1. fuzuli

  fuzuli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2008
  Mesajlar:
  10
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Alnımın yazısı olduğun kadar alnında da yazıyım....

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında fuzuli tarafından paylaşıldı.

  Yusuf,dedi Züleyha, sen benim, evvel düşen şehrimsin, ahir düşen şehrimsin. Ezel düşen şehrimsin, ebed düşen şehrimsin.Yusuf,dedi Züleyha; kalbim sen, benimsin yalnız benimsin,kalbin ben,seninim yalnızca seninim. Yusuf, dedi Züleyha, sen masumsun, sen de bilirsin, ben de bilirim. Şu dört duvar, şu sıkı sıkı kapalı kapı,döşemenin üzerinde ezilen sarı gülün yaprakları tanık ki suçun yok senin. Fakat güzelsin. Güzelliğin yoruyor beni,çünkü mümkünü var,suret kasrında bir suret değilsin.

  Suçlu değilsen de bana, beni suçlu kılacak kadar güzelsin. Mümkünü olan bir güzelliğin sahibiysen Yusuf, ve bu güzellik yoruyorsa beni, sen dünyanın en masum mücrimisin. Suçlu,suçunu her zaman bilerek işlemez Yusuf ve güzellik bazen suça dönüşür.

  Yaratılmışların en güzeli karşısında,ruhum kadar bedenim,kalbim kadar kalbimden çıkıp da bütün bedenimi deveran eden kanım ve damarlarım,ve bütün zerrelerim akıyorsa sana, ben de dünyanın en mücrim masumu değil miyim?

  Çünkü, dedi Züleyha, güzelliğin bir derin kuyu senin. Bir düşenin kurtuluşu kolay olmaz.Ne mutlu kalbine sen düşene,ve ne mutlu senin kalbine düşene.
  Tufandan kurtulmak için kendi derinliğine akan bir ırmak gibi; akmasam sana ölürdüm Yusuf, aktım, yine öldüm. Kendi ölümümün şeklini seçmem özgürlüğümse susarak ölmeyi değil,söyleyerek ölmeyi seçtim. Tortulanarak ve bulanarak değil,taşarak ve coşarak ölmeyi istedim. Hükmümün Yusuf olduğu yerde ölümlü olduğumu bildim.

  Ve yine dirilecek olmamın emniyetiyle ölümlü oluşumu çok sevdim. Yusuf,dedi Züleyha, bütün bir hayat, kınanma, horlanma, yitirme,her şey kalbimin üzerinden geçecek ve ben kalbimin altında kalacağım. Bana dair ve bana rağmen var olan bir dünyada büyüklüğü,yitirdiklerinin çokluğuyla ölçülen bir Züleyha kalbi olacağım. Senin zindan karanlığın benim özgür aydınlığıma denk düşecek, o kadar ki karanlık olacağım Sancıyla elimi attığım fundalıklar mavi çiçeklere dönüşmedi henüz, ama aslolan kalp olacak ve hayatı sonradan bulacağım.

  Yusuf,dedi Züleyha, aşk zorlu bir sınav,ben bu sınavı en baştan ve gönüllü mü kaybettim? Hayır işte! Yitirmiş görünsem de kazancımsın sen benim. Ve şer gibi görünsem de göreceksin,yitirdiğin ne varsa benim sana açtığım kuyuda,hayrın olacağım sonunda. Yusuf,dedi Züleyha, sana, gel kaderim ol, demem. O kadar ki, güldeki sevda, çöldeki ateş, denizdeki su kadar kadersin bana.
  Bak alnına, iki kaşının ortasına. Orada benim mührüm var. Alnımın yazısı olduğun kadar, alnına da yazıyım.


  Nazan Bekiroğlu   
Alnımın yazısı olduğun kadar alnında da yazıyım.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nilüfer - Alnımın Yazısı

  Nilüfer - Alnımın Yazısı

  allahım ne olur yardım et yandığım ateşler benim suçum değil sen verdin bu kalbi sev dedin çok sevdim bağlandım elimde değil alnımın yazısı bir defa aşık olamkmış alnımın yazısı bir ömrü sana adamakmış alnımın yazısı bir ömür sensiz kalmakmış ağlamakla bitmiyor acı
 2. alnına kanayan bir gül bırakıyorum

  alnına kanayan bir gül bırakıyorum

  yollar tükendi yine yollara düştüm elimde yanmış mahşer mektupları ahşap uykularımın salaş rüyaları ve sönmüş şölenlerim gözlerime gemilerin demirlenmiş eylül olmuşum hayalet şehirlerden geçiyorum dudağımda ıslak sokak türküleri ağzımda bir top ateş alnına kanayan bir gül bırakıyorum kimliğimi soruyor birileri çıkarıp resmini gösteriyorum karanlığa atılan kör kurşunlar gibi...
 3. öyle özledimki seccademin alnından öpmeyi.

  öyle özledimki seccademin alnından öpmeyi.

  Dailymotion - SENAİ DEMİRCİ-YANDIM GÜL OLDUM - Müzik Kanalı
 4. Alnımıza yazılanımı yaşıyoruz?

  Alnımıza yazılanımı yaşıyoruz?

  Sual: Eğer kimin Cehenneme gideceğini Allah biliyorsa, niye emirler ve yasaklar bildirdi? Hayrı ve şerri Allah yaratıyorsa, şer işlerimizden niçin sorumlu oluyoruz? CEVAP Hayır ve şer, Allahü teâlânın yaratması iledir. Sevap ve günah insanın irade-i cüziyyesine bağlı kılınmıştır ki, buna kesb denir. Kesb kuldan, yaratmak Allah’tandır. Bir âyet-i kerime meali: (Zerre kadar iyilik ve kötülük...

Sayfayı Paylaş