1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Aman Tanrım (Evan Almighty)

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] Filmin öyküsü şöyle:
  Tanrı’nın çok özel bir görev yüklediği yeni kişi bu kez, gazeteciliği bıraktıktan sonra siyasete atılan ve kongreye yeni seçilen Evan Baxter’dır (Steve Carell). Geçmişini Buffalo’da bırakarak ailesini Virginia’ya taşımıştır. Ancak oradaki yeni yaşamında Tanrı’nın (Morgan Freeman) aniden karşısına çıkması ve Nuh’un gemisinin benzerini inşa etmesini buyurmasıyla hayatı bir anda altüst olur. Bu durum karşısında ailesinin de kafası karışmıştır. Evan gerçekten Tanrı’dan aldığı mesaj doğrultusunda mı hareket etmektedir? Yoksa sergilediği garip tutumlar, olağanüstü bir orta yaş krizinin ya da ruhsal bir sorununun göstergesi midir?

  Yönetmen: Tom Shadyac
  Oyuncular: Steve Carell, Morgan Freeman , Lauren Graham, Johnny Simmons
  Senaryo: Steve Oedekerk
  Müzik: John Debney
  Görüntü Yön: Ian Baker
  Tür: Fantastik / Komedi
  Süre: 95 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: UIP

   
Aman Tanrım (Evan Almighty) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aman Tanrim 2

  Aman Tanrim 2

  2003 yılı yapımı Aman Tanrım'ın devamı niteliğinde olan filmde, konu ilk filmden farklı olarak işlenmiş. Ayrıca ilk filmde izlediğimiz Jim Carrey'nin yerine başrolde Steve Carell yer alıyor. Filmde değişmeyen tek yön ise, Morgan Freeman'ın rolünün altından yine başarıyla kalkması..
 2. Aman

  Aman

  Rüyasında aman dilediğini gören kimse sıkıntılarından kurtulur. Hele de secde ederek aman diliyorsa bütün dertleri geride kalacak demektir.
 3. Sezen Aksu - Tanrım

  Sezen Aksu - Tanrım

  Tanrım tek başına koyma kullarını Yalnızlığa ancak sen dayanırsın Eşsiz dostsuz kalanın zordur halleri Yalnızlığa ancak sen dayanırsın Şu gelen yar olaydı Elinde nar olaydı İkimiz bir gömlekde Yakası dar olaydı Yeşil bağın üzümü Yola diktim gözümü Ne gelen var ne giden Kime deyim sözümü Tanrım tek başına koyma kullarını Yalnızlığa ancak sen dayanırsın Bu dünyada cefa çektirme bize...
 4. Karacaoğlan - Aman Tanrım Bana Yarim

  Karacaoğlan - Aman Tanrım Bana Yarim

  Aman tanrım bana yarim gücenmiş Beni görse yoldan çıkar yan gider Gönül suyu gözlerimden akıyor Ah ettikçe yüreğimden kan gider Cesedimi göz yaşıyla yusunlar Mezarımı yol üstüne koşunlar Gelen geçen garip ölmüş desinler Dünya bir yol geda gider han gider Ecel eli ömür ipin düğümler Kıyamettir bana bugün düğünler Karacaoğlan döğüş günü bugünler Kirpikler var gönül ile ceng eder

Sayfayı Paylaş