Allah'u tealanın 99 ismi

melisanur

Yeni Üye
Üye
Allah'u tealanın 99 ismi
allahu tealanın 99 ismi allahü tealanın 99 ismi allahu isminin sırları
Eser sahibi :Senai DEMİRCİ
Seslendiren :Engin NOYAN99 ESMA 99 DUA


YA RABBİ!

SENİ TARİF ETMEKTEDİR BÜTÜN GÜZEL İSİMLER. SEN GÜZEL İSİMLERİNİ AŞİKAR ETMEZSEN RUHUM KARANLIKTA KALIR.

ESMA’ÜL HÜSNA’NA ŞAHİT YAZ BENİ...

ALLAH(CC):

SENSİN ALLAH, SANADIR KULLUĞUM, SENDEDİR ÇAREM, SENİNLEDİR VARLIĞIM,SENİ ARAR RUHUM,SENİ ANAR KALBİM, BAŞKASINA DEĞİL SANA MUHTACIM, BAŞKASINI DEĞİL SENİ ÇAĞIRIRIM, BAŞKASI YARATILMIŞTIR SEN YARATANSIN, BAŞKASI DEVAMSIZDIR SEN DAİMSİN VE DAİM EYLEYENSİN,BAŞKALARI MUHTAÇTIR SEN İHTİYAÇSIZSIN,İHTİYAÇLARI GÖRENSİN,BAŞKA İLAH YOOK SEN ALLAH(CC)’SIN. SEN Kİ EŞİ BENZERİ OLMAYANSIN, SEN Kİ BÜTÜN EKSİKSİZ SIFATLARIN SAHİBİSİN, CEMALİNE ÇEVİR YÜZÜMÜ,BAŞKASINA RAĞBET ETTİRME KALBİMİ.

YA RAHMAN(CC):

SEN ÖYLE RAHMET EDERSİN Kİ; RAHMETİNİN BİR CİLVESİ CENNETİM OLUR,RAHMETİNDEN BİR PARILTI SONSUZ MUTLULUĞUM OLUR, RAHMETİNİN BİR DAMLASI HERKESİN RIZKINA KEFİL OLUR, ŞU ÇORAK GÖNLÜME MERHAMETİNİ İNDİR, ŞU FANİ ÖMRÜMÜ SONSUZLUĞA ERİŞTİR.

YA RAHİYM(CC):

ÖYLESİNE RAHİMSİN Kİ ; KULAĞIMI SÖZÜNE MUHATAP EYLERSİN, AKLIMA VAHYİNLE TENEZZÜL EDERSİN, ÖYLESİNE RAHİMSİN Kİ ; İSTENDİĞİNDE ZATEN VERİRSİN İSTENMEDİĞİNDE DE LUTFEDERSİN, ÖYLESİNE RAHİMSİN Kİ; HAK EDENE HEPTEN VERİRSİN HAK ETMEYENE BİLE ÇOK BAHŞEDERSİN, ÖYLE RAHİMSİN Kİ ; DÜNYAYI BU KADAR GÜZEL EYLERSİN, AHİRETİ ONDAN DAHA GÜZEL EYLERSİN, YA RABBİ KORKUDAN EMİN EYLE BENİ, HÜZÜNDEN AZAD EYLE KALBİMİ, ATEŞTEN UZAK EYLE BENİ, HİCRANA DÜŞÜRME KALBİMİ, RAHMETİNİN RAHMİNE AL BENİ,MERHAMETİNİN KUCAĞINA AL KALBİMİ.

YA MELİK(CC):

KİMSENİN KİMSEYE FAYDA VERMEDİĞİ GÜN HÜKÜM SENİN, GÖKLER YARILIRKEN SAHİBİM SENSİN, YILDIZLAR DAĞILIRKEN SAHİBİM SENSİN, VARLIĞIM BANA AİT DEĞİL, VARIM YOĞUM SENİN, ELİMDE OLANLAR BENİM DEĞİL, SAHİPLENDİKLERİMDE SENİN, YOKLUĞA DÜŞÜRME BENİ, AN SENİN, DARLIK VERME KALBİME, MEKAN SENİN.

