Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Anneler ile Kızları Dizi Oyuncuları Diziyi Anlattı

  Konu, 'TV dizisi' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  anneler ile kızları, dizisi, star, konusu, hikayesi, yönetmeni, oyuncuları, Ebru Özkan, Feride Çetin, hakkında bilgiler burada arkadaşlar


  < Konu Resmi..>


  Bu akşam yayınlanmaya başlayacak olan Anneler ile Kızları dizisinin oyuncuları diziyi anlatmışlar melekler...Bende bu keyifli röportajı sizlerle paylaşıyorum...  Star TV’nin yeni dizisi “Anneler ile Kızları” bu akşam ilk bölümüyle ekranda... Dizinin başrol oyuncuları Ebru Özkan ve Feride Çetin, projenin kadınlara çok şey öğreteceğini, sadece seyirlik bir yapım olmadığını söylüyor.

  FERİDE ÇETİN: KADINA ŞİDDET YÜZDE 1400 ARTTI

  Nasıl gidiyor yeni dizi çekimleri Feride Hanım?

  - Hem çok keyifli hem de benim açımdan biraz zor. Çünkü bazı sahnelerde Malatya şivesiyle, bazılarında Kürtçe konuşmam gerekiyor, onun stresi var üzerimde. Sürekli “acaba becerebiliyor muyum?” diye düşünüyorum.

  Rolünüz için bir ön hazırlık yaptınız mı?

  - Ne yazık ki hayır, çünkü rol aldığın “Aşk ve Ceza” çekimler başlamadan kısa süre önce bitti. Arada bir de film çektim.

  Hiç hazırlanmadan rolünüzü nasıl çıkardınız peki?

  - Hep “annem olsaydı nasıl davranırdı?” diye düşünerek oynuyorum.

  Kadına şiddetin çok arttığı bir dönemde böyle bir projede yer almak bilinçli bir tercih gibi görünüyor, haklı mıyım?

  - Evet, kesinlikle bilinçli bir tercih. Zaten birkaç yıldır böyle projelerde yer alıyorum. Son yedi yılda kadın cinayetleri ve kadına şiddet yüzde 1400 artmış durumda. Durum ortada ve bununla ilgili benim de bir şeyler söylemem gerektiğini düşündüm.

  Geçtiğimiz günlerde bir market görevlisi, poşetleri taşımakta yardım ettiği kadını evinde darp etti, neden yaptığı sorulunca da “Eteği kısaydı” dedi. Bu bakış açısını bir diziyle değiştirebilmek mümkün mü sizce?

  - Korkunç bir olay bu ama bu ülkenin yöneticileri, politikacıları bile benzer durumlarda “O zaman öyle giyinmeseydi, hak etmiştir” gibi yorumlar yapabiliyor. Asıl vahim olan bu. Bu bakış açısının değişmesi gerek, biz de elimizden geleni yapıyoruz.

  EBRU ÖZKAN: CANER’LE EVLİLİĞE ÇOK YAKINIZ

  Ebru Hanım, öncelikle dizinin konusundan bahseder misiniz?

  - Amacımız, var olan kadın sorunlarını, yaşadıklarımızı iki kadının, daha doğrusu iki annenin hikayesinden yola çıkararak göstermek. Gösterdiğimiz çözüm yolları ve çabalarımız da bu tür sorunlar yaşayan kadınlara örnek olacaktır diye düşünüyorum.

  Sizin canlandırdığınız Defne nasıl biri?

  - şehirli ve eğitimli bir kadın. Ekonomi okumuş. Ama çok zorlu ve kötü bir çocukluk geçirmiş. Annesiyle ilişkisi iyi değil, o açıdan biraz yaralı. Yalnız büyümek zorunda kalmış ve çabuk olgunlaşmış. Naif olmasına rağmen çok güçlü bir karakter.

  Siz çocuk yapmaya sıcak baklıyor musunuz?

  - Evet, istiyorum. Çok seviyorum çocukları. Bunun için aşık olmak yeterli, ki öyleyim zaten... Hem de deli dolu. Çok sıcak bakıyorum çocuk sahibi olma fikrine.

  Caner Cindoruk’la ilişkinizin sürdüğünü biliyorum. Peki evlilik gündeme geldi mi?

