1. LiKarBa

  LiKarBa Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  185
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Amerika’da Türk baba, oğlunu öldürüp otoyol kenarına gömdü

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında LiKarBa tarafından paylaşıldı.

  California’nın Martinez Kenti’nde, Erhan Kayık adlı Türk baba, öz oğlunu öldürmek suçundan tutuklandı.

  Erhan Kayık’ın haziran ayında kaybolduğunu öne sürdüğü 16 yaşındaki oğlu Volkan’ı döverek ya da boynunu kırmak suretiyle öldürdüğü sanılıyor. İhbar üzerine gözaltına alındığında cinayeti itiraf eden baba, polisi otoyol kenarına gömdüğü Volkan’ın cesedine götürdü. Erhan Kayık’a 1 milyon dolar kefalet kondu.

  ABD’de halıcılık yapan 41 yaşındaki Erhan Kayık, lise öğrencisi 16 yaşındaki oğlu Volkan’ı öldürüp otoyol kenarına gömmekle suçlandı. Haziran ayında polise başvurarak oğlunun kayıp olduğunu bildiren Erhan Kayık, bir ihbar üzerine takibe alındı. Geçen çarşamba günü Türkiye’ye gelmeye hazırlanırken bir kez daha sorgulanan Erhan Kayık, cinayeti kabul etti. California’da büyük yankı uyandıran olay şöyle gelişti:

  OĞLUM KAYBOLDU


  Haziran ayında Erhan Kayık, oğlunun kayıp olduğunu öne sürerek polise başvurdu. Bu sırada Baba Kayık’ı tanıyan bir kişi polise adamın oğlunu öldürüp yol kenarına gömdüğünü kendisine anlattığını ihbar etti. Polis, Erhan Kayık’ı takibe aldı ve geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Birkaç kez daha sorgulanan Erhan Kayık, "Oğlum evden kaçtı" ısrarını sürdürdü.
  TÜRKİYE SEYAHATİ

  Çarşamba günü Türkiye’ye gelmeye hazırlanan baba Kayık, son soruşturmada ülkeden ayrılmadan önce yeniden ifade verme konusunda anlaştı. Seyahatten bir gün önce karakola giden Erhan Kayık, sorgulamasında suçunu itiraf etti.

  89 SAYILI OTOYOL

  Baba Kayık, sonrasında polisi Volkan’ın cesedini gömdüğü yere götürdü. Cesedin Truckee kentinin kuzeyindeki Sierraville beldesi yakınlarından geçen 89 sayılı eyalet otoyolunun yakınlarında olduğu bildirildi. Polis, Erhan Kayık’ın kırmızı Ford cipine ve beyaz minibüsüne el koydu.

  EVİNDE ÖLDÜRDÜ

  Bölge Başsavcı yardımcısı Harold Jewett, cinayet ile ilgili yaptığı açıklamada 16 yaşındaki Volkan Kayık ile babası Erhan Kayık arasında, yaklaşık 3 ay önce evlerinde, henüz nedeni bilinmeyen bir tartışma yaşandığını, bu tartışmanın ardından da baba Kayık’ın öz oğlunu boğarak öldürdüğünü söyledi. Kayık, daha sonra oğlunun cesedini otoyol kenarına götürüp gömdü. Olay yaklaşık 4 ay sonra baba Erhan Kayık’ın suçunu itiraf etmesiyle aydınlandı. Erhan Kayık’ın oğlunu niçin öldürdüğü bilinmiyor.

  HAKİM KARŞISINDA

  Dün mahkemeye çıkartılan Kayık’ın, Contra Costa bölgesi Hakimi Bessie Dreibelbis tarafından 1. derecede cinayet işlemek suçundan yargılanmasına karar verildi. Mahkeme sırasında, giydiği sarı renkli mahkum kıyafetiyle cam bir bölmenin arkasında oturtulan Erhan Kayık ile mahkeme hakimi Dreibelbis arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Hakim Dreibelbis, sorularına yanıt vermekte zorlanan Erhan Kayık’a "Dediklerimi anlıyor musun?" diye sordu. Kayık da "Bazen anlıyorum, bazen de anlamıyorum" karşılığını verdi. Kayık, hakimin avukatı olup olmadığı şeklindeki sorusunu da "Karım, yani Volkan’ın üvey annesi özel bir avukat tutmaya çalışıyor" diye yanıtladı. Hakim, İngilizce olarak anlaşmakta güçlük çektiği Kayık ile konuşabilmek için 9 Ekim'de yapılacak bir sonraki duruşmada Türkçe bilen bir tercüman atanmasını istedi.

