altın otu yemlik otu altın ne işe yarar

Misafir

Forum Okuru
altın otu yemlik otu altın ne işe yarar

altın otu yemlik otu altın ne işe yarar ölmez çiçek resmi

altın otu, faydaları, nasıl kullanılır, ne işe yarar, çiçeği, yaprağı, toprak üstü, böbrek taşı, zararlarıBöbrek taşalrı vakkasında etkili faydalı sonuçlar sağlayan altın otu hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler.84da6f0a5aadde.jpg


Altın Otu (Helichrysum arenarium): 50-60 cm 'ye kadar uzayabilen ve sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. Altınçiçek, Ölmezçiçek ve Güveotu isimleriyle de bilinir. İçerisinde flavonlar, reçine, kumarin ve acı madde ile bir miktar da uçucu yağ vardır.

Altın Otunun Faydaları: İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Romatizma ve eklem ağrısı şikayetlerini azaltır. Tokluk verir. Hazım zorluklarında ve basurda faydalıdır.

Altın Otu nasıl kullanılır? Çiçekli dalları toplanıp kurutulduktan sonra suyla kaynatılarak kullanılır. Altın otu çayı özellikle idrar söktürücü ve taş düşürücü olarak kullanılmaktadır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

altinyemlikotu

Forum Okuru
Altın Yemlik altın otu (Solidago virgaurea), çiçekleri altın renginde olan bir bitkidir. Yemlik altın otu, çeşitli tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır.

Yemlik altın otunun yararları arasında aşağıdakiler sayılabilir:


  1. Sindirim sistemini destekler: Yemlik altın otu, sindirim sistemini destekleyen ve hafif laxatif etkisi olan bir bitkidir. Bu nedenle, sindirim sistemi rahatsızlıkları olan kişiler tarafından kullanılabilir.
  2. İdrar söktürücü etkisi vardır: Yemlik altın otu, idrar söktürücü bir bitkidir. Bu nedenle, idrar yolu enfeksiyonları olan kişiler tarafından kullanılabilir.
  3. Kanı sulandırır: Yemlik altın otu, kan pıhtılaşmasını önleyici ve kanı sulandıran bir bitkidir. Bu nedenle, tromboz ve damar tıkanıklığı riski olan kişiler tarafından kullanılabilir.
  4. Enflamasyonu azaltır: Yemlik altın otu, enflamasyonu azaltan ve ağrı kesici bir bitkidir. Bu nedenle, romatizma ve artrit gibi enflamatuar rahatsızlıklar olan kişiler tarafından kullanılabilir.
  5. Bağışıklık sistemini güçlendirir: Yemlik altın otu, bağışıklık sistemini güçlendiren bir bitkidir. Bu nedenle, sık sık hasta olan kişiler tarafından kullanılabilir.
Yemlik altın otu, doktorunuza danışarak ve doğru dozajda kullanıldığında faydalı bir bitkidir. Ancak herhangi bir bitkiyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önerilir.
 
Üst