1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Arınç: Yargıya güvenimizi ortaya koyduk

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç katıldığı AK Parti Giresun İl Başkanlığının İstişare Toplantısı'nda, kapatılma davası ve Ergenekon davası hakkında konuştu... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bugünleri değil, 2070'leri gören sosyal güvenlik sistemi kurduklarını söyledi.

  Bakan Çelik, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ile katıldığı AK Parti Giresun İl Başkanlığının İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'nın, gündeme geldiği ilk günden itibaren 'acaba iktidarı zora sokabilir miyiz, alaşağı edebilir miyiz' diye üretilen politikalarla kurban edilmeye çalışıldığını söyledi.

  Çelik, 1 Ekimde yürürlüğe girecek yasa ile birlikte artık eşitsizliklerin ortadan kalkacağını, şu an 33 milyar YTL'ye varan açığın 2030'larda yüzde 2'lere, 2050'lerde yüzde 1'lere düşerek devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

  ''Bugünleri değil 2070'leri gören sosyal güvenlik sistemini kurduk. Biz parti olarak kendimizi düşünseydik 'Bize ne 2070'den, bugünün sorunu çöz, oy alamaya bak, gününü gün et, seçimi kurtar' derdik. Biz de emeklilik yaşını 35-40 yapardık, 'Hey millet yaşayın bu baharı, yaşayın' derdik. Peki önümüzdeki bahar ve yaz ne olacak, çocuklar ne olacak? Türkiye'yi sevmek, 2070'lere göre politika yapmaktır. Türkiye'yi sevmek ve bu ülkeye gönül vermek, Türkiye'nin geleceğini kurtarmaktır. Yoksa günübirlik seçim için atılan adımlar ve atraksiyonlar bu millete pahalıya patlamıştır. Bu millette onları cezalandırmıştır. Biz doğru şeyler yapıyoruz ve doğru şeyler de yapmaya devam edeceğiz.''

  Bakan Çelik, Türkiye'nin geleceği için hiçbir kaygı duymadan reel politikalar ortaya koyduklarını, bundan sonra da koymaya devam edeceklerini vurguladı.

  Çelik, bunlardan birinin de 1100'ün üzerinde belediyenin kapatılması olduğunu ifade ederek, ''Buna eski mantıkla bakacak olursanız bu kadar belediyenin açılması gerekir. Ama şimdi 1100'ün üzerinde belediye kapanıyor. Biz doğru olduğu için kapatıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir arazi büyüklüğünde, bu kadar belediye ve bu kadar kaynak israfı yok. O yüzden bu kaynak israfını ortadan kaldırmak daha toplu, güçlü ve sağlıklı hizmetlerin verilebilmesi için yapılması gereken idari adımların mutlaka atılması gerekiyor. Seçim falan dinlemeden de bu adımları atıyoruz '' dedi.

  -ESKİ TBMM BAŞKANI ARINÇ-

  Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, partilerinin kapatılması gibi bir kaygılarının olmadığını, yargı sürecinin en iyi şekilde sonuçlanacağını söyledi.

  Arınç, AK Parti'nin kendisine güvendiğini, suç işlemediğine inandığını belirterek, ''AK Parti millet hizmetinden başka bir şey düşünmeden, 6 yıllık iktidarı döneminde altına imzasına attığı bütün icraatlarını savunuyor. Başsavcının suç kabul ettiği, hatta suç bile olmadan Anayasa'ya aykırı eylem olarak düşündüğü konular, gazetelerde haber olarak geçmiş bazı kupürlerden ibarettir. Biz bu yargı sürecinde, yargıya güvendiğimizi ortaya koyduk'' diye konuştu.

  Partilerine isnat edilen fiillerin hiç birisinin Anayasa'ya aykırılık teşkil etmediğine inandıklarını ifade eden Bülent Arınç, ''Türkiye artık, geçmiş yıllarda birtakım dayatmaların, kısıtlamaların olduğu Türkiye değil. Herkes düşüncesini özgürce söyleyebilmeli. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de Anayasa'mızın temel hükümleri de bunu içeriyor. Dolayısıyla artık bu özgürlükler ve demokratikleşmelerden sonra bir insanın söylediği sözlerin suç teşkil etmeyeceğini, böyle fiillerle bir partinin de kapatılmayacağına yürekten inanıyorum'' dedi.