  YAKINI İHBAR ETTİ

  Siera County Polis Şefi David Cutaia, 16 yaşındaki Volkan’ın iki yıl önce Türkiye’den gelerek ABD’ye yerleştiğini, bir kaç kez de evden kaçtığının tespit edildiğini belirtti. Şef Cutaia, "Biz evden kaçıp kaybolan bir genç çocuk üzerine soruşturmamızı derinleştirdik. Ancak polis merkezine gelen Erhan Kayık’ın bir tanıdığı, aralarında geçen bir konuşmada, Erhan Kayık’ın ’Volkan evden kaçmadı, Volkan öldü’ şeklinde aralarında geçen konuşmayı bize aktarması üzerine, soruşturmanın seyrini değişirdik" dedi. < Konu Resmi..>


  Volkan’ın, cesedinin ölüm nedeninin belirlenmesi için, Contra Costa County adli tıp merkezine götürüldüğü, cinayetin nedenin araştırılmaya devam ettiği bildirildi. Baba, Erhan Kayık, birinci derecede cinayet işlemekten tutuklanıp, 1 milyon dolar kefalet bedeli şartıyla Contra Costa Hapishanesi’ne konuldu.

  ÖZELLİKLE MATEMATİKTE BAŞARILIYDI

  Katil zanlısı Erhan Kayık’ın Martinez’deki komşusu Marc Higgins, "Erhan birkaç yıl önce geldi. Başta oğlunu getirmemişti. Önce Los Angeles’ta halıcılık yapmış, anlaşılan başarılı olmayınca da Contra Costa’da iş açtı. Amerikalı eşi June Nakanishi, evsahipleri derneğinde yönetilik yapıyordu. Volkan’ın ölümü üvey annesi June Nakanishi da büyük darbe oldu. Onunla oturur, ödevlerine yardım ederdi" dedi.

  Volkan’ın İngilizcesinin pek iyi olmadığını belirten Higgins, "Parlak bir çocuktu. İyi bir çocuktu, her seferinde selam verirdi. Gelecek vaat eden bir çocuktu" dedi. College Park Lisesi’ne devam eden Volkan’ı tanıyanlar, özellikle matematikte başarılı olduğunu aktarıyor. Khari Sessoms (15), cebir dersine beraber girdiklerini belirterek, arkadaşının soruları hemen cevapladığını söyledi.

  Annesinin öldüğü kazadan yaralı olarak kurtuldu

  Volkan’ın babası Erhan Kayık tarafından öldürülmesi, Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’nde oturan dedesi Bekir Kayık’ı yasa boğdu. Dede Bekir Kayık, Volkan’ın annesini 4 yaşındayken İstanbul’da bir trafik kazasında kaybettiğini ve yaralı kurtulduğunu belirterek şunları söyledi:

  "Oğlum Erhan’ın torunumu öldürdüğüne inanmıyorum. İkisinin arası çok iyiydi. Volkan, doğumundan beri şanssız bir çocuktu. Gelinim, Volkan’ın doğumundan sonra oğlum Erhan’ı eve almadı. O günden sonra Erhan hep ayrı evde kaldı sonra boşandılar. Mahkeme, Volkan’ın velayetini önce annesine verdi. Biz annesine 4 yıl nafaka ve ev kirasını verdik. Bir gün İstanbul’dan telefon geldi. Gelinim, torunum ve dayıları trafik kazası geçirmiş. Diğerleri ölmüş, sadece torunum Volkan kurtulmuş. Gittik İstanbul’dan Volkan’ı getirdik. Babası ABD’ye gitmişti. Volkan’ı ilkokulu bitirdikten sonra koleje gönderdik, ancak burada da problem olunca bir süre önce babasının yanına gönderdik."

