1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Altın Kızlar

  Konu, 'TV dizisi' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]


  Amerikan televizyon tarihinin efsanesi ve bir dönem Türk televizyonlarında fırtınalar estiren dizisi “ALTIN KIZLAR” yıllar sonra atv ekranlarında!​

  ALTIN KIZLAR”dan Rose karakterini Türk sinemasının Sultan’ı Türkan Şoray, Dorothy’yi Hülya Koçyiğit, Sophia karakterini Fatma Girik, Blanche’ı ise Nevra Serezli canlandıracak.

  Hepsi dul ya da eşlerinden boşanmış hayat dolu dört kadının aynı çatı altında yaşarken başlarından geçen komik olayların anlatıldığı “Altın Kızlar”, Yeşilçam’ın devlerini bir araya getirdi.

  Kızların sağduyuya sahip, en doğrucu tipi olan Dorothy’yi Hülya Koçyiğit’in oynayacağı dizide, huysuzluğu ve hazır cevaplılığıyla tanınan annesi Sophia rolünü ise Fatma Girik üstlenecek. Saflığıyla kızları çileden çıkartan sevgi dolu Rose’u Türkan Şoray, sürekli sevgili değiştiren alımlı ve çapkın Blanche’i ise Nevra Serezli canlandıracak.

  Gönül’ün (Nevra Serezli) sahip olduğu eve taşınan İsmet (Hülya Koçyiğit) ve İnci’ye (Türkan Şoray) kaldığı huzurevi yanınca kızı İsmet’in yanına taşınmak zorunda kalan Safiye’nin (Fatma Girik) katılmasıyla tamamlanan muhteşem dörtlü, her bölümde karşılaştıkları sorunları mutfak masasında çay ve tatlı eşliğinde çözer.
  "Altın Kızlar" atv'de başlıyor.
   
 2. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Altın Kızlar
  Oyuncu Kadrosu

  Türkan Şoray,
  Hülya Koçyiğit,
  Fatma Girik,
  Nevra Serezli

  Senaryo
  Yönetmen
  Levent Demirkale

  Yapımcı

  Play Prodüksiyon
  Armağan Çağlayan
   
 3. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Altın Kızlar
  Bölüm 1

  Gönül’ün aldığı evlenme teklifi, İsmet ve İnci’yi kara kara düşündürür. Gönül Nejat’la evlenirse, bu evden taşınmak zorunda kalacaklardır. İsmet’in başındaki dert yetmezmiş gibi, annesi Safiye aniden çıkagelir. Kaldığı huzurevi yanmıştır. Safiye’nin de katılımıyla altın dörtlü tamamlanır. Annesinin sağlığından kaygı duyan İsmet, doktor çağırır. Doktor Adnan hastasından çok İsmet ile ilgilenecek ve İsmet’i yemeğe davet edecektir. Romantik başlangıç İsmet’i mutlu eder fakat Adnan, yeni bir krize yol açar. Peşpeşe krizler evin huzurunu bozacak gibi olur. Dostluklar sallantı geçirir. Safiye’nin profiterol denemeleri acaba kızların ağız tadını kurtarmaya yetecek midir?
   
 4. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Altın Kızlar

  [​IMG]

  Altın Kızlar'ı hasret gidermek için kabul etmişler  Türkan Şoray, Nevra Serezli, Fatma Girik ve Hülya Koçyiğit gibi Türk sinemasının usta isimleri, 'Altın Kızlar' dizisinde neden rol aldıklarını ilk kez açıkladı.
  Dizide oynama sebebini ulusça gülmeye duyduğumuz ihtiyaca bağlayan Hülya Koçyiğit, "Ama benim için en cazip yanı Türkan, Fatma ve Nevra ile birlikte oynama fikriydi." derken, Filiz Akın'ın yerine son anda kadroya dahil olan Türkan Şoray, "Hülya, Fatma ve Nevra'yla bir arada olmaktan gerçekten çok mutluyum." şeklinde konuştu. Benzer duyguları paylaşan Fatma Girik de 'Altın Kızlar'da rol almak için başka bir dizi teklifini kabul etmemiş. Girik, projede yer almasının tek nedeni olarak 'ekip arkadaşları'nı işaret ediyor. Daha dizinin haberlerini ilk okuduğunda heyecanlanan Nevra Serezli ise "Ah keşke içinde olsaydım demiştim. Ve iki gün sonra Gönül rolü teklif edildi. Senaryoyu da okuyunca iç rahatlığı ile kabul ettim." diyor.​
   
 5. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Altın Kızlar Bölüm 2

  Gönül'ün zoruyla Macit'le randevuya çıkan İnci, umduğunun aksine çok güzel vakit geçirir. Kısa bir sürede iyice yakınlaşırlar. Macit'in yaptığı gemi seyahati teklifiyle strese giren İnci'yi yatıştırmak kızlara düşer. Senenin en önemli yardımseverler balosunun telaşı kızları tam sarmıştır ki, İnci'nin grip olmasıyla bütün planlar altüst olur. Gribin sebep olduğu huysuzlukla birbirleriyle didişmeye başlayan kızlar, hırslanıp hasta hasta baloya katılmaya karar verirler. İçlerinden birinin büyük ödülü kazanacağına emin olan altın kızları büyük bir sürpriz bekliyordur.
  Tamer Karadağlı ve Deniz Akkaya'nın da konuk oyuncu olarak yer alacağı yeni bölümü sakın kaçırmayın!

