Allah Kabul Etsin İşte Dilek Duaları Melekler

TİTAN

Forum Okuru
Allah Kabul Etsin İşte Dilek Duaları Melekler

Etkili Dilek Duaları Faziletli dilek duası okuyanlar melek kadınlar kulübü forum'da


Sevgili melekler, En Faydalı Dilek Duaları Hangileridir diye merak ediyorsanız, Allah'ın izniyle paylaşacağımız dilek duaları ile gönlünüzden geçen her hayır dua kabul olacaktır. Yerin Göğün Yaratıcısı Mutlak Güç Sahipi, Sahibimiz, din gününün sahibi Hz. Allah bütün dileklerinizi isteklerini kabul etsin. İçinde benimkini de kızlar.

Müslan bir kulun en büyük silahı Dua'dır. Duasız hiç bir şekilde olmaz bunu en iyi bilenlerdenim. Olmuyor diye hemen hüzünlenmeyin. Ya da kabul edilmeyen duam oldu demeyin. Diretin ve sürekli olarak her şeye gücü yeten Allah'tan isteyin. Kul olarak yapmanız gereken istemektir. Umulur ki, Mutlaka bir gün Yüce Rabbim dileklerinizi kabul edecektir.

Duanın Duaların Kabul Olması İçin Nasıl Dua Etmeliyim:​


Kızlar öncelikle, Allah'ın kesinliği sevdiğini söylemem gerekiyor. Yani Rabbim dilersen felan şeyi bana nasip eyle gibi ya da dilersen şunu istiyorum bana versen iyi olur sen bilirsin tarzında dua etmeyeceksiniz. Dua ederken; Allah'a hamd edilmeden şükür edilmeden edilen dualar eksiktir. Öncelkle sizlere 2 rekat namaz kılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Namazdan sonra Dua Nasıl Edilmeli:​


Namaz bittikten sonra, Tövbe estağfirullah dersiniz üç kere. Ellerinizi kaldırıp göğe, kalbi duygularınız ile " Eyy yerin göğün ve her ikisi arasındakilerin Rabbi olan Allah'ım, verdiğin nimetlere, sağlığa, afiyete, evlatlara, imana, islama, yaratılmamıza, seni bilmemize, Hz Resulullah'a, gönderdiğin peygamberlere ( bunu çoğaltabilirsiniz ) bugüne kadar yarattığın ve bugünden sonra yaratacağın varlıkların, mahlukatların sayısı, İsmi Azam'ının büyüklüğü, Gücünün ve merhametinin sonsuzluğu kadar Elhamdülillah çok şükür" dersiniz öncelikle Rabbimize Hamd etmelisiniz bu çok önemli arkadaşlarım. Daha sonra istediğinizi isteyin. Ben şunu istiyorum ver yarabbi. Sen her şeye gücü yetensin. Sen, bugüne kadar yaratılmış olan insanların ve cinlerin her istediğini yerine getirsen, bu, senin mülkünden bir toplu iğnenin suya daldırılıp çıkarıldığında harcadığı su kadar bile bir şey harcamaz. Deyin ve isteyin istediklerinizi. Duada ısrarcı ve kesin olun kızlar.dua-365.jpg
Allahümme salli ala seyyidina muhammedin adede ma fi ilmillahi selaten daimeten bidevami mülkillah.
Hz. Fatıma buyurmuş: Bir kimse bu salavatı bir kere okursa denizler mürekkep, ağaçlar kalem olsa bunun sevabını yazmakla bitiremez.

Allahümme salli ala men ruhuhu mihrabül ervahı vel melaiketi vel kevn. Allahümme salli ala men hüve imamül enbiyai vel murseliyn. Allahümme salli ala men hüve imamü ehlil cenneti ibadillahil mü’miniyn.

" Lâ ilâhe illallâhü vahdehü lâ şerikeleh, lehül-mûlkü velehül-hamdü ve hûve alâ külli şey'in kadir. Elhamdü lillâhi ve Subhanallâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü Ekber. Velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Aliyyil-aziym. "

Resülullah Efendimiz, Imam Ali (Kerremallahü Vecdehü)'ye soruyor:
Sizi, ömrünüzün uzun olmasi sevindirir mi?
Sizi, rizkinizin bol olmasi sevindirir mi?
Sizi, sohbette kalmanız sevindirir mi?
Sizi, düsmanlariniza gâlip gelmeniz sevindirir mi?
Sizi, süi hâtimeden kurtulmak (son nefeste imanla gitmek) memnun eder mi?
Elbette eder.Öyle ise aksam ve sabah su duayi üç defa okuyunuz:
"Sübhâna'l-lâhi mil'el mizân ve müntehe'l-ilmi ve meblega'r-rizâ ve zinete'l-arş." Bu duayi her sabah ve aksam üç defa okumaya devam etmelidir. Ömrün uzun ve me'sud olmasi, imanla ölmek, kabir azabindan kurtulmak, Sirat köprüsünden geçmek ve cennete vasil olmaya vesile olur.
Mânasi: Mizanin dolusu kadar, ilmin sonu kadar, Allah'in razi olacagi kadar ve arşın
agırlıgı kadar, Allah'i (c.c.) tesbih ederim.

