Aldatılmak

melegim

melegim

Yeni Üye
Üye
Aldatılmak
Hayatın insanlara yüklediği bir yükmü, yoksa bir kaçış mı tüm dertlerden yada yeni bir hayatmı yeniden yaşamımızı tazeleyen. Sahiden nedir aldatmak. Yada çok eşlilikmi desem, kendimize yalanlar mı, aşkı yeniden aramak mı yada sonsuzluğu hissetme arzusu mu?..

Bu nedenle çoklu ilişkilere aldatma adını çok da yakıştıramıyorum. Belki de gizliliğidir aldatma espirisi altında yatan. Yoksa hayatla birlikte yaşadığımız olağan bir durum mu?

Şairlere şiirler yazdıran sevgililer değilmi. Her yeni aşka yeni şiirler nasıl yazılır yoksa. Sayfalar dolusu öyküler acaba hangi gezegende yaşandı. Yoksa biz dünyalılar değilmiydik yasak aşk öykülerini yazanlar.
Ben sadece neden diye merak ettim çoğu zaman, neden biter diye aşklar ya da neden yeniden başlar aşklar.

Hayatın ağır yükü altında kalan kadın yeni bir aşka yelken açınca kendinimi bulur acaba. Sevgisizlik batağında kurumuş kadınlar bir hayat ışığımı arar yoksa. Sevdiğinin göğsüne hiç yaslanmamış bir kadın dostça bir yürek mi ister acaba? Sevdiğiyle sevişemeden bilmedikleri yaban ellere gidenlere ne dersiniz? İntikam mı alırlar tüm insanlardan?

Sevgisizlik ağır yüktür her insan için, sevgiye susamış insan aldatmış insan mıdır acaba? Eşinden bulamadığı yaşamı başka yüreklerde aramak ne kadar büyük suçtur ki? Dayaksız geçmeyen günlerin acısının intikamını alan kişi ne kadar aldatır ki zaten? Nice kadınlar gördüm mutsuz, umutsuz birazcık sevgiye muhtaç. Hepsi yeni bir yaşam arardı yeni hayatlaraydı özlemleri, birazcık sevgi kırıntısına aç kadınların...

Nice kadınlar gördüm mutlu yaşam ve sevgi dolu dünyalarında, hiç aramadılar yeni sevgileri yada düşünmediler belki de.

Ya erkekler neden, sevgisizliğe kurban onlarmı yoksa. Hayatın tüm yükü onlarda mı? Bir soluk nefes mi? Hayatın acımasızlığına karşı isyan mı? Sevgi nedir bilemeyen kadınlardan intikam mı? Cinselliği bilmeyen insanların arayışı mı, doyumsuzluğa karşı? Yada kendini özgür hissetmek mi tüm kurallara karşı? Olmamalı mıydı yoksa tüm kurallar? Belkide yenemediğimiz bencilliğimizdir.

Aslında yoktur belkide aldatmak diye bir şey. Yaşanmamış hayatlara başkaldırıştır. İnsana özgüdür belkide birazda insani birşeydir. Sorunlu dünyayı sorunsuz yaşama becerisidir bir anlık. Aşk ölmesin ama yine de, hayaller yıkılmasın, üzülmesin kimseler isterim yine de, yaşamı ve aşkı birlikte yaşadığımız hayatın yükünü beraber taşıdığımız, birlikte çocuklarımızı büyüttüğümüz yaşamlarda arayalım. Belki de daha mutlu oluruz, kimbilir. Yaraladığımız her yürek aynı zamanda bizimde yüreğimizdir belki...
 
Üst