   
 6. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Altın Kızlar

  Bölüm 3

  İsmet'in (Sümer Tilmaç) kızı Ceylan (Cansu Dere), annesini ziyarete geldiğinde büyük haberi verir. Doktor sevgilisi Yusuf'la (Sinan Tuzcu) Roma'da evlenmeye karar vermişlerdir. Annesinin kendi elleriyle evlendirmek istediği Ceylan, düğünü Gönül'ün evinde yapmaya tek bir şartla razı olur. Düğüne İsmet'i acımasızca terk eden babası Yakup da gelecektir. Yakup'un düğüne gelmesiyle ortalık iyice karışır. İsmet, uzun süredir içine attıklarını sonunda Yakup'un yüzüne söyleme fırsatı bulur. Düğünden sonra İsmet'le ortak bir mallarını satmak için ziyaretini uzatan Yakup, bu vesileyle İsmet'in gönlünü almaya çalışır. İsmet'in kırılmış olan kalbi acaba tamir olacak mıdır?
   
 7. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Altın Kızlar

  Bölüm 4  Işın Karaca Fatma Girik’in canlandırdığı Safiye karakterine hemşirelik yapmak için konuk oyuncu oldu. Kendilerini savunmak için savunma sporu öğrenmeye niyetlenen Altın Kızlar dövüş eğitimini ise ünlü balet Tan Sağtürk’ten aldı. Türkan Şoray dizide Tan Sağtürk’e sert bir tekme atarak yere seriyor.
  Dev kadrosuyla ekrana geldiği ilk günden beri büyük ilgi ile izlenen Altın Kızlar’da Halkın Yıldızları yarışmasının jüri üyeliğini Yonca Evcimik, Armağan Çağlayan ve Uğurkan Erez yapıyor. Osman Tan Erkır’ı yine sunucu rolünde izleyeceğiz. Nevra Serezli, Seyyal Taner’in meşhur şarkısı Naciye isimli parçayı seslendirirken, Safiye karakterini canlandıran Fatma Girik yarışmanın jüri üyesi Armağan Çağlayan’la son günlerin fenomen dansı kolbastı yaparak dansta da iddialı olduğunu gösteriyor.
  Nevra Serezli ve Fatma Girik’in sahne performansı karşısında büyülenen jüri üyeleri yarışmaya katılan Funda Arar’ı gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemediler. Özel makyajlarla çirkinleştirilen Funda Arar jüri karşısında çirkinliği ile alay konusu oldu. Armağan Çağlayan’ın ‘Çirkin birisi nasıl yıldız olabilir?’ demesinden sonra şarkısına başlayan Funda Arar sesiyle jüri üyelerini büyülüyor. Popstar yarışmasıyla ünlenen Mehtap da Halkın Yıldızları yarışmasına katılan isimler arasındaydı.
  Alarm pazarlamacısını canlandıran yetenekli oyuncu Volkan Severcan ve hemşire rolü ile Işın Karaca dizinin dikkat çeken diğer isimleri arasında yer alıyor.
   
Altın Kızlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çöpüne bak kızını al!

  çöpüne bak kızını al!

  Sözlükte çöp, “yararsız, pis ya da zararlı olduğu için atılan ufak tefek şeylerin topu” şeklinde tanımlanmaktadır. Bu tanıma göre bir şeyin çöp sayılabilmesi için önce atılmış bir şey olması; bunun dışında da ya yararsız, ya pis, ya da zararlı olması gerekiyor. İşin aslına bakacak olursak; çöp, insanın yaşarken tükettiklerinden geride kalanlardır. İnsan hem yaşayabilmek için gerekli olandan...
 2. Altın Kızlar geliyor

  Altın Kızlar geliyor

  atv yeni bir dizi karşımıza geliyor bu dizinin kadrosu çok seçkin vede zengin kişilerden oluşuyor..... 'ALTIN KIZLAR'ATÜRKAN ŞORAY KATILDI ABD TELEVİZYON TARİHİNİN EFSANESİ, BİR DÖNEM TÜRKİYE'DE DE FIRTINALAR ESTİREN DİZİ FİLM 'ALTIN KIZLAR' YILLAR SONRA ATV EKRANLARINDA HAYAT BULUYOR.... Başrollerini Türkan Şoray, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit ve Emel Sayın gibi Türk sinemasının efsane...
 3. Altın Kızlar Yayından Kaldırıldı

  Altın Kızlar Yayından Kaldırıldı

  Kadro çok iyiydi büyük ümitlerle başlamıştı fakat reyting alamadı TÜRK SİNEMASI'NIN USTA İSİMLERİNİN BULUŞTUĞU 'ALTIN KIZLAR' DİZİSİ YAYINDAN KALDIRILDI Türk Sineması'nın 3 büyük ismi Türkan Şoray, Fatma Girik ve Hülya Koçyğit ile tiyatronun ustalarından Nevra Serezli'nin buluştuğu 'Altın Kızlar' dizisi yayından kaldırıldı. Atv'de yayınlanan, 80'li yılların bol ödüllü dizisi 'Golden...
 4. Kızlar Çağatayı Yakın Markaja Aldılar....

  Kızlar Çağatayı Yakın Markaja Aldılar....

  Çağatay Ulusoy Haberi Çağatay Ulusoy Hayranları Yakışıklı oyuncuyu kızlar yalnız bırakmıyorlar..Tatile Çeşmeye giden Çağatay Ulusoyun bayan hayranları ona kendilerini göstermek için neler yaptılarsa da Çağatay onlarla ilgilenmedi ....:) 'Adını Feriha Koydum'la ünlenen genç oyuncu Çağatay Ulusoy, dizinin sonlanmasının ardından soluğu Çeşme'de aldı. Ulusoy, önceki gün dizideki rol...

Sayfayı Paylaş