  Arınç, bu güvenleri sebebiyle göğüslerini gere gere kendilerine isnat edilenlere karşı cevaplarını verdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

  ''Şimdi de yargının kararını hep beraber bekliyoruz. Ümit ederim pazartesi günü başlayacak olan bu karar süreci, en kısa zamanda tamamlanacak ve AK Parti hakkındaki davanın reddedilmesiyle, Türkiye demokrasisi bir kez daha güç kazanmış olacaktır. Partimizin kapatılması gibi bir kaygımız yok. Yargı sürecinin en iyi şekilde sonuçlanacağını göreceğiz.''

  -ERGENEKON SORUŞTURMASI-

  Bülent Arınç, ergenekon soruşturması ile ilgili iddianamenin kabul edildiğini anımsatarak, ''Bu son yıllarda yapılan emniyetin ve daha sonrasında da bizzat savcı ve hakimlerin yürüttüğü bir yargı operasyonudur. Burada ne Hükümetin, ne AK Parti'nin, ne senin ne de benim hiç birimizin dahili yok. Türkiye'de zaten bu işler böyle olur. Herhangi bir suç örgütü varsa, herhangi bir suçun işlendiğini haber almışlarsa, bu konuda güvenlik güçleri gerekli çalışmayı yaparlar'' diye konuştu.

  Soruşturma kapsamında bazen gözaltına almalar, bazen tutuklama ya da tutuksuz yargılama sürecinin yaşanabileceğini ifade eden Arınç, şöyle devam etti:

  ''Bu iddianamede görüyoruz ki içlerinde emekli subaylar da var. En üst rütbesine kadar isimler sanık olarak geçmektedir. İçlerinde sivil kişiler bulunmaktadır. Gazeteciler, yazarlar bulunmaktadır. Bir suç örgütü ile ilgili yargı süreci başlamıştır. Bütün bunların ortaya çıkarılması, iyi bir yargı sürecinden sonra hak edenlerin layık olduğu cezalara kavuşturulması, bizim hukuk adına dileğimizdir. Hiçbirisi ile şahsi olarak ne kırgınlığımız ne düşmanlığımız var.''

  Konuşmaların ardından Giresun Belediye Başkanı Hurşit Yüksel, Bakan Çelik'e, AK parti Giresun İl Başkanı Ayhan Akten ise Bülent Arınç'a hasır sepette fındık hediye etti. Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

  haber7.com
   
Arınç: Yargıya güvenimizi ortaya koyduk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güveninizi geliştirecek 9 Adım

  Güveninizi geliştirecek 9 Adım

  1) Sonucun imkan dahilinde olduğundan emin olun: Belki de bir başkası bu hedefe ulaştı ya da benzeri bir başarı elde etti. Farklı bir şık olarak, bu işin yapılabileceği konusunda içiniz rahat olsun. 2) Sonucun sizin sayenizde mümkün olduğuna inanın: Hedeflere ulaşma kabiliyetimiz konusunda genellikle sınırlayıcı inançlarımız vardır. Sizi sınırlayan inançlarınızı kontrol etmek ve bunlar için...
 2. Ortanca

  Ortanca

  İyi niyetli, kimseye ilişmeyen, hoş, duygulu, beğenilen,nazik, zeki kadın veya erkektir. Rüyada bahçesinde ortanca çiçekleri bulundugunu görmek, büyük bir haberle karsilasip sevinecegine delalet eder. Bir rivayete göre, ortanca görmek, yakin bir yere yolculuk yapacagina da isarettir.
 3. "Konu yargının elinde yürüyor..."

  "Konu yargının elinde yürüyor..."

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ergenekon soruşturmasıya ilgili yorum yapmaktan çekinerek, konunun ''yargının elinde yürüyen bir iş'' olduğunu söyledi. Atalay, bir televizyon programına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yargı sürecinde bir konu olduğu için hükümet olarak bu konuda konuşmadıklarını, değerlendirmede bulunmadıklarını söyleyen Atalay, "Ama bunun belli...
 4. Çocuğunuzun güvenini arttırmak için

  Çocuğunuzun güvenini arttırmak için

  Melişlerim çocuğunuzun güvenini arttırmak için birkaç öneri buyrun:) 1. Yapılması gerekeni açıklayın,örnekleyin ve olumlu bir öztanım ifadesi kullanın ( Yatağı düzeltin,düzeltirken yaptıklarınızı açıklayın.Şimdi çarşafı geriyorum ,üstüne yorganı örtüyorum ...Yatak yapmasını biliyorum) 2. Çocuğa ne yapması gerektiğini açıklayarak başarmasını sağlayın.(....evet şimdi yatak örtüsünü biraz bu...
 5. konu

  konu

  açılanma nedir doktorum bana dedide anlamadım bir açıklasanız

Sayfayı Paylaş