  2004’TEN BERİ İLK CİNAYET

  Akrabalarından Sema Kayık, "Volkan çok akıllı, ancak biraz yaramaz bir çocuktu. Dedesi ve babaannesi onu çok severdi. İki yıl önce babası ABD’ye yanına götürdü. Sonra kaybolduğunu öğrendik" dedi. Amerikalı Polis yetkilileri, Volkan’ın babası ve üvey annesi ile birlikte yaşadığını, College Park High School Lisesi’nde öğrenim gördüğünü bildirdiler. Volkan Kayık’ın babası tarafından öldürüldüğü Martinez kentinde, 2004 yılından bu yana cinayet işlenmediği öğrenildi.


  http://www.hurriyet.com.tr/dunya/7431960.asp?gid=180&sz=86691


   
Amerika’da Türk baba, oğlunu öldürüp otoyol kenarına gömdü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. karadenizli bir baba oğluna mektup yazarsa:)

  karadenizli bir baba oğluna mektup yazarsa:)

  pinokyoya mektup Uy sevgili usagum, Allah'in selami tabiidur. Mektubumu çok yavas yazayrum, Çünkim bilirum ki,okuman zayuftur, çabuk okuyamazsun. Benden sana sual edersen, Allahuma pin sükür iyiyum, yeni pir is buldum. Emrimde 1500'e yakin adam var, hepside sessuz sedasuz, kendi hallerinde. Ne is puldugumu soraysan söyleyecegum patlama, mezarluk pekçisi oldum. Geçtigimiz hafta puraya...
 2. Müslüm Gürses - Seni Kalbime Gömdüm

  Müslüm Gürses - Seni Kalbime Gömdüm

  Yakıp bütün aşkımı külü maziye gömdüm Yaşanılan sevdayı seni kalbime gömdüm Öyle günler geçirdim ne yaşadım ne öldüm Kadeh kadeh sevgini seni kalbime gömdüm Ömrümde hiç gülmeyen dertli kullara döndüm x 2 Sevgi nedir bilmeyen seni kalbime gömdüm x 2 Gittiğin günden beri dertsiz bir gün mü gördüm Artık arama beni seni kalbime gömdüm Bu şarkımda sen yoksun artık kendime döndüm Yüreğim kabrim...
 3. Müslüm Gürses - Kalbini Mahşere Götür

  Müslüm Gürses - Kalbini Mahşere Götür

  Kalbini mahşere götür istersen Sana verilecek sevgi yok bende Yılları su gibi boşa harcadın Uğrunda ölecek takat yok bende Gençliğim kuş olup uçtu elimden Mutluluk sözcüğü düştü dilimden Küllerim savruldu yıllar önceden Sana verilecek sevgi yok bende Zannetme suçunu maziye gömdüm Zannetme uzakta özleme döndüm Zamanla içimde kararıp söndün Sana duyulacak özlem yok bende __________________
 4. Tut elimden...! Beni çocukluğuma götür baba...!

  Tut elimden...! Beni çocukluğuma götür baba...!

  Tut elimden...! Beni çocukluğuma götür baba...! Baba tut elimden Beni çocukluğuma götür hadi...! O küçük kıza götür beni baba! Götür bir daha gelmeyeyim! Tut ellerimden baba tut... Uçurumun kenarındayım... İtildim... Düştüm düşeceğim! Baba yüreğim alazlarda Yandı... Yanıyor! Sevda çöl dedin... Dikkat et dedin... Bir an için unuttum baba, sevdim! Şimdi çöl ortasında...
 5. Amerika Birleşik Dewleti Başkanı Bush oğlunu bir türk programında buldu..

  Amerika Birleşik Dewleti Başkanı Bush oğlunu bir türk programında buldu..

  Uzun süredir oğlunu aramakla meşgul olan Amerika Birleşik Dewleti Başkanı Bush oğlunu bir türk programında buldu.... Karısının ardından oğlununda kaçması Bush'u telaşlandırdı.We en sonunda şansını Serap Ezgü programında denedi.Programa bir telefon bağlantısı ile bağlanan Bush ve oğlu puşt daha sonra programa gelen babasıyla kucaklaştı.We dünya'nın en iyi baba-oğul yarışmasıda da 1.lik ödülü...

Sayfayı Paylaş