1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Almanya'da Türk girişimci sayısı artıyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Almanya'daki Türk girişimci sayısının her geçen yıl arttığı, işçilikten girişimciliğe yönelenlerin sayısının ise 70 bine ulaştığı bildirildi.
  Türk-Alman İşverenler Derneği KRV Başkanı Derman Kanal, bir toplantıya katılmak üzere geldiği Adana'da Almanya'daki Türk kökenli göçmen sayısının 2,5 milyonu aştığını söyledi.

  Türklerin Alman toplumunun bir parçası haline geldiğini ve yaşamın her alanında yer almaya başladıklarını belirten Kanal, Almanya'daki Türk girişimci sayısının da her geçen yıl arttığını ifade etti.

  Kanal, işçilikten girişimciliğe başlayanların sayısının 70 bine ulaştığını belirterek, “Türk girişimcilerin yüzde 50'si hizmet sektörü olmak üzere lokanta ve tekstilden et işletmelerine kadar hemen her alanda faaliyet gösteriyor” dedi.

  Türk girişimcilerin çeşitli sektörlerde yaptıkları yatırımın hacminin ise 10 milyar Avro civarında olduğunu anlatan Kanal, girişimcilerin yüzde 95'ini Almanya'da yaşayan ve yıllar önce göçmen olarak gidenlerin oluşturduğunu bildirdi.

  Almanya'nın iktisadi altyapısı çok güçlü olan ülkelerin başında geldiğini ifade eden Kanal, birçok şirketin Avrupa ülkelerine açılmak için Almanya'yı merkez olarak kullandığını söyledi.
  Kanal, Türkiye'deki orta ölçekli şirketlerin ürünlerini Rusya, Orta Doğu ve Uzak Doğu pazarına gönderebilmek için “Made In Germany” markasını kullanmak için şubeler açmaya başladıklarını gözlemlediğini ifade ederken, böylelikle kaliteyi garanti etmek istediklerini belirtti.

  YAPILAN YATIRIMLAR

  Almanya'ya yapılan yatırımın ilk yıl girişimciye para olarak dönmediğini anlatan Kanal, şunları söyledi:
  “İlk yıl yapılan yatırım girişimciye bilgi birikimi olarak dönüyor. Almanya'daki tüm yatırımlar, ileriye dönük olarak yapılıyor. İşletmeler, planlarını 3 yıllık bazda yaparlar. 3 yıldan önce para kazanmak isteyenlere gayri ciddi insanlar olarak bakılır. Çünkü para kazanmanın da bir büyüme aşamasının olduğu bilinir.”

  Kanal, Almanya'daki yatırımların çok büyük paralara mal olmadığını, Türkiye'de belirli bir hacme ulaşmış olan iş adamlarının bu avantajı değerlendirerek açılım sağlayabileceklerini sözlerine ekledi.

  hurriyet.com


   
Almanya'da Türk girişimci sayısı artıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bayan Avukatların Sayısı Hızla Artıyor

  Bayan Avukatların Sayısı Hızla Artıyor

  bayan avukatlar Bayan Avukatların Sayısı Hızla Artıyor Türkiye Barolar Birliği kayıtlarına göre kadın avukat sayısı son dört yıla oranla hızla artıyor. Mahkeme koridorlarındaki avukatların artık üçte biri kadın Kısa süre öncesine kadar erkeklerin ağırlıklı olarak görev yaptığı avukatlığa kadın ilgisi oldukça fazla. Hâlâ görev yapan 55 bin 176...
 2. Pakistan'da ölü sayısı artıyor

  Pakistan'da ölü sayısı artıyor

  Pakistan'ın güneybatısında meydana gelen depremde ölenlerin sayısının 215'e yükseldiği bildirildi. ABD jeolojik araştırmalar kurumu USGS'nin internet sitesinde, yeni depremin Belucistan'ın başkenti Ketta'nın 58 kilometre kuzeydoğusunda ve yerel saatle 17.32'de (TSİ 13.32) meydana geldiği belirtildi. Şiddetli ikinci sarsıntıda can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor. İlk depremin...
 3. İtalya'da ölü sayısı artıyor

  İtalya'da ölü sayısı artıyor

  İtalya'da meydana gelen şiddetli depremde 150'den fazla kişi öldü, 100 bin kişi evsiz kaldı. İtalyan haber ajansı Ansa, başkent Roma'ya 90 kilometre uzaklıktaki L'Aquila'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde 150'den fazla kişinin öldüğünü, 1500 kişinin de yaralandığını duyurdu. Sabaha karşı 4.32'de meydana gelen sarsıntı, İtalya'nın orta kesimlerinde de hissedildi. Bölgede...
 4. Obez çocuk sayısı giderek artıyor

  Obez çocuk sayısı giderek artıyor

  obez çocuk resimleri Ne yazıkki bizim toplumda şöyle bir yanlış düşünce vardır oda kilolu çocuk sağlıklı zayıf çocuk ise sağlıksız Aksine kilo her yaşta insan sağlığını tehdit eden ve hastalıklara etken olan bir unsurdur. Bu konuda uzmanların yaptığı açıklamalar ise bu konudaki kötü durumu gözler önüne seriyor oda son yıllarda obezite olayının hızla çoğalması Haberin devamına geçiyorum...
 5. Kilolu bebeklerin sayısı git gide artıyor

  Kilolu bebeklerin sayısı git gide artıyor

  40'lı yaşlarda hamile kalan anne adaylarının 4 kilo ve üzeri bebek dünyaya getirme oranı artıyor. Yaş ilerledikçe annenin sağlığında ortaya çıkan bazı riskler, bebeklerin iri olmasına neden olabiliyormuş anne adayları... Birçok kadın 40'lı yaşlarda ilk kez anne oluyor. Bu yaşlarda, halk arasında 'tosuncuk' denilen, 4 kilo ve üzeri bebek dünyaya getirme oranı da artıyor. International...

Sayfayı Paylaş