Artık vergi borcu nedeniyle araçlar bağlanmayacak

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Artık vergi borcu nedeniyle araçlar bağlanmayacak
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, vergi borcu nedeniyle araçların bağlanmayacağını bildirdi. Bakan Unakıtan, yaptığı yazılı açıklamada, motorlu taşıtlar vergisi ödenmemiş taşıtların fenni muayenelerini yaptırmamaları yönündeki sıkıntıların giderildiğini kaydetti.

Bakan Unakıtan, şöyle devam etti:

“Geçen hafta Meclis'te kabul edilerek yasalaşan 5766 sayılı kanunla motorlu taşıtlar vergisi ödenmemiş taşıtların fenni muayenelerini yaptırmamaları yönündeki sıkıntılar giderildi. Taşıtlar motorlu taşıtlar vergisinden oluşan borçları taksitlendirildiği takdirde fenni muayenelerine izin verilmesi imkanı getirildi. Bu düzenleme dikkate alınarak, bugüne kadar taksitlendirme kapsamı dışında tutulan motorlu taşıtlar vergisi ile bu vergiye ilişkin gecikme zamları, taşıt ile ilişkili olan trafik idari para cezaları, Karayolu Taşıma Kanunu'na göre verilen idari para cezaları, otoyollardan kaçak geçiş yapan araçlar ile ilgili olarak tahsili gereken geçiş ücreti ve idari para cezalarından olan alacakları taksitlendirme kapsamına alındı. Taksitlendirilmesi uygun görülen bu tür borcu bulunan mükelleflerin taksitlendirmeye taleplerinin ilgili verdi dairelerince sonuçlandırılması yönünde yetik devri yapılacak ve bu tür borçlarını taksitlendiren mükellefler, araçlarının fenni muayenesini yaptırabilecekler.”
hürriyet.com

Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
yoruldum artık ne yapacağımı da bilemiyorum yoruldum artık ne yapacağımı da bilemiyorum
22 yıllık evliyim 19 sene eşimin ailesiyle altlı üstlü oturmak zorunda kaldım 17 yaşında evlendim kayın valideme ve kayın pederime anne ve babamdan farksız davrandım hep gönüllerini hoş tutmaya çalıştım ilk 10-12 sene o zamanlar benden iyisi...
Bilmedikleriniz 3
Aşık olmak istiyorum artık? Aşık olmak istiyorum artık?
Merhabalar, bu forumu bugün gördüm ve bende sormak istedim. Ben lise son da neredeyse 100 kilo biriydim. Kızlarla konuşamaz erkeklerle bile konuşamaz özgüven yoksunu asosyal berbat biriydim. Üniversite sınavları için dershaneye gidiyorumdum...
Bilmedikleriniz 1
O iki çizgiyi artik görmek istiyorum :( O iki çizgiyi artik görmek istiyorum :(
Merabalar ben sürekli test yapan o heyecanlı kadinlardanim hastaligima 1 gün var ve idrar testinde hala negatif :( hemde şu erken gebelik testlerinden yapıyorum. Sizce daha erken mi yoksa hamile degilmiyim... ??? Düşünmekten cildrcam artik
Hamilemiyim Sorular Cevaplar 1
hep içimde sakladım ama artık itiraf ediyoruum hep içimde sakladım ama artık itiraf ediyoruum
eşimle 2 ay önce evlendik. sevgililik dönemimiz çok iyi geçmiyordu sürekli ayrılıklar aldatmalar derken birgün tanıdığım biri vasıtasıyla bi hocadan yardım aldım ve ondan sonra herşey düzeldi şimdi bambaşka biri ama içimde hep aldatılmış olmanın...
İtiraf Ediyorum 8
Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir? Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir?
Hemen hemen hepimizin evin de duşakabinli banyolar vardır. Aslın da duşakabinler biz bayanlar için çok büyük kolaylık. Duşakabinler henüz hayatımıza girmeden önce banyoların temizliği ve düzeni bize çok büyük sıkıntılar yaşatıyordu. Günümüz de...
Faydalı Bilgiler 3