Aşık Mahzuni Şerif - Çeşm-i Siyahim

ms_enemy

Yeni Üye
Üye
Aşık Mahzuni Şerif - Çeşm-i Siyahim
Aşık Mahzuni Şerif - Çeşm-i Siyahim işte gidiyorum çeşmi siyahim önümüze dağlar sıralansa da
sermayem derdimdir hey hey sevetim ahım

karardıkça bahtım karalansa da
haydi dolaşalım yüce dağlarda
dost beni bıraktı ah ile zarda
ötmek istiyorum hey hey viran bağlarda
ayağıma cennet kiralansa da

canımı bağladım zülfün teline dost beni bıraktı elin diline
güldü mahzuni nin hey hey berbat haline
mervanın elinde paralansa da

Aşık Mahzuni Şerif hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Aşık olmak istiyorum artık? Aşık olmak istiyorum artık?
Merhabalar, bu forumu bugün gördüm ve bende sormak istedim. Ben lise son da neredeyse 100 kilo biriydim. Kızlarla konuşamaz erkeklerle bile konuşamaz özgüven yoksunu asosyal berbat biriydim. Üniversite sınavları için dershaneye gidiyorumdum...
Bilmedikleriniz 1
Platonik asik oldum aşık olanlar yardım eder misiniz Platonik asik oldum aşık olanlar yardım eder misiniz
Merhaba, size bir konu hakkinda danismak istiyordum. Evet ben asik oldum hani olur ya onu gordugunuzde kalbiniz yerinden firlar, karniniza agrilar girer.. Ama ben o kadar cok seviyodum ki gozlerinin icine bakamiyordum korkuyordum. Simdi konuya...
Dert Köşesi 1
Divan Şiirinde Maşuk - Rakip - Zahit Divan Şiirinde Maşuk - Rakip - Zahit
Hüküm ve iradeyi elinde bulunduran maşuk, âşık için daima bir sultan (hükümdar, şah) efendi veya sahip sıfatında, kendisi de onun karşısında bir kul, köle yahut geda konumundadır. Konum farkı aynı kalmak şartıyla bazen âşık, aşkı ile düştüğü...
Eğitim Şart 0
Divan Şiirinde Aşk - Âşık Divan Şiirinde Aşk - Âşık
Bütün divan şiiri, işlediği duygu ve konulara toplu olarak bakılınca görüleceği gibi aşk konusu üzerine kurulmuştur. Merkezde sadece o vardır. Aşk temi aradan kaldırılacak olsa hemen hemen bütün divanlar boşalır; geriye kaside, terci’ ve...
Eğitim Şart 0
Aşık Mahzuni Şerif Aşık Mahzuni Şerif
Ne dedimse halka hiç yaramadı Ben gittikten sonra ararlar beni Boşa cahillerin gözü karardı...
gönül verenler 0