Araba Fiyatına Daire

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Araba Fiyatına Daire
Mayıs 2007'de Türkiye gayrimenkul piyasasına girme kararı alan Coldwell Banker, ilk projesinin temellerini Beylikdüzü'nde attı. İnşaasına ocak ayında başlanan Studio Life'ta 42 metrekare ile 96 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatları 65 bin YTL'den başlıyor, 110 bin YTL'ye kadar çıkıyor. Coldwell Banker 18 ay sonra teslim edeceği daireler için yüzde 40 - 50 peşinatla 2 yıla kadar vade farksız taksit yapıyor. İstanbul Beylikdüzü’nde hayata geçirilen projedeki konutlar Coldwell Banker franchaise ofislerinden satın alınabilecek.
Coldwell Banker CEO'su Gökhan Işık, Studio Life'taki dairelerin yüzde 80'inin 42 metrekare ile 66 metrekare arasında değişen 8 tip sütudyo daireden oluştuğunu söyledi. Projenin 17 milyon dolara mal olacağını açıklayan Işık, "Bu projede hedefimiz, 100 bin YTL'nin altında gayrimenkul yatırımı yapanlara hitap etmek" dedi.

320 daire var
Projenin 8 dönüm arazi üzerinde toplam 320 daireden oluştuğunu anlatan Işık, konutların yüzde 10'unun satıldığını belirtti. Toplam alanın yüzde 75'inin yeşil alanlara ayrıldığını ifade eden Işık, site hakkında şu bilgileri verdi:

"Sitede, yeşil alan ve açık tesislerin yanı sıra 6 bin 600 metrekarelik kapalı bir sosyal tesis yapılacak. Sitenin her bloğunda resepsiyon hizmeti, kiralama ve satış hizmeti, bakım onarım ve temizlik Coldwell Banker Congierge tarafından sağlanacak. Studio Life projesinin bir başka özelliği ise konut kullanıcılarının elektrik ve su için abone olmayacak olması. Kontörlü sayaç sistemiyle yönetimden ihtiyaç kadar su ve elektrik alınabilecek. Coldwell Banker Congierge tarafından sağlanan bu hizmetle site sakinleri fatura işleriyle uğraşma durumunda kalmayacak."

20 ayda tamanlanacak
Projenin 20 ay içinde tamamlanmasının hedeflendiğini aktaran Işık, ödeme koşullarına da değinerek, şirket bünyesinde taksitlendirme yapıldığını ekledi. Seçilen daireye göre, ödemenin yüzde 40’ının peşin alındığını söyleyen Işık, “Kalanı ise, 2 yıl gibi bir sürede küçük taksitlere bölüyoruz. Şimdiye dek çoğunlukla 1+1’lerden oluşan yüzde 10’luk satış gerçekleşti. 4 ay gibi bir sürede satışı tamamlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.


Milliyet
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
9K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Üst