YA KUDDÜS(CC) :

SENSİN KUDDÜS KUDSİYET SENDENDİR, BUNDAN ÖTE LAF OLMAZ, SEN DİLEMEZSEN HİÇBİR ŞEY PAK SAYILMAZ , GÖNLÜM SANA YÖNELMEDİKÇE SAF OLMAZ, KANIMI HER NEFESTE TEMİZLEDİĞİN GİBİ NEFSİMİ ARINDIR PAK EYLE, TEMİZLENENLERE MUHABBET EDERSİN GÖNLÜMÜ MUHABBETİNLE TEMİZLE.

YA SELÂM(CC):

SENSİN SELAM, SENDENDİR SELAM, EMRİNİ DİNLER ATEŞ Kİ İBRAHİM ALEYHİSSELAM İÇİN SERİN VE SELAMETLİ OLUR, İBRAHİM ALEYHİSSELAM GİBİ DOSTLUĞUNA KABUL EYLE BENİ, İBRAHİM ALEYHİSSELAM GİBİ ATEŞİ GÜL EYLE TENİME, GÜL GİBİ ATEŞTEN ÇİÇEKLER AÇTIR RUHUMDA, SELAMINI ŞEBNEM GİBİ DOKUNDUR KALBİME.

YA MÜ’MİN(CC) :

SEN HİDAYETİNİ GÖNDERMEZSEN KALPLER NASIL MUTMAİN OLUR SEN, KALPLERE HİÇ İMAN VERMEZSEN KİM İNANDIĞINDAN EMİN OLUR, SEN İNANDIRMAZSAN KİM MÜ’MİN KALIR, HEVAMIN TUZAĞINA DÜŞÜRME BENİ, NEFSİMİN ELİNE BIRAKMA BENİ, ÖYLE MÜ’MİN EYLEKİ BENİ PİŞMANLIKLARIM BENİ SANA DÖNDÜRSÜN.

YA MUHEYMİN(CC):

SENSİN GARİPLARİN SIĞINAĞI, SENSİN KİMSESİZLERİN DAYAĞI, SENSİN HAKKI HİMAYE EDEN, SENSİN AKLIMI ALDANIŞLARDAN KOLLAYAN, SENSİN AYAĞIMI TUZAKLARDAN KURTARAN, SEN Kİ ZAYIFLARI KUVVETLİLERİN ŞERRİNDEN HİMAYE EDERSİN, MAZLUMLARIN HAKKINI ZALİMLERDEN ALMAYI VAAD EDERSİN, SENKİ BENİM EN KÜÇÜK EN ÖNEMSİZ EN GİZLİ ARZULARIMIDA BİLİR BANA MERHAMET EDERSİN, NEFSİMİN ALDATMALARINA KANMAKTAN KORU BENİ, AŞAĞILARIN AŞAĞISINA YUVARLANMAKTAN KORU BENİ.

YA AZİZ(CC) :

İZZET SENİNDİR, SENDENDİR İZZET, SEN DİLERSEN KİMSE ZİLLETE DÜŞMEZ, SEN VERMEZSEN KİMSEDE İZZET KALMAZ, KALBİM YALNIZ SANA KANAR, YAKINLIĞINLA AZİZ EYLE KALBİMİ, RUHUM YALNIZ SENİ ARAR,HUZURUNLA AZİZ EYLE RUHUMU, HALİM YALNIZ SANA AŞİKAR, BAŞKALARININ YANINDA REZİL ETME BENİ.

YA CEBBAR(CC) :

SEN Kİ MAĞRURLARI GURURLARINA ESİR EYLERSİN, SEN Kİ KİBİRLENENLERİN BOYNUNA KİBİRLERİNİ TASMA EYLERSİN,SEN Kİ ZOR KULLANIP ZULMEDENLERİ VİCDANLARININ PENÇESİNE HAPSEDERSİN, BİR SİNEĞİ VASITA EYLEDE NEMRUTLARDAN KURTAR BENİ, BİR ASAYI VESİLE EYLEDE FİRAVUNLARA GALİP GETİR BENİ, EBABİLLERİ GÖNDER DE EBREHELERİN FİLLERİNDEN KORU KALBİMİ, NEFSİMİN BENİ İSYANA ZORLAMASINA İZİN VERME, AKLIMIN BENİ SAPTIRMASINA GEÇİT VERME, HEP İTAAT ÜZERE SABİT KIL BENİ.

