1. eylül

  eylül Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  190
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0

  amber'07 Beden-İşlemsel Sanatlar Festivali

  Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında eylül tarafından paylaşıldı.

  amber'07, 9-17 Kasım
  amber'07 Beden-İşlemsel Sanatlar Festivali 9-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Türkiye'deki tek yeni teknolojiler ve sanat festivali olan amber'07, uluslararası bir etkinlik olarak 30 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek.

  amber'07 atölye çalışmaları, gerçek zamanlı etkileşime dayanan performansları ve ziyaretçiyi izleyici konumundan katılımcı konumuna taşıyan enstalasyonlardan oluşan sergisi ile bugüne kadar izlediğimiz etkinliklerden ayrılıyor. Festivalde yer alan performans ve enstalasyonlar dijital teknolojileri bir ifade aracı olarak kullanan yeni bir sanatsal dilin örneklerini oluşturuyor. Tüm işler gerçek zamanlı olarak dijital teknolojileri kullanıyor.

  Sahne performansları, etkileşimli enstalasyonlar, atölye çalışmaları ve seminerlerden oluşan festival bu sene "teknoloji çağında ses ve tutunma" teması etrafında teknoloji ile ilişkimizi sorgulayan işlere ve tartışmalara yer veriyor.

  amber'07'nin amacı sanatçılara (dans, performans vb.), teknoloji profesyonellerine (yazılım uzmanı, mühendis vb.), ögrencilere, çocuklara, akademisyenlere ve gündelik hayatlarında teknolojiyi kullanan veya kullanamayan herkese hitap ediyor.

  TEKNOLOJİNİN SANATLA BULUŞTUĞU FESTİVAL
  amber'07, Teknolojinin katılımcı ve yaratıcı kullanımını teşvik eden, Doğu ile Batı arasında, İstanbul'da yeni ve açık bir iletişim ve üretim ağı oluşturmayı hedefleyen "amber beden işlemsel sanatlar derneği" tarafından düzenleniyor. amber genç neslin teknoloji ve sanat algısını değiştirerek, teknoloji kullanımını bir ifade aracı olarak gündelik hayata sokmayı hedefliyor.

  Sanat ve teknolojiyi ulaşılabilir ve katılımcı bir zeminde buluşturan amber'07, alanlarında dünyaca ünlü sanatçıların işleri ile yaşadığımız zamanın estetiğini ve geleceğin sanat anlayışını İstanbul'lu genç nesile ulaştırıyor. amber'07 beden işlemsel sanatlar festivali, yüksek sanatla yüksek teknolojiyi herkesin ulaşabileceği ve üretebileceği yeni, açık ve katılımcı bir zemine taşıyor.

  Katılımcı sanatçılardan Marcel.li Antunez Roca kendi tasarladığı mekatronik dış iskeletleriyle bize yeni dünyanın öykülerini anlatıyor. İzleyiciyi katılımcıya dönüştürdüğü ve gerçek zamanlı olarak yönettiği sahnesinde görsel işitsel yepyeni bir deneyim yaşatıyor. Christian Ziegler bir ışık ormanına çevirdiği sahneye danscısının ardından izleyiciyi de sokuyor. Tanja Perisic enstalasyonuyla sergi alanını kentin yepyeni deneyimler yaşatan ara sokaklarına çeviriyor. Eda Kaban hergün çilesini çektiğimiz İstanbul trafiğini gerçek zamanlı olarak yumaklarla görselleştiriyor.

  9-17 kasım tarihleri arasında yeni deneyimler için şimdiden zaman ayırın.

  PROGRAM

  ATÖLYE ÇALIŞMALARI
  MoVi Lab : Johannes Birringer
  Wiring : Hernando Barragan
  Oyun, Beden ve Bellek : Nancy Mario Flute

  PERFORMANSLAR
  Transpermia : Marcel.li antunez Roca
  Protomembrana : Marcel.li antunez Roca
  The Forest : Christian Ziegler
  Audio Ballerina : Benoit Maubrey

  ENSTALASYONLAR
  Pufi : Jakob Leben & Robertina Sebjanic
  Place of Living : Tanja Perisic
  SARaskop : Martin Hesselmeier & Karin Lingnau
  Mess : Eda Kaban
  Zaman Algısı : Ayşegül Dalgıç
  Delicate Boundaries : Christine Sugrue
  Equalizer : Bernadeta Levule
  TAFKAV : Francesco Monico
  e-Motion : Mariela Nestora & Kostas Moshos
  The Box : Nika Oblak & Primoz Novak
  Tribute to Buddha : Ekmel Ertan

