Anne sütü mikrodalgada ısıtılırmı kızlar??

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Anne sütü mikrodalgada ısıtılırmı kızlar??
Kızlar merhaba, epeydir yaptığım ama içime sinmeyen birşeyi soracağım.Ben bebeğime vereceğim sağılmış sütümü mikrodalgada ısıtıyorum bunun bir zararı olur mu acaba?

Pek çok yeni anne ilerde süt veriminin düşeceği endişesiyle sütünü sağıp dondurucuya koyar. Özellikle çalışan annelerin kurtarıcısı olan bu yöntem sütü az olan annelerin de tercihi.

dondurucuya konulan sütler kullanılacağı zaman daha çabuk çözülsün diye mikrodalgada ısıtılır. Şimdiye kadar pek çok annenin kullandığı bu yöntemin ne kadar zararlı olduğu yapılan bir araştırmayla ortaya çıktı.

Almayada yapılan araştırmaya göre mikrodalgada ısıtılan anne sütünün kalitesi düşüyor ve çocuğa pek bir faydası kalmıyor. Uzmanlar mikrodalga yerine sütün 24 saat içinde buzdolabında yavaş yavaş çözdürülmesini öneriyorlar...

Vallahi hayatım bence oda sıcaklığında bekletmen kendi kendine çözülmesi daha iyi olacaktır. Yani mecbur kalınca buzluktaki ekmeği çıkartıyorum ısınıyor mis gibi görünsede bekleyince hemen sertleşiyor. Soru şu olmalı ekmeğe bunu yapan, ann esütünde neler değiştirir. Yapmayın hayatım lütfen mikro dalgada gıda ürünlerini çok mecbur kalmadığınız sürece ısıtmayın lütfen yapmayın.

Geri