YA MÜTEKEBBİR(CC) :

BEN ACİZİM SEN KADİRSİN, BEN FAKİRİM SEN RAHİMSİN, BEN ÖLÜYÜM SEN HAYL’SIN, BEN ÇARESİZİM SEN AHAD’SIN, BEN MUHTACIM SEN SAMED’SİN, BEN SAĞIRIM İŞİTEN SENSİN, BEN KÖRÜM GÖREN SENSİN, BEN DİLSİZİM KONUŞAN SENSİN, BEN YARATILIYORUM YARATAN SENSİN, BEN YOKUM VAR EDEN SENSİN, BEN HİÇİM AMA EMELLERİM BÜYÜKTÜR, BEN YOKSULUM AMA İSTEKLERİM ÇOKTUR, BEN İSTERİM ÇÜNKÜ SEN BÜYÜKSÜN, ŞAHİT YAZ BÜYÜKLÜĞÜNE BU KÜÇÜK KALBİ.

YA HÂLIK(CC):

SEN OL DEYİNCE HERŞEY OLUVERİR, OL DE OLAYIM, YARATTIKLARININ ARASINDA KALAYIM, HALK ETTİĞİN GİBİ AHLAKLANAYIM, SEN YARATTIN DİYE GÜZEL OLAYIM, HEP EN GÜZEL KIVAMDA KALAYIM.

YA BÂRİ(CC) :

RUHUM SENİN ELİNDE BEDENİM SANA EMANETTİR, YOKLUKTA BIRAKMA BENİ, KARANLIKTA BIRAKMA BENİ, ÇİRKİNLİĞE DALDIRMA BENİ, GÜZEL EYLE HER HALİMİ.

YA MUSAVVİR(CC) :

YOKLUĞA VARLIK SURETİNİ GİYDİREN SENSİN, HİÇLİĞE VARLIK BOYASINI ÇALAN SEN, GÜZELİ GÜZEL KILAN ANCAK SENİN TASVİRİNDİR, SENKİ YÜZÜMÜ BENİM İÇİN BİRİCİK SEVDİKLERİM İÇİN TANIDIK EYLERSİN, KATINDA MAKBUL OLAN GÜZELLİKLE TASVİR EYLE SURETİMİ.

YA ĞAFFÂR(CC):

GİZLİ PİŞMANLIKLARIMI BİLEN SENSİN, GÖZYAŞLARIMA DEĞER VEREN SENSİN, BİLİRİM RAHMET DENİZİNİ BULANDIRAMAZ CÜMLE GÜNAHLAR, RAHMETİNLE ARINDIR BAĞIŞLA BENİ.

YA KAHHÂR(CC) :

SEN ÖYLE KAHHARSIN Kİ KAHRINDA LÜTFÜN ÇOK, KAHRINDA ACELEN YOK, SEN ÖYLE KAHHARSIN Kİ KAHRINDA ADALET VAR, KAHRINA SINIR YOK, DÜŞMANIMIZ ÇOK, ACZİMİZ NİHAYETSİZDİR, KAHRINLA HELAK EYLE ZALİMLERİ.

YA VAHHÂB(CC) :

YOKLUĞA SIRF YOK OLDUĞU İÇİN VARLIK BAHŞEDERSİN, NANKÖRLERİN BİLE RIZKINI KESMEZ İNKAR EDENLERE BİLE NEFES VERİRSİN, VARLIĞIM SENİN LÜTFUNDUR SENİN İHSANINDIR, ACİZ VARLIĞIMA LÜTFUNU İHSANINI DAİM EYLE.

YA REZZÂK(CC) :

HAZİNENDE YOK YOKTUR, OL DERSİN HERŞEY OLUR, YARATTIĞIN HER CANLININ RIZKI SENİN KATINDA SAKLIDIR, VAHYİN MÜ’MİN KALPLERİN SELİM AKILLARIN RIZKIDIR, YA RABBİ SANA MUHTAÇ OLMAK EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMDİR, SENİN FAKİRİN EYLE BENİ, SENİN VERDİĞİNLE DOYMAK EN BÜYÜK LEZZETİMDİR, SOFRANDA AĞIRLA BENİ.

YA FETTÂH(CC) :

DAMLA KADAR DA OLSA SEVABIM LÜTFEYLEDE CENNETİNİ AÇ BANA, ŞAŞKINDA OLSA AKLIM KEREM EYLEDE SANA GELEN YOLLARI AÇ BANA.