Büyük hacet Duası.
Allâhumme ileyke eş’kû dâ’fe kuvvetiy ve kîllete hiletiy ve hevâniy alennâs; Yâ Erhamerrahimiyn, ente Rabbül müstad’âfiyn; ente erhamu biy min entekileniy ilâ aduvvin bağiydin yetecehhemuniy, ev ilâ sadıykın karîbin mellektehu emrî. İn lem tekûn gadbane aleyye, felâ ubâliy, gayre enne âfiyeteke ev seûliy. Euzü binûri vechikellezi eşrekat lehu zulûmatu ve salâha aleyhi emriddünya vel âhıreti en yenzile bi gadabüke ev yehılle aleyye sehatük; ve lekel utba hatta terda ve lâ havle velâ kuvvete illâ bike.
Anlamı.“Allâhım, kuvvetimin yetersiz kaldığını, çaresiz olduğumu, halk nazarında hor hakîr hale düştüğümü görüyorsun. Ya erhamer rahimiyn, zayıf görülüp ezilenlerin Rabbi sensin. Kötü huylu ve kötü tavırlı yabancı düşmanın eline beni terketmiyecek, hatta himayemi ellerine verdiğin akrabadan bir dosta bile beni bırakmayacak kadar Rahimsin.Allah’ım, bana karşı gazablı değilsen; çektiğim eziyet ve belâlara hiç aldırış etmem. Ancak şu da var ki, koruma sahan bunları da çektirmeyecek kadar geniştir. Allâh’ım, gazabına maruz kalmaktan, yahud rızasızlığından, senin bütün zulmeti parıl parıl aydınlatan, dünya ve âhıret hallerinin yegâne selâmete çıkartıcısı olan NUR’u Vechine sığınırım. Allâh’ım rızan olasıya senden affını diliyorum. Havl ve kuvvet ancak seninledir.”

Allâhumme inniy euzü birızake min sehatike ve bimuafatike min ukubetike ve euzü bike minke. Lâ uhsiy senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsik. Anlamı:“Hoşnutsuzluğundan rızana; cezalandırmandan bağışlamana; SENDEN SANA Sığınırım!. Senin kendine olan senân gibi senâ etmekten aczimi itiraf ederim.”

(Birinize dert ve bela gelince, Yunus Peygamberin duasını okusun! Allahü teâlâ onu muhakkak kurtarır. Dua şudur: “La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin”)

İsmi Azam duası. Enes radıyalahü anh .den rivayet edilen bir hadiste Efendimiz Aleyhisselam adamın birinin dua ederken duasını işitince ona, sen İsmi Azam ile dua ediyorsun.Bu dua ile dua edip okuyan kimsenin mutlaka dilek ve muradı hasıl olur,buyurdu.

Allahümme inniy es-elüke bi enne lekel hamdü la ilahe illa ente ya hannanü,ya mennanü,ya bediy-as semavatı vel ardı ya zel celali vel ikram.

Salaten Tüncina "Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

"Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.
Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden, Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur,Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

duaedelimkizlar

Forum Okuru
Ben buradaki başta yazılanları okuduktan sonra karar verdim ki bazı şeyleri bilmiyormuşum. Gerçi artık biliyorum nasıl dua edeceğimi istediğimi Allah'tan nasıl isteyeceğimi artık biliyorum. Bu cuma gününün yüzü suyu hörmetine, Rabbim sizlerin tüm isteklerini ve dileklerini İzzeti Dergahında kabul eylesin inşallah. Amiiin.

Allah razı olsun. Duadan başka yapacak bir şey yok.
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Amin Hayatım, her kimin her ne şekilde sıkıntısı var ise Rabbim bu gecenin Yüzü Suyu Hürmetine, tüm sıkıntılarınızı gidersin. İsteklerinizi sizlere nasip etsin inşAllah.

Ahirete gönderdiğimiz, eş dost hısım akrabalarımıza, yakınlarımıza, nene dedelerimize, Ümmeti Muhammed'in cümle geçmişlerine Rahmet eylesin. Aminn. Elfatiha.
 
Üst