1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Asana'lar

  Konu, 'yoga' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  UYARI: Hatha Yoga beden duruşları, güvenle yapabileceğiniz hareketler serisidir. Siz dostlarımdan yine de, bu hareketleri çalışmaya başlamadan önce doktorunuza danışmanızı rica ediyorum.


  --------------------

  Asana'ların, yeryüzünde bulunan insan sayısı kadar çok çeşidi olduğu söylenmektedir. Bu nedenle, bu duruşlardan bir kısmı seçilmekte ve bu seçilen Asana'lar bir seri olarak çalışılmaktadır. Buradaki hareketler Swami Şivananda'nın Rişikeş okulunda uyguladığı hareketler serisidir.

  Hareketleri yaparken lütfen üzerinize rahat oturan bir kıyafet giyin. Bedeninizi çok sıkan ve solunumu veya kan dolaşımını kısıtlayan kıyafetlerden kaçının. En güzeli pamuklu kumaştan rahat bir eşofman giymektir. Yoga yaparken beden ısınacağından çok kalın şeyler giymekten kaçının. Sadece Asanalardan sonraki ölü yatışında bir süre hareketsiz yatacağınızdan üzerinize bir şey almak isteyebilirsiniz.

  Peki ama aşağıdaki tüm bu hareketleri Yoga'ya başladığımız ilk günden itibaren yapacak mıyız? Cevap, elbette ki 'hayır'.

  Başlangıç, orta ve ileri seviyedeki duruşları görmek için tıklayınız.

  ISINMA HAREKETLERİ:

  Asanaların uygulanmasından önce, bedenin ısındırılması ve duruşlara hazırlanması için bir kaç ısınma hareketi yapılmalıdır. Bu ısınma hareketleri her okula göre değişir.

  Ben size burada, Belçika Yoga Federasyonu ve Avrupa Yoga Federasyonu kurucusu olan André Van Lysebeth'in önerdiği Suryanamaskar - Güneşi Selamlama Hareketlerini göstereceğim.

  ASANALAR: (Swami Sivananda Usulü)

  Ölü Yatışı: Şavasana
  Mum Duruşu: Sarvangasana
  Saban Duruşu: Halasana
  Balık Duruşu: Matsyasana
  Öne Eğiliş: Paşkimottasana
  Kobra Duruşu: Bujangasana
  Çekirge Duruşu: Şalabasana
  Yay Duruşu: Danurasana
  Omurga Çevirme: Ardha Matsiyendrasana
  Ters Duruş: Şirşasana   

Sayfayı Paylaş