YA ALÎM(CC) :

SENİN İÇİN BİLMENİN BAŞI YOKTUR BEN ANCAK SONRADAN BİLİRİM, SENİN BİLMEDİĞİN BİR AN YOKTUR BEN ANCAK BAZEN BİLİRİM, SEN AÇIK EDİP SÖYLEDİĞİMİDE BİLİRSİN, SEN SUSUP KENDİME SAKLADIĞIMI DA BİLİRSİN, UNUTUP KENDİMDEN SAKLADIĞIMI DA BİLİRSİN, KENDİ KUYULARIMA AKLIMIN İPLERİNİ SALARIM, KENDİME AKLIM ERMEZ SEN BENİ BENDEN ÇOK BİLENSİN, KALBİMİN KUYTULARINDA EL YORDAMIYLA DOLAŞIRIM KENDİME KENDİM YETMEZ, SEN BANA BENDEN ÇOK SIRDAŞSIN, BİLDİĞİNİ BİLENLERDEN EYLE BENİ, BİLMEDİĞİMİ BİLENLERDEN EYLE BENİ, SANA MALUM OLAN AYIP VE KUSURLARIMLA UTANDIRMA BENİ.

YA KÂBID(CC) YA BÂSIT(CC) :

DARA DÜŞÜRÜRSÜN GENİŞLİK VERDİĞİNDE ŞÜKRETMEYENİ, GENİŞLETİRSİN DARA DÜŞTÜĞÜNDE DE ŞÜKREDENİ, TAKDİR SENİNDİR, YA RABBİ SEN Kİ İMKANSIZI MÜMKÜN KILARSIN DARDA KOYMA BENİ, DARA DÜŞTÜĞÜNDE DE ŞÜKREDENLERDEN EYLE BENİ, SENKİ ASILLARI YANINDA TUTARSIN GÖLGEDE BIRAKMA BENİ.

YA HAFİD(CC) :

ÖYLE HAFİD’SİN Kİ YOKLUĞA YUVARLARSIN VARLIĞIYLA GURURA DÜŞENİ, ÖYLE HAFİD’SİN Kİ ZİLLETE DÜŞÜRÜRSÜN KENDİSİNİ YÜCELTENİ, GURURDAN AZAD EYLE NEFSİMİ, ZİLLETE DÜŞÜRME KALBİMİ.

YA RAFÎ(CC) :

SECDELERİMLE SULTAN EYLE BENİ, KULLUĞUMLA ŞEREFLENDİR BENİ, KATINDA RÜTBELENDİR BENİ, İYİLER ARASINDA AN BENİ, YÜKSEKLERE AL BENİ.

YA MUİZZ(CC) :

İZZETİM VARSA ANCAK SENİN VERDİĞİN KADARDIR, YALNIZ SANA İTAAT ETMENİN İZZETİNİ VER BANA, İZZETİNE AYİNE ET FAKİRİ.

YA MUZİLL(CC) :

SANA BOYUN EĞİŞİM EN TATLI SEVİNCİMDİR, SENİN KAPINA GELMEYEN SONSUZ ÇARESİZLİKLER İÇİNDEDİR, SANA MUHTAÇ OLUŞUM EN BÜYÜK ŞEREFİMDİR, CEVAPSIZ BIRAKMA BENİ.

99 ESMA 99 DUA

YA SEMÎ’(CC) :


YARE AÇIK YARE, YARE AÇMAYA YARE NE HACET, FERYADIM DUYULUR AŞİKARE DİLE DÖKMEYE NE HACET GÜNLERİM DÖNDÜ HARE, HARE KÜSMEYE NE HACET, DİL AVARE DUDAK BİÇARE PARELENMEYE NE HACET.

YA BASÎR(CC) :

KÖRÜM KÖRLÜĞÜME BİLE, KÖRÜM GÖRDÜĞÜME BİLE, KÖRÜM GÖSTERDİKLERİNE BİLE, VAADETTİĞİN CENNETİNE BİLE KÖRÜM, SENİN GÖRMENLE GÖRÜR CÜMLE GÖZLER, AÇ GÖZLERİMİ.

