1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Anaç kadın 'eş', zeki kadın 'sevgili'

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  eş değiştirme hikayeleri eş degiştirme hikayeleri aldatma değiştirenler hikaye değiştirme itiraf Erkeklerin büyük kısmı güzel ve anaç kadınları eş olarak tercih ederken zeki, tuttuğunu koparan kadınlara da kendini beğendirme ihtiyacı duyuyor.


  Her erkeğin mutlaka eşini aldatacağı yönündeki görüş yanlış. Ancak aldatma söz konusu olduğunda akla ilk erkekler geliyor. Danışman Psikolojik Hizmetler Merkezi'nden Uzman Psikolog Alanur Özalp, her erkeğin eşini mutlaka aldatacağı gibi bir görüşün yanlış olduğunu belirtiyor. Özalp, "Ama toplumsal inanç olarak günümüzde hem erkekler, hem de kadınlar erkeklerin daha fazla aldattığı konusunda hemfikirdirler" diyor. Bu fikrin gerçekle ters düşmediğini de dile getiren Özalp, bu durumun toplumsal dayanağını, 'toplumsal değer yargıları, erkeğe aldatma eyleminde tolerans verici durumdadır' şeklinde açıklıyor.

  Aldatma hikayesi
  Aldatmanın erkekler için bir sosyal statü göstergesi haline geldiğini savunan Özalp, "Erkekler kendi aralarında konuşurken, eşlerini ya da sevgililerini hiç aldatmamış olsalar bile sosyal statülerini yükseltebilmek için hayali aldatma hikayelerini birbirlerine anlatırlar. Erkeğin aldatma hikayesi ne kadar çoksa o kişinin o grubun içinde statüsü daha fazla oluyor ve en çok sözü dinlenilen, onaylanan ve aynı zamanda ne derse yapılan kişi haline geliyor" diyor. Bunun erkek egemen toplumun bir sonucu olduğuna dikkat çeken Özalp, aldatan erkeğin daha zeki, daha erkek gibi kabul gördüğünü dile getiriyor.


  Zor kadını seviyorlar
  Erkeklerin evlenirken anaç ve güzel kadınları kendilerine eş olarak seçtiğini dile getiren Özalp, ancak sevgili seçiminde veya eşini aldatırken tercihlerinin değiştiğini öne sürüyor: "Erkekler anaç, güzel, olan kadınlarla evleniyorlar. Aldattıkları zamanda ise işte başarılı, zeki, tuttuğunu kopartan, daha hırslı olan kadınları kendilerine aşık etmek ya da kendilerini ona beğendirmek istiyorlar. Bunu yapınca kendi gözlerinde yüksek statüye geçmiş oluyorlar. Güzel bir kadınla bir yerlere gitmek artı puandır erkek için ama zeki ve başarılı, iş sahibi, işinin hakimi olan bir kadın tarafından beğenilmek çifte statü kazandırıyor onlara.

  Çünkü sadece işine kendisini adamış, işinde başarılı olmuş kadının aşkla, erkekle ilgilenmeyeceği fikri hakim. Bu durumda erkek,'Ben böyle zor bir kadının bile ilgisini çekebildim, onu bile kandırabildim' diye düşünüp kendilerine daha fazla statü sağladığını düşünüyor."   
Anaç kadın 'eş', zeki kadın 'sevgili' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadının Eşini Seçme Hakkı

  Kadının Eşini Seçme Hakkı

  İslâm Dîni, kadına evlenceği kimseyi seçme hakkını vermiştir. Hattâ evlilik birliğini kurmada kadının irâdesine öncelik tanımış ve "îcâb"da bulunma yetkisini kadına vermiştir. İlk söz hakkı kadınındır. Bundan sonra erkek bu "îcâb"ı "kabûl" eder. (118) Ayrıca İslâm Dîni, evlenecek kimselerin birbirlerini görmelerini de şart koşmuştur....
 2. Erkekler zeki kadın istemiyor!

  Erkekler zeki kadın istemiyor!

  Erkeklerin kendilerinden daha az zeki olan kadınları eş olarak tercih ettiklerini biliyor muydunuz? Zeki kadınların evlenmeleri halinde de evliliklerini sürdürmek için mücadele etmek zorunda kaldıklarına dikkati çeken İngiliz bilim adamları, kariyerlerinde başarılı olan kadınların aynı başarıyı evliliklerinde gösterebilmek için özel çaba harcamaları gerektiğini bildirdi. İngiliz bilim...
 3. Zekİ Bir Kadina İletmeyi Unutmayin

  Zekİ Bir Kadina İletmeyi Unutmayin

  Ağır bir hasta hastanede Tüm ailesi bekleme odasında doktorlardan haber bekliyor. Yorgun ve umutsuz bakışlı bir doktor çıkıyor. 'Tek yaşam şansı var o da beyin nakli. Böyle bir ameliyatı ilk olarak deneyeceğiz, tabi masraflar hastanın ailesine ait.' Aile, şaşkın, yorgun, çaresiz... Aralarından biri; 'Peki ama fiyat nedir diyor?'Değişir diyor cerrah. 5000 Euro erkek beyni kullanırsak, 200 Euro...
 4. Eşine şiir yazan kadın

  Eşine şiir yazan kadın

  eşine şiir eşine şiirler esine siir kocaya şiir :laugh:Fakat Yüzün güzel, Gözlerin dolu dolu, Vücudun da kaslı yapılı Saçların da dalgalı Duruşun pek bir anlamlı Gülüşün maymun sırıtması gibi Ne bilim seni görünce bir tuhaf oluyor içim Her sözünden sonra Belleğimin içinde Tayfunlar, fırtınalar kopuyor.... Fakat ayakların neden kokuyor?:laugh:
 5. Kadının Eşini Seçme Hakkı

  Kadının Eşini Seçme Hakkı

  islamiyet, islamda kadın, islamda kadın hakları, islamda evlilik, hz. Aişe annemiz hakkında merak ettikleriniz... Bilinen o kadar çok yanlış var ki dinimize dair dinin kadınları ezdiği düşünülür halbuki kadını koruyan dindir ona her türlü hakkı vermiştir kadını aşağılasaydı dinimiz "cennet annelerin ayakları altındadır "denilmezdi.kadının kendi eşini seçme hakkıda vardır...

Sayfayı Paylaş