1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Arkadaşlar yer bakıyor

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  ÇED raporu hazırlanırken bölgenin tarım ve turizm yönü de dikkate alınacak. Kömürün çıkarılmasına karşı değiliz ama yerüstü tesislerinin de uygun yerde yapılması için gerekli tedbirlerin alınması lazım. Arkadaşlar uygun yer neresi ona bakıyorlar.
  ÇEVRE ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Amasra’ya yapılması düşünülen termik santral için yeni yer bakıldığını bildirdi. Eroğlu, Hürriyet’in sorusu üzerine ÇED sürecinin devam ettiğine işaret ederek şunları söyledi:

  "ÇED raporu hazırlanırken bölgenin tarım ve turizm yönü de dikkate alınacak. Kömürün çıkarılmasına karşı değiliz ama yer üstü tesislerinin de uygun yerde yapılması için gerekli tedbirlerin alınması lazım. Arkadaşlar uygun yer neresi ona bakıyorlar. İlgili firma hem çevreyi koruyacak hem de enerji ihtiyacını karşılayacak, yeraltı kaynaklarından istifade edecek, çevreye uyumlu bir formül arayışında." Kendisinin de termik santral yapılacak bölgeyi gördüğünü kaydeden Eroğlu, "Sizce yer uygun mu?" sorusuna, "Çalışmaları bitmemiş bir şey için değerlendirme yapamam. ÇED sürecindeyiz. Hassasiyetle takip ediyoruz" yanıtını verdi.

  Bu arada Çevre ve Orman Bakanlığı’nın, ilk ÇED raporu talebine ret yanıtı verdiği belirlendi. Bakanlık yetkilileri, Bakan Eroğlu’nun bölgeyi gördükten sonra termik santralin yapılmasına karşı çıktığını ve başka yer belirlenmesi için talimat verdiğini bildirdiler. Yetkililer, şirketin önümüzdeki günlerde yeni bir başvuru yapmasını beklediklerini de kaydettiler.

  Komisyon bekliyor

  CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya’nın Amasra Termik Santrali’ne ilişkin araştırma önergesini de dikkate alacak olan TBMM Çevre Sorunlarını Araştırma Komisyonu, partiler TBMM Başkanlığı’na üye bildirmedikleri için çalışmaya henüz başlayamadı.TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın üyelerin en kısa zamanda oluşturulmasına ilişkin yazısına sadece CHP yanıt verdi.

  Uzun Mehmet’in ruhu şad oluyor

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Amasra’da yapılması planlanan termik santrali, Türkiye’de ilk taşkömürü bulduğuna inanılan Uzun Mehmet’e atıfta bulunarak "Uzun Mehmet’in ruhunu şad etmeye çalışıyoruz. Orada yıllardır kömür çıkıyor" sözleriyle savundu. Kamuoyundaki tepkilerin anımsatılması üzerine Güler, "Kyoto’ya üye olmak istiyoruz. Yanlışlık yapılmaz, merak etmeyin" dedi.
  < Konu Resmi..>

  Filyos’a kurmak da yanlış olur

  Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yürüttüğü il planlama projesinin koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Tuncer’in, santralin Amasra’ya değil Filyos Vadisi’ne kurulması önerisi de tepki aldı.CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk,

  "Termik santralin Amasra’ya yapılması ne kadar yanlışsa Filyos Vadisi’ne kurulması da o kadar yanlış. Zonguldak Çaycuma’ya bağlı bir sahil beldesi olan Filyos, Karadeniz kıyılarında bütün olarak gün ışığına çıkartılabilecek ilk ve tek antik kent olan ’Antik Tios Kenti’nin üzerinde. Tüm Batı Karadeniz’in kurtuluş projesi olarak öngörülen Filyos Vadi Projesi’nin, Filyos ekolojik koridorunu bozmayacak yatırımları içinde barındırması beklenirken, tam tersine, termik santralin bölgede konuşlandırılması önerisi kesinlikle kabul edilemez" dedi.

  hürriyet haber   
Arkadaşlar yer bakıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlar erkeklerin 'yüz'lerine bakıyormuş!

  Kadınlar erkeklerin 'yüz'lerine bakıyormuş!

  ABD'de yapılan bir araştırma kadınların, erkeklerin yüz hatlarına bakarak sevgili ve eş seçimi yaptığını ortaya koydu. Bir erkeğin suratına bakıp size sadık kalacağını anlayabilir misiniz? Michigan Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı kadınların erkeklerin yüz hatlarına bakarak birçok özelliğini değerlendirebildiğini ortaya çıkardı. Araştırma kapsamında kadın ve erkeklerden oluşan 854...
 2. Saçlarınıza bakıyor musunuz?

  Saçlarınıza bakıyor musunuz?

  Saçlarınıza bakıyor musunuz? Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Saçınızı boyadıktan sonra yıkamayın Saçlar boyandıktan sonra renk kaybının yüzde 50'sini ilk hafta içinde kaybeder. Boyama sırasında saçın dış koruyucu kısmı açılıyor ve boya emiliyor. Eğer bu kısım kapanmadan saçınızı yıkarsanız çok fazla renk kaybı meydana...
 3. Arkadaşlar Yer gök aşk 82. Bölümde çalan türkü 28 Mayıs

  Arkadaşlar Yer gök aşk 82. Bölümde çalan türkü 28 Mayıs

  Yer gök aşk 82. Bölümde çalan türkü 28 Mayıs gününde oynayan bölümde çalan türkü hangi türküydü sözlerini yazarsanız çok sevinirim.
 4. 2012 İl Dışı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı Bilginiz Olsun Arkadaşlar

  2012 İl Dışı Yer Değiştirme Başvuruları Başladı Bilginiz Olsun Arkadaşlar

  2012 İl Dışı Yer Değiştirme Başvuruları ne zaman 2012 İl Dışı Yer Değiştirme Başvuruları hakkında bilgiler Geçtiğimiz günlerde sizlere http://www.meleklermekani.com/bunlari-biliyor-musunuz/221074-agustos-2012-ogretmen-atamalari-hakkinda-yapilan-aciklamalar.html hakkında bilgiler aktarmıştık. Şimdi de edindiğimiz bir haberi paylaşıyor ve 2012 il dışı yer değiştirme başvuruları başladı...
 5. Güzel bakıyorsun ama ….

  Güzel bakıyorsun ama ….

  Güzel bakıyordun, gördüm, aslında bakışlarını duydum. Nasıl duyduğumu sorma, anlatamam. İçinde yalnız kalmış o adamı gördüm. Karışmıştın, anladım… Bazı pişmanlıkların izleri vardı gözlerinin kenarında, bir de bazı gülümsemelerin çizgileri yerleşmişti kalbinin kenarına, sezdim. Hani yıllar öncesinden tanıyormuş gibiydim, yıllarca tanımadan bilmiş gibiydin. Tuhaf ama o kadar yakındın aslında,...

Sayfayı Paylaş