YA HAKEM(CC) :

SENKİ VARLIK AĞACINI YOKLUĞUN KARANLIK KÖKLERİNDEN ÇIKARIP VÜCUDA GETİRENSİN SEN Kİ KALBİMİ BİR NUTFE GİBİ RAHMETİNİN RAHMİNDE BESLEYİP BÜYÜTENSİN.KALBİME DEĞEN SIZILARI İNCE İNCE SÖZ EYLE,YÜZÜME DEĞEN GÖZ YAŞIMI DAMLA DAMLA RAHMET EYLE,DUDAĞIMA DEĞEN HECELERİ DESTE DESTE DUA EYLE.

YA ADL(CC) :

SENSİN ZULME UĞRAYANLARIN DAYANAĞI,SENSİN MAHZUN KALPLERİN SIĞINAĞI.SENİN ADALETİNDİR SIĞINDIĞIM,SENİN MİZANINDIR GÜVENDİĞİM.NEFSİME ZULMETMEKTEN KORU BENİ,ADALETİNE RAZI EYLE NEFSİMİ,EĞRİLMEKTEN KORU KALBİMİ,RIZANA GÖRE ÖLÇÜLENDİR BENİ,MİZANINDA GÜZEL EYLE AKİBETİMİ,KOLAY EYLE SORGU-SUALİMİ, HESAP VERME İNCELİĞİYLE YAŞAT BENİ,ZULMETMEKTEN UZAK EYLE BENİ , ZULME UĞRAMAKTAN KORU BENİ.

YA LÂTİF(CC) :

SENİN HÜKÜMLERİN HERŞEYİN HER HALİNE İNCEDEN İNCEYE NÜFUZ EDER.HÜKMÜNE RAZI OLMAYI LÛTFET BANA.LÛTFUNU HAKKIMDA HÜKMÜN EYLE,HÜKMÜNÜ HAKKIMDA LATÎF EYLE.

YA HABİR(CC) :

GİZLİM SAKLIM YOK SENDEN GAYRISI HALDEN ANLAR DEĞİL, SAKLADIKLARIMDAN SEN HABERDARSIN BAŞKALARI SIRDAŞIM DEĞİL. SENİN SÖYLEDİĞİNDİR HABER BAŞKALARI DERDİM DEĞİL.GAYBIN HABERLERİ SANA AİT’TİR.HİÇ BİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL. İNCECİK SIZILARIMDAN,İLK GÖZ AĞRILARIMDAN SEN HABERDARSIN. BAŞKALARI KALBİMİN SIRLARINA CAHİL.DERTLERİM SANA AYANDIR,BAŞKALARI DERTLERİME GAFİL.

YA HALİM(CC) :

SEN Kİ CEZALANDIRMAKTA ACELE ETMEZ,AF YOLUNU TUTARSIN.SEN Kİ KARŞIMA GAZABINDAN ÇOK RAHMETİNİ ÇIKARIRSIN.PİŞMAN OLAYIM DİYE FIRSAT TANIRSIN.SEN Kİ NEFSİMDEKİ ZİLLET KARANLIKLARINI İNCİTMEDEN TEMİZLERSİN.MAHÇUP OLMAYAYIM DİYE EKSİKLİKLERİMİ ÖRTERSİN.SEN Kİ HER NEFESİ TATLI BİR DOKUNUŞ EYLEYİP BENİ NEZAKETLE YAŞATIRSIN. GAFLET VE UNUTKANLIĞIMA RAHMETİNİN TEBESSÜMÜ İLE BAKARSIN.SONSUZ HİLMİNE SIĞINIRIM.

YA AZİM(CC) :

GÖKLER VE YER AZAMETİNE ŞAHİTTİR SENİN.EN SERT TAŞ AZAMETİN KARŞISINDA YUMUŞAR.EN YAKICI ATEŞ AZAMETİN KARŞISINDA SERİN OLUR.AZAMETİNLE AZMETTİR HAK YOLUNDA BU FAKİRİ.

YA ĞAFUR(CC) :

SENİN KAPIN HİÇ KAPANIRMI GÜNAHKARLARA.PİŞMANLIKLARIMI KİME ARZEDERİM YOKSA.ANCAK SENİN BAĞIŞLAMANLA AKLANIR YÜZÜM,ANCAK SENİN AFFINLA TEMİZLENİR KALBİM.ANCAK SENİN AFFINLA BİTER UTANCIM.YA RABBİ! HESAP GÜNÜNDE YÜZÜMÜ KARA ÇIKARMA.GAFUR OLAN ANCAK SENSİN.BAĞIŞLA BENİ,AKLA.