  - Caner’le aynı şekilde devam ediyoruz, hatta daha da sevgi dolu, aşk dolu. Evet, evlenmeyi de düşünüyoruz. Öyle bir planımız var, çok yaklaştık.

  KİM KİMDİR?

  * EBRU ÖZKAN (DEFNE ERSOY ÇAKIRCALI): İstanbul’da yaşıyor. Yedi yaşında bir kızı var. Yağmur... Çakırcalı Holding’in veliahtı Mehmet Çakırcalı’yla evli. Üniversite mezunu. Hastanede alkol bağımlılığı tedavisi gören annesi Nazan Ersoy’dan başka akrabası yok. En yakın arkadaşı üniversiteden tanıdığı Pınar. Çalışmıyor. Kocası ve kızıyla sakin bir hayat sürüyor. Kayınpederi Sacit Çakırcalı’yla araları iyi değil.

  * FERİDE ÇETİN (GÜLİZAR ÇETİN): Malatya’da, kocasının ailesiyle aynı evde yaşıyor. Ferman Çetin’le evli. Bir oğlu, bir kızı var. İlk üç bebeğini kaybettiği için kızı Gülcan ve oğlu Yusuf’un üzerine titriyor. İlkokul mezunu... Yaşlı bir babası ve İstanbul’da evli bir ablası var. Mahallede komşularının kızı Selvi’yle yakın arkadaşlar... Kocası ve iki çocuğuyla İstanbul’a taşınma, yeni bir hayat kurma hayalleri kuruyor.

  * LEVENT ÜZÜMCÜ (KEREM SANER): İşadamı, kariyerinin zirvesinde bir mimar... Mehmet’le ortak bir inşaat projesinde çalışıyor. Aynı zamanda şirket ortağı olan eşi Çağla’dan bir süre önce boşanmış. Arkadaşı Oğuz’la paylaşıyor bütün sıkıntılarını... Tek çocuk. Boşandıktan sonra yalnız yaşamaya başlamış. Annesi ve babası şehir dışında bir çiftlik evinde yaşıyor. Zaman zaman görüşüyorlar.

  * HÜSEYİN SOYSALAN (SACİT ÇAKIRCALI): Tanınmış, saygın, sevilen bir işadamı... Mehmet’in babası, Yağmur’un dedesi. Gelininin annesi Nazan Ersoy’la ortak geçmişleri yüzünden Defne’yi hiçbir zaman istememiş. Ancak torunu Yağmur’a çok düşkün. Çok sevdiği eşini yıllar önce kaybetmiş. En yakın adamı avukatı Ersan Güler.

  * OZAN ÇOBANOĞLU (ÖMER ÇETİN): Ferman’ın kardeşi. Lise mezunu. Malatya’da ağabeyiyle beraber geçici işlerde çalışarak ailenin geçimine katkıda bulunuyor. Mahalleden Selvi’yle birbirlerini seviyorlar. Askere gidip döndükten sonra onunla evlenmeyi planlıyor. Çocukluk arkadaşı Sedat’la çok yakın. Yeğenlerine karşı sevgi dolu. Özellikle de Yusuf’u çok seviyor. Yengesi Gülizar’la araları iyi...

  * ŞERİF SEZER (SEHER ÇETİN): Gülizar’ın kaynanası. Emine, Fatma, Ferman ve Ömer’in annesi. Erkek torun olduğu için Yusuf’a çok düşkün. Kocası Himmet, çocukları ve torunlarıyla birlikte sakin bir hayatı var. Kızı Fatma’nın düğününden sonra Ömer’i evlendirmek istiyor. Gülizar’a karşı otoriter ve sert.

  * GÜLDEN DUDARIK (SELVİ ÖZTÜRK): Ömer’le birbirlerini seviyorlar. Onunla kuracağı mutlu yuvanın hayaliyle yaşıyor. Annesi, ağabeyi, babası ve evli bir ablası var. Malatya’da oturuyor. Gülizar’ın görümceleri Emine ve Fatma’yla arkadaş. Gülizar’la da arası çok iyi, Seher’den çekiniyor.