  SEMİNERLER
  Mledan Dolar
  Johannes Birringer
  Düğüm Küme

  SANATÇILAR ve ÜLKELER
  Christian Ziegler, Bernadeta Levule, Martin Hesselmeier & Karin Lingnau (Almanya), Daisy Bolter (Fransa-USA), Johannes Birringer (İngiltere-Almanya), Yuiji Oshima (Avusturya-Japonya), Nika Oblak & Primoz Novak, Jakob Leben & Robertina Sebjanic, Mledan Dolar (Slovenya), Tanja Perisic (Hırvatistan), Nancy Mauro-Flute (Hollanda-Avusturya), Marcel.li antunez Roca (İspanya), Eda Kaban, Ayşegül Dalgıç, Ekmel Ertan, Burckaan Gürgün, İsmail Kasarcı, Etkin Çiftçi, Atıl Kust, Düğüm Küme (Türkiye), Christine Sugrue (USA), Mariela Nestora & Kostas Moshos (Yunanistan), Francesco Monico (İtalya), Benoit Maubrey (Almanya), Hernando Barragan (Kolombiya)

  MEKANLAR:
  garajistanbul, Tütün Deposu, AKBANK SANAT, İTÜ TBT Laboratuarı, Çatı Dans stüdyosu, Sabancı Üniversitesi Kampusu

  DESTEKLEYENLER
  Akbank Sanat, IKSV (İstanbul Kültür Ve Sanat Vakfı), Cervantes Enstitüsü, Hollanda Konsolosluğu, Anadolu Kültür A.Ş., Sabancı Üniversitesi, İTU Tasarımda Bilgi Teknolojileri Programı, Çatı Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği, garajistanbul

  KÜNYE
  Yapımcı : amber Beden-İşlemsel Sanatlar Derneği
  Festival Yöneticisi ve Sanat Yöneticisi : Ekmel Ertan
  Festival Yönetici Asistanı : Nafiz Akşehirlioğlu
  Organizasyon Sorumlusu : Özlem Alkış
  Basın ve Halkla İlişkiler : Handan Yalvaç Kaplan
  Daha fazla bilgi için :
  www.a-m-b-e-r.org (dernek hakkında)
  www.a-m-b-e-r.net (festival sitesi)
   
amber'07 Beden-İşlemsel Sanatlar Festivali konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Odtu Sanat Festİvalİ

  Odtu Sanat Festİvalİ

  ODTU SANAT FESTİVALİ 18 Ekim – 18 Kasım 2007 ODTU Kultur ve Kongre Merkezi 18 Ekim-18 Kasım 2007 Plastik Sanatlar Sergisi 10:00-19:00 saatleri arasında Cumartesi ve Pazar dahil hergun acık olacaktır. Gosterilerin olduğu gunlerde etkinlik sonuna kadar acık kalacaktır. 22 Ekim 2007 “Ben Anadolu” Tiyatro Gosterisi Yıldız Kenter, Saat: 20:00 Yer: Kemal Kurdas Salonu 23 Ekim...
 2. Amber

  Amber

  Bakınız; Güzel Koku:Rüyada anber görmek, alim, faziletli, itibarli ve kiymetli büyük bir kimse tarafindan elde edilecek mal ve menfaata isaret eder. Anber sürünmek, güzel bir sekilde anilmaya isaret eder.Bazan da anber üzerine kar biriken büyük mülklere veya kendisinden meyve toplanan bostana ya da alimlerden elde edilecek nefis bir bilgiye delalet eder. Anber kazanç, menfaat veya deniz...
 3. Festival Kuşadası

  Festival Kuşadası

  Otel Bilgileri Kapasite: 250 toplam oda, 530 toplam yatak, 6 junior suit, 14 bağlantılı oda, 6 özürlü odası, 30 sigara içilmeyen oda, 194 standart oda. Deniz, bahçe manzarası var. Oda Detayları: Direk telefon, müzik yayını, uydu tv, split klima, küvet-banyo, wc, saç kurutma makinası. Genel Özellikler: Merkezi klima, merkezi ısıtma, bahçe, tv odası, oyun odası, kuaför salonu, çamaşırhane,...
 4. Festival Balonları

  Festival Balonları

  Yeryüzünün her yerinde festivaller kutlanır. İnsanlar eğlenmek iiçn çeşitli şeyler bulurlar ama her insanın uçmak gibi bir arzusu vardır. Bu festivallerde de o duyguları tatmin etmek için çeşitli festivallerden çeşitli balonların adeta gökyüzünde dansları var.
 5. İstanbul Caz Festivali

  İstanbul Caz Festivali

  Caz müzik seven melişlerim Caz Festivali, 2-15 Temmuz tarihleri arasında klasik ve modern cazdan, pop, rock, dünya müziği ve folka varan geniş bir yelpazede dünyaca ünlü sanatçı ve toplulukları müzikseverlerle buluşturacak. Heyecanla beklenen Festival'in biletleri satışa çıktı. SMV (Stanley Clarke, Marcus Miller ve Victor Wooten) Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi 8.7.2009, 21.00...

Sayfayı Paylaş