YA ŞEKUR(CC) :

SEN Kİ BANA İMAN VERDİN DALALETTE BIRAKMADIN,BENSE ŞÜKRÜMDE HEP EKSİK,YETERSİZ KALDIM.ŞÜKRÜNÜN LEZZETİNİ HER DEM TATTIR KALBİME.ŞÜKREDEBİLMEK BİLE SENDEN GELEN BİR NİĞMETTİR,BU NİĞMETİN ŞUURUNA ERDİR FAKİRİ.

YA ALİYY(CC) :

EN GÜZEL SIFATLAR BİLE SENİ NİTELEMEYE YETMEZ.SENİN LÛTFUNUN ŞULESİDİR BÜTÜN GÜZEL SIFATLAR.EN MÜKEMMEL VASIFLAR BİLE SENİ VASFETMEYE YETMEZ , SENİN CEMALİNİN GÖLGESİDİR BÜTÜN MÜKEMMEL VASIFLAR.SEN HERTÜRLÜ TASAVVURUN ÖTESİNDESİN.SEN HER TÜRLÜ HAYALİN ÜZERİNDESİN.SIFATLARINA HAYALLER ERİŞEMEZ.YÜCELİĞİNE AKIL SIR ERMEZ.SENİN LÛTFUNLA ULVİYYET KAZANIR ALEMLER.SENİN TENEZZÜLÜNLE MERTEBELER KAZANIR İNSAN,CİN VE MELEKLER.ACZİME YÜCE KUDRETİNLE MEDET EYLE,FAKRIMA ULVÎ YAKINLIĞINLA İMDAT EYLE.SEN Kİ İÇİMİN İÇİNDE OLUP BİTENLERİ BİLİRSİN.YAKINLIĞINA AL BENİ.SEN Kİ YÜCELER YÜCESİSİN.SENDEN BAŞKASINA BOYUN EĞDİRME BENİ


YA KEBİR(CC) :

CÜMLE EFKÂR DAR KALRI SENİN KİBRİYANI ANLAMAYA.CÜMLE SÖZLER SIĞ KALIR SENİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ANLATMAYA.BİR SENİ BÜYÜK BİLENLERDEN EYLE BENİ.BÜYÜKLÜĞÜNÜ BİLMEKLE GENİŞLET FİKRİMİ,KİBRİYANI ANLAYACAK AKLILA DONAT BENİ.CELÂLİNİ GÖRMEKLE GENİŞLET KALBİMİ.

YA HAFÎZ(CC) :

HIFZININ HAZİNESİNDE ALEM BİR NOKTADAN İBARETTİR.HIFZININ AYİNESİNDE AY VE GÜNEŞ SÖNÜK BİR PARILTIDAN İBARETTİR. BAHAR KIŞA DÖNER BİRGÜN,GÜN AKŞAMA ÇIKAR,SABAHLAR SENDENDİR.KORU BENİ SABAHA ERİŞTİR.YILDIZLAR SÖNER BİRGÜN,DAĞLAR YERİNDEN OYNAR.GÖKLER SENİNDİR.KORU BENİ KAPINA YETİŞTİR.GÖKLER DÜRÜLÜR BİRGÜN,YER YERİNDEN OYNAR.HERYER SENİNDİR.KORU BENİ,MENZİLE ERİŞTİR.KUŞLAR DAĞILIR BİRGÜN , DENİZLER KAYNAR.UFUKLAR SENİNDİR.KORU BENİ,ÖTELERE ERİŞTİR.İSMİM UNUTULUR BİR GÜN , SESİM BOŞLUKTA ÇINLAR,YAKINLIKLAR SENDENDİR.KORU BENİ, YAKINLIĞINA ERİŞTİR.DEFTERİM AÇILIR BİR GÜN,GÜNAHLARIM ÇOK TUTAR.TAKDİR SENİNDİR.KORU BENİ,AFFINI YETİŞTİR.SÖZÜM BİTER BİR GÜN,SESSİZLİK UZAR.KELAM SENİNDİR KORU BENİ , MÜJDENİ YETİŞTİR.

