu

  Sivas Doğanşar'da belediyede şoför olarak çalışan Halil Balık, seçimlerde belediye başkanlığını kazandı. Doğanşar Belediyesi'nde Sivas-Doğanşar arasında belediyeye ait minibüsün sürücülüğünü yapan 42 yaşındaki Halil Balık, arkadaşlarının ısrarları üzerine yerel seçimlerde MHP'den belediye başkan adayı oldu. Yeniden AKP'den adaylığını koyan Doğanşar Belediye Başkanı Necdet Oktay Karaman'a...
 4. Midilli Skandalı

  Midilli Skandalı

  Yani ne diyeceğimi şaşırdım insanoğlu ne hale geldi böyle artık at , eşek eti bitti midilli etimi yani sıra bundamı pessss diyorum.. Sakarya’nın Hendek ilçesindeki hayvanat bahçesinden çalınan midilli cinsi iki atın kemikleri bulundu. Selman Dede Mesire alanındaki hayvanat bahçesinde bulunan midilli cinsi iki at, önceki akşam kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı. Atların...
 5. Susurluk Belediyesinden Örnek Kampanya!

  Susurluk Belediyesinden Örnek Kampanya!

  güncel kampanyalar silaha son kampanyası oyuncak silaha son kampanyası Susurluk belediyesi örnek bir davranış göstererek, çocukların oyuncak silahlarını getirmeleri karşılığın da çocuklara yakışmayan oyuncak silah yerine çok daha güzel oyuncaklar veriyor. Küçük yaşlarda silahla tanışan ve psikolojilerini olumsuz yönde etkileyebilen silah oyuncak kampanyası karşısında bizde Melekler Mekanı...

Sayfayı Paylaş