  * HÜLYA ŞEN (FERİDE YALÇIN): Gülizar’ın ablası. Malatya’da evlenmiş, sonra İstanbul’a gelmiş. Bir gecekondu semtinde oturuyor. Zaman zaman evlere temizliğe gidiyor. Uzun zamandır evli ancak çocuk sahibi olamamış. Çocuklara karşı soğuk ve sevgisiz. Gülizar’a da çok sahiplenici davranmaz. Hastalık hastası aynı zamanda... Hamdi’yle sürekli çekişme halinde.

  * ERGUN KUYUCU (HAMDİ YALÇIN): Feride’nin kocası, Gülizar’ın eniştesi... Sacit Çakırcalı’nın şirketlerinden birinde şoför. Bir süredir avukat Ersan Güler’in şoförlüğünü yapıyor. Eviyle çok ilgili değil, karısı Feride’yle kavgaları eksik olmuyor. Güvenilmez ve çıkarcı biri.


   
Anneler ile Kızları Dizi Oyuncuları Diziyi Anlattı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mazi Kalbimde Yaradır Dizisini Oyuncuları Anlattı

  Mazi Kalbimde Yaradır Dizisini Oyuncuları Anlattı

  mazi kalbimde yaradır dizisi nerede çekiliyor mazi kalbimde yaradır nerede çekiliyor dizisinde okunan şiirler müjgan kim çekim yeri Trt ekranlarında yayınlanan ve beğenilen dizi Mazi Kalbimde Yaradır dizisini dizinin genç ve başarılı 3 oyuncusu anlatmış kızlar... İstanbul’da, 1974 yılında geçen bir hikaye… Bahriyeli Ferit ve Müjgan’ın aşkını anlatan ‘Mazi Kalbimde Yaradır’, TRT 1...
 2. Yeni dizi Anneler ve Kızları

  Yeni dizi Anneler ve Kızları

  anneler ve kızları yeni dizi anneler ile kızları yeni dizi anneleri ve anneler ve kızları, dizi, dizisi, yeni dizi, star tv, ne zaman başlayacak, konusu, başrol oyuncuları, oyuncu kadrosu, ebru özkan, feride çetin, haberlkeri ve resimleri burada arkadaşlar Ekranların reytıng alan bir çok dizisi sezon tatiline girdi. Hal böyle oluncada biz izleyiciler "ee şimdi ne izleyeceğiz...
 3. Anneler ve Kızları dizisinden oyuncu yorumları

  Anneler ve Kızları dizisinden oyuncu yorumları

  anneler ve kızları, dizi oyuncu, yorumları, konusu, hikayesi, feride çetin, ebru özkan, röportajları burada arkadaşlar Pek yakında izleyicisi ile buluşacak oaln "Anneler ve Kızları" dizisinin iki başrol oyuncusu Feride Çetin ve Ebru Özkan'dan dizi konusuna dair yorumları, bu yazımızda sizlere aktarıyoruz Melek'ler:) Doğdukları coğrafyalarla ayrılıp kaderleriyle benzeşen Defne...
 4. Yeni dizi Annem Uyurken Oyuncu Kadrosu

  Yeni dizi Annem Uyurken Oyuncu Kadrosu

  Annem Uyurken Dizi Oyuncuları Annem Uyurken Dizisi Oyuncu Kadrosu Kış sezonunda beğeniyle izlediğimiz diziler sezon finaline girdi ve sezon finaline giren dizilerin yerine ise yeni sezon diziler geldi. Yeni diziler arasında usta oyuncu Hümeyra'nın da rol aldığı ve fragmanlarından ilgi gören Annem Uyurken dizi konusu ile bile şimdiden merak sardı Melek'lerim. Biz de Annem Uyurken dizi oyuncu...
 5. Güneş'in Kızları Dizi Hikayesi ve Oyuncuları

  Güneş'in Kızları Dizi Hikayesi ve Oyuncuları

  Kanal D ekranlarında yepyeni bir yaz dizisi başlayacak. Haziran ayında Kanal D ekranlarında olması beklenen Güneşin Kızları dizisi ile ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı. Süreç Film’in yapımcılığını yapacağı Güneşin Kızları dizisi ile ilgili sponsorluk ve yayın hakları ile ilgili anlaşmalar tamamlandı. Güneşin Kızları dizisi Kanal D ekranlarında haziran ayında başlayacak ve eğer tatmin...

Sayfayı Paylaş