YA MUKÎT(CC) :

SEN Kİ HERKESİN HER İHTİYACINI HERAN GÖRÜP GÖZETİRSİN.SANA AYANDIR HER TÜRLÜ NİYET VE HAREKETİM.SEN Kİ SONSUZLUK İSTEDİĞİNİ KALBİME İLHAM EDERSİN.SANA MALUMDUR BÜTÜN DUALARIM VE İSTEKLERİM.SEN Kİ ZAYIF VE ACİZLERİ,YETİM VE YOKSULLARI KOLLAYIP GÖZETİRSİN.SENİN AŞİNANDIR ACİZLİĞİM VE YETİMLİĞİM.SEN Kİ ÖNCELİKLE YOKSULLARA KEREMDE BULUNMAYI SEVERSİN.SANA AŞİKÂRDIR SEVAPÇA YOKSULLUĞUM VE EKSİKLİĞİM.NİYETLERİMİ GÜZELLEŞTİR,İHLASA ERİŞTİR BENİ.ÖMRÜMÜ EBEDE BİTİŞTİR.CENNETİNE YERLEŞTİR BENİ.YOKSULLUĞUMU RAHMETİNE AYİNE EYLE,BAŞKASINA EL AÇTIRMA,GÜNAHLARIMI GUFRANINA BAHANE EYLE,YÜZÜMÜ KARA ÇIKARMA.

YA HASİB(CC) :

EMELLERİM HESABA GELMEZ,ARZULARIM SAYIYA DÖKÜLMEZ.DEFTERİMDEN YANLIŞLARIMI ÇIKAR Kİ HESABIM KOLAY OLSUN.İHTİYAÇLARIMIN EN KÜÇÜĞÜNE , HAYALLERİMİN HİÇ BİRİNE ELİM YETİŞMEZ.KALBİMİN SIZILARINI TOPLA Kİ HESABA GELİR BİR DUAM OLSUN.

YA CELİL(CC) :

SENİN CELALİN ZATINDANDIR,BAŞKASINA MUHTAÇ DEĞİL.SENİN YÜCELİĞİN KEMALİNDENDİR,SEBEBE MUHTAÇ DEĞİL.SENİN KEMALİN YİNE SENDENDİR.GÖRÜNMEYE MUHTAÇ DEĞİL.YA KERİM(CC) :

YA RABBİ! KEREMİNLE GÜZEL EYLE HER HALİMİ,KEREMİNLE SEVİNDİR KALBİMİ.SEN Kİ EN ÇOK ACİZLERE VE ZAYIFLARA İKRAM EYLERSİN.SEN Kİ HİÇ SEBEPSİZ,HİÇ HESAPSIZ KEREM EYLERSİN.SEN Kİ BİR AVUÇ TOHUMDA BİR BAHÇENİN AĞACINI SAKLARSIN.CENNETİNE AL,HİÇ BİTMEYEN İKRAMINA ERİŞTİR BENİ.KEREM ET BU ACİZE AZ SEVABINI ÇOK EYLE.

YA RAKÎB(CC) :

ÖMRÜMÜN HER ANINDA SENİ ANMAK DİLERİM.LAKİN HALİM EL VERMEZ UNUTURUM.KALBİME ZİKRİNİ YERLEŞTİR UYANDIR BENİ.ÖLÜM ANIMI SENİ ANARAK YAŞAMAK İSTERİM.LAKİN MECALİM YETMEZ SUSARIM.DUALARIMI KATINA ERİŞTİR.ANDIR BENİ.HESAP GÜNÜ SENİ RAZI ETMEYİ ARZU EDERİM.LAKİN SEVABIM YETMEZ,KORKARIM.YAPTIKLARIMI HAYRA ERİŞTİR . İYİLERLE ANDIR BENİ.

YA MÛCİB(CC) :

ARZA HACET YOK,HALİM SANA AYANDIR.SÖZE GEREK YOK,SESSİZLİĞİM SANA BEYANDIR.

YA VÂSİ(CC) :

VARLIK SENSİZ DARLANIR.

YA HÂKİM(CC) :

SEN Kİ HER YARATTIĞINA MANÂ VE DEĞER KATANSIN.MANÂYA ÖZÜNÜ VERENSİN.SONSUZ HİKMETİNE ÂŞİNA EYLE KALBİMİ.
 
Süper bir paylaşım emeklerinize sağlık.. Umarım herkes bu güzel yazılardan faydalanır...
 
Geri
Üst