Ali Avni Çelebi Hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hoca Ali Rıza Hakkında

Hoca Ali Rıza Hakkında

hoca ali rıza tabloları hoca ali rıza nın hayatı sanat anlayışı eserleri hakkında bilgi eserlerinin isimleri Hoca Ali Rıza ( 1858) -------------------------------------------------------------------------------- 1858 yılında Üsküdar'da doğduğu için sanat tarihimize Üsküdar'lı Hoca Ali Rıza adıyla geçmiştir. Süvari binbaşısı Mehmet Rüştü Bey'in oğludur. Rüştiyedeki öğrenciliği sırasında...
  2. Ali Gül hakkında bilgiler

Ali Gül hakkında bilgiler

ali gül hakkında bilgiler, haberler, kimdir, seslendir, dublaj, sesi, hayatı, kısaca hayatı, filmleri, resimleri, biyografi Ali Gül, tiyatro mezunu ve seslendirme dublaj sanatçısıdır Melek2lerim. Şimdi gelin Ali Gül hakkında bilgiler edinelim. Ali Gül, (d. 1958, Adana), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. Sanat hayatına, Adana'da amatör tiyatro topluluklarında...
  3. Ali Sürmeli hakkında

Ali Sürmeli hakkında

ali sürmeli hakkında bilgiler, haberler, kimdir, dizileri, filmleri, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, biyografisi, kurtlar vadisi, nereli, aslen nereli kaç yaşında Deli yürek dizisi ile hayatımıza giren Ali Sürmeli, şimdiler de Kurtlar Vadisi'nin "beni sevimisin" diyen komik ve sevimli adamı:) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda usta tiyatrocu ve oyuncu Ali Sürmeli hakkında...
  4. Hezarfen Ahmet Çelebi hakkında bilgi alabilirmiyim

Hezarfen Ahmet Çelebi hakkında bilgi alabilirmiyim

Bir araştırmam için sizden yardım istiyorum.İlk kez buraya yazıyorum ve herkese yardımcı olduğunuzu biliyorum.Ben Hezarfen Ahmet Çelebiyi araştırıyorum, neler yazabilirsiniz onun hakkında ?
  5. Evliya Çelebi Kimdir?

Evliya Çelebi Kimdir?

1611’de İstanbul’da doğdu. 1682’de, Mısır’dan dönerken yolda ya da İstanbul’da öldüğü sanılıyor. Asıl adı Evliya Çelebi Derviş Mehmed Zillî. Ailesi Kütahya’dan gelip saraya yerleşti. Babası sarayda kuyumcu olan Mehmet Zillî. Özel öğrenim gördü. Bir süre medresede okudu, babasından tezhip, hat ve nakış sanatlarını öğrendi. Musiki ile ilgilendi, hafız oldu. Enderuna alındı. Dayısı Melek Ahmed...

Sayfayı Paylaş