Android ile Yasaklı Sitelere Giriş ve DNS Değiştirme

Uzman SühaN

Administrator
Android ile Yasaklı Sitelere Giriş ve DNS Değiştirme
Android kullanıcısıysanız ve yasaklı sitelere sitelere istediğiniz zaman giriş yapabilmek istiyorsanız size gösterdiğimiz adımları uygulayarak istediğiniz sonuca kolayca ulaşabilirsiniz.


Şehir efsanesi: DNS değiştirmek için telefonunuzun veya tabletinizin root edilmiş olması gereklidir.

Doğrusu: Wifi üzerinden bağlanacaksanız, DNS değiştirmek için telefonunuzun veya tabletinizin root edilmiş olması GEREKMEZ. Mobil bağlantı kullanırken DNS değiştirmek isterseniz telefonunuzu root etmeniz ve Set DNS gibi bir uygulama kullanıyor olmanız gereklidir.

9.jpg


Önce Wifi üzerinden, hemen ardından da mobil veri kullanarak DNS değişikliğinin nasıl yapıldığını görelim.

Wifi kullanırken DNS ayarlarınızı değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları birebir uygulamanız yeterli.


Ayarlar > Kablosuz seçeneğine dokunduğunuzda bağlı olduğunuz ağlar görüntülenecektir.

Bağlı olduğunuz ağın üzerine parmağınızı basılı tutun.

“Ağı değiştir” seçeneğine dokunun.

Karşınıza gelen ekranda “gelişmiş seçenekler” seçeneğini işaretleyin (aşağıdaki görseli veya videoyu inceleyebilirsiniz).

IP Ayarları, DHCP olarak seçilidir. Bunu Statik yapın ve hemen aşağıdaki DNS 1 ve DNS 2 değerlerini sırasıyla Google’ın DNS adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4. değerleri ile değiştirin ve Kaydet’e basın.

İnternet bağlantınızı kapatın ve tekrar açın.


Root Edilmiş Telefonlardan Yasak Sitelere Giriş İçin:

GSM şirketlerinin mobil veri hizmeti üzerinden yasaklı sitelere girmek istiyorsanız bunun için telefonunuzu root etmeniz gerekiyor. Root işlemi her marka ve model için farklılık gösterdiğinden, root işleminin nasıl yapıldığını burada paylaşmayacağım.

Set DNS uygulamasını yükledikten sonra uygulama simgesine tıklayarak Set DNS’i çalıştırın. Set DNS ilk defa çalışırken sizden Superuser yetkisi isteyecek.

Remember choice forever (tercihimi hep hatırla)
Allow (izin ver)
seçeneklerine dokunun.

Set DNS kullanıcı arayüzü oldukça sadedir.

Menüden Google DNS’i seçin (en sorunsuz ve en hızlı çalışan DNS’dir). DNS1 ve DNS2 değerleri 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değişecektir.

Apply (Uygula) butonuna tıklayın.

Yaptığınız DNS değişikliği işlemi ile ilgili her türlü yasal sorumluluk size